Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Peter 5 napisal/-a:...Vendar me pa je nekaj zmotilo pri tvojih vinogradih. Zelenje se mi zdi bolj podobno lepo negovani in ostriženi živi meji kot pa vrsti trt, kjer ima vsaka svojo rast in s tem prepoznavne razlike v širini in višini

Predlagam, da poskusiš izoblikovati posamezne rastline tako, da se bodo razlikovale med seboj po obliki in tudi presledki morajo biti med njimi vsaj nakazani. Morda lahko dosežeš tak videz s tem, da vsako "vrsto" malo obdelaš oz. razredčiš s kakimi ostrimi škarjicami ali ščipalkami

Prosim, smatraj to kot dobrohoten nasvet in nikakor ne kot hudobno kritiko !

LP Peter
Peter,
Očitno še nisi bil v vinorodnih krajih...Predvsem v Lendavskih goricah ne...Pa si oglej tole:
Slika

Postriženo kot živa meja! Tako tudi mora biti! Predsem v urejenih vinogradih! In v "u-žomrO" se verjetno tudi takšni najdejo... :mrgreen:
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Mišo, primerjaj sliki! Zlasti razgibane višine trt na gornji fotografiji!

Slika

Peter
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Peter 5 napisal/-a:Mišo, primerjaj sliki! Zlasti razgibane višine trt na gornji fotografiji!
Peter
Tam na tisti fotografiji so že novi poganjki, ki res zrastejo neenakomerno. Pri meni pa so trto komaj porezali... :mrgreen:
L.P.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pozdrav,
Evo, pogozdovanje je zaenkrat končano. Tisti del nad portalom (desno na prvi sliki), pa se bo "zarastel" šele po postavitvi in detajliranju TSO (Tovarne Sladkorja Ormož), in to predvsem, zaradi lažjega pristopa...Nasledenja faza bo postavitev tirne situacije TSO, ter nato seveda sama izdelava posameznih objektov, ki pa bo vzelo kar nekaj časa...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

L.P.
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a yyure »

Sam se ne-bi prav nič branil takele "hoste".
artbau
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 28.01.2009, 16:15
Kraj: Grajska vas
Kontakt:

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a artbau »

Neverjetno lepo izdelana pokrajina.
Imam samo majhno pripombo. :twisted:
Kot vinogradnik verjetno veš, da na severni strani trta bolj slabo raste.
Ob tvojem vinogradu na maketi imaš na vsaki strani gozd, kar smatram kot osojno (severno) stran.
Tvoj lastni vinograd (po atlasu okolja) pa se rasteza na prisojnem (južnem) pobočju.
Moj komentar je bolj za šalo. :mrgreen:
Iskrene čestitke ob maksimalno detajlirani maketi.
Lep pozdrav iz savinjske.
Peter
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

artbau napisal/-a:...Imam samo majhno pripombo. :twisted:
Kot vinogradnik verjetno veš, da na severni strani trta bolj slabo raste.
Ob tvojem vinogradu na maketi imaš na vsaki strani gozd, kar smatram kot osojno (severno) stran.
Tvoj lastni vinograd (po atlasu okolja) pa se rasteza na prisojnem (južnem) pobočju...
Peter
Ja Peter saj vem... :oops: Čisto odkrito povedano, sem ga bil "prisiljen" narediti, čeprav od začetka ni bil v planu. Prvotni plan je bil brez vsega. Samo gozd. Toda ko sem začel "saditi" drevesa, sem ugotovil, da mi jih bo kljub res veliki količini, ki sem jih imel pripravljene, zmanjkalo... #-o Zato sem moral nekako "zapolniti" površino, in si s tem prihraniti dodatno delo izdelave cca.100 komadov dreves...
L.P.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pozdravljeni
Tako nekako bo izgledala tirna situacija TSO. Dosti drugačno tirnu situacijo glede na razpoložljivo površinu, nisem niti mogel narediti...Tiste PVC posode predstavljaju bodoče rezervoarje, a tista črna cev, bodoči dimnik. Lokacija teh rezervoarjev še ni dokončna! Potrebno bo oditi na teren, in še enkrat vse skupaj poslikati. Toda takole po spominu in po slikah, ki jih imam na razpolago, je moj prvi vtis, da bo tudi TSO potrebno narediti v zrcalni izvedbi. Tako kot je že sama postaja. Vseh zgradb pa tako ali tako zaradi pomanjkanja prostora ne bo mogoče narediti. Nekaj osnovnih in tipičnih objektov bo pa že... 8)

Slika

Slika

Slika

Slika

L.P.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo Mišo,

Bravo =D> , barvni odtenki listja na drevesih, so ti tokrat uspeli še bolje kot smo vajeni pri tebi.
Ti pa delo napreduje zelo hitro, tudi tukaj pohvale.
Se že veselim napredovanja.

lp,matej
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

duro napisal/-a:Zdravo Mišo,

Bravo =D> , barvni odtenki listja na drevesih, so ti tokrat uspeli še bolje kot smo vajeni pri tebi.
Ti pa delo napreduje zelo hitro, tudi tukaj pohvale.
Se že veselim napredovanja.

lp,matej
Matej hvala za pohvalo. Ta je še toliko več vredna, ker je bila izrečena od takega mojstra izdelave dreves, kot si ti \:D/ Glede napredovanja, pa je tako: Malo bo izgleda vse skupaj zastalo... :( Zakaj? KRETNIŠKI SIGNALI!!!!! oziroma mehanizmi za simulacijo ročnega premikanja kretnic. Namreč na ostalem delu makete so kot verjetno veš, na vseh kretnicah zmontirani takšni mehanizmi. To je izdelek od Berke iz Češke. Sedaj pa nikakor ne morem z njim stopiti v kontakt in jih naročiti, saj bi bilo seveda smiselno, da bi bili tudi na tem delu (TSO). Potreboval pa bi vsaj 6 komadov!!! Če pa bi bilo možno dobiti jih 10 komadov, pa še toliko boljše, kajti potreboval jih bom kasneje na ostalem delu makete, ki ga imam v planu še zgraditi. Res da je nekoč obstajala ideja o izdelavi takšnih mehanizmov v samogradnji. Toda potem, ko sem te mehanizme dobil v roke, je bilo ugotovljeno, da je to skoraj nemogoče. Predsem bi bilo potrebno imeti primerna orodja za to. Na njegovi strani: http://www.berka.vyrobce.cz/de-index.html" onclick="window.open(this.href);return false; je neko, malo čudno sporočilo, da se VSEH! artiklov do 31.7. ne da pri njem naročiti. Samo nikjer ni navedena letnica!? Sem mu že kar nekaj mailov poslal, pa nisem dobil nobenega odgovora. Tudi na telefonske klice mi ne odgovarja! Tako da ne vem, kaj se z njim dogaja. Zato bi ob tej priliki prosil vse, ki bi vedeli kaj bolj konkretnega, da mi to sporočijo, ali pa kar tukaj v temo to napišejo... [-o< [-o< [-o< [-o< Tudi kolega modelar iz sosednjega HRV foruma ki živi v Pragi, je bil na mojo prošnjo glede tega, žal neuspešen :( Sedaj pa ne vem kako naprej :( Ali mogoče kdo ve, če se da vsaj nekaj podobnega dobiti tudi kje drugje. Cena mi niti ni tako pomembna...
Hvala vsem za pomoč, ideje, predloge, itd... že vnaprej in
L.P.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

mmatja napisal/-a:Pozdravljeni
Tako nekako bo izgledala tirna situacija TSO. Dosti drugačno tirnu situacijo glede na razpoložljivo površinu, nisem niti mogel narediti...Tiste PVC posode predstavljaju bodoče rezervoarje, a tista črna cev, bodoči dimnik. Lokacija teh rezervoarjev še ni dokončna! Potrebno bo oditi na teren, in še enkrat vse skupaj poslikati.
Živ,
fotografije s terena so vsekakor obvezne ampak za pozicioniranje si mogoče lahko pomagaš tudi s to povezavo:
http://zemljevid.najdi.si/search_maps.j ... 0sladkorja
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Gorchi napisal/-a: Živ,
fotografije s terena so vsekakor obvezne ampak za pozicioniranje si mogoče lahko pomagaš tudi s to povezavo:
http://zemljevid.najdi.si/search_maps.j ... 0sladkorja
To sliko že imam. Kljub vsemu hvala. Toda glede na tirno situacijo pri meni, bom moral tole gledati tako:

Slika
Tisto kar pa je označeno na sliki, pa je bilo namenjeno za vprašanja povezana z velikostjo dovoljenih radijusev. No in tudi pozicija lok-šupe je pri meni nekoliko spremenjena. Sicer pa je danes ni več, kakor tudi ni več tistih manjših dveh rezervoarjev...
sigr
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 116
Pridružen: 06.10.2010, 14:42

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a sigr »

živjo.
dobro napreduje diorama po kratki pavzi :thumbupl
Kako je zdej s TSO ? A je, kdo to kupil ali kdo tam dela ali je vse napuščeno. Ker nevem to poletje so govori nekaj za TSO, da bi spet zagnali tovarno v 2015 ?

lp
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a mmatja »

sigr napisal/-a:živjo.
dobro napreduje diorama po kratki pavzi :thumbupl
Tale moja "diorama" je kar zajetne velikosti...
Kako je zdej s TSO ? A je, kdo to kupil ali kdo tam dela ali je vse napuščeno. Ker nevem to poletje so govori nekaj za TSO, da bi spet zagnali tovarno v 2015 ?
lp
Glede TSO: Tam se še vedno nekaj dela...Pakiranje sladkorja za nekega Nemškega distributerja...Res pa se kar na veliko šušlja, da bi proizvodnjo zopet zagnali...Toda glede na trenutno gospodarsko situacijo pri nas, je po mojem to bolj malo verjetno...(zaenkrat...)
L.P.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Mišotova maketa iz Lendavskih goric

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

A ni lastnik TSO neka Holanska tovarna sladkorja, katera je s prevzemom Ormožke zatrla konkurenco!?

Sicer se pa v TSO koristijo tudi/še silosi za skladiščenje sladkorja. Mislim da tistega kateri prihaja iz Hrvašeke in se nato pakira za v EU.

Kaj pa je z TSO lokomotivo? Še aktivna? @mmatja -imaš v planu izelevo le-te?
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Odgovori