Moja maketa... končno...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

mafijc387 napisal/-a:eh... za moje pojme so predrage ker 25€ za kretnico ne dam... glede na to koliko stvari sem v kompletu dobil za 50€
Predpostavljam, da v Mehano kompletu. Seveda je tudi kvaliteta temu primerna.
milchy napisal/-a:
mmatja napisal/-a: Pa imajo tak radij kot modelarske? :-k
imaš na maketi radije, kot so v naravi ?
Dobro vprašanje. Milan, so na tvoji maketi tudi realni radiji?
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

da v mehano kompletu.. to je zaenkrat, res pa da je kvaliteta malce slabša :D ampak bi bilo potem smiselno kupiti eno zelo kvalitetno kretnico če je vse ostalo mehano? pomoje ne... aja, pa pomoje da ima mmatija v svoji makti kar realne radije, glede na to da upodablja točno določen kraj, kolikor sem videl....
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

milchy napisal/-a:
mmatja napisal/-a: Pa imajo tak radij kot modelarske? :-k
imaš na maketi radije, kot so v naravi ?
Skoraj.. :mrgreen: Sicer pa dovolj o tem, da ne bi @mafijc-u387 preveč zasmetili teme z tem. Raje mu dajmo kakšne koristne nasvete, kako bi čim bolje naredil svojo maketo...
L.P.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

a je lahko kej narobe če tire pobarvam z sprejem? sem včeraj testiral(sicer še nimam rjavega), pa sem potem samo drgnil tisto površino z tistim zato narejenim kamnom... sej ni drgač nič narobe ne?
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

mafijc387 napisal/-a:a je lahko kej narobe če tire pobarvam z sprejem? sem včeraj testiral(sicer še nimam rjavega), pa sem potem samo drgnil tisto površino z tistim zato narejenim kamnom... sej ni drgač nič narobe ne?
Popolnoma nič ni narobe. Ravno nasprotno. Odlična rešitev =D>. Samo kolikor toliko pravo barvo ki bo podobna rjastim tirom, moraš najti. Najboljše spreje za to, pa najdeš tukaj: http://www.asoa.de/ Najbolj primerni so kat.štev.:3105 ali 3106. Takšne bom uporabil tudi jaz na svoji maketi. Res da so nekoliko dražji, so pa 1.liga...Pa ne pozabi pred barvanjem predtem celotno progo električno zvezati in seveda vse skupaj preizkusiti :wink:
L.P.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

mmatja napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:a je lahko kej narobe če tire pobarvam z sprejem? sem včeraj testiral(sicer še nimam rjavega), pa sem potem samo drgnil tisto površino z tistim zato narejenim kamnom... sej ni drgač nič narobe ne?
Popolnoma nič ni narobe. Ravno nasprotno. Odlična rešitev =D>. Samo kolikor toliko pravo barvo ki bo podobna rjastim tirom, moraš najti. Najboljše spreje za to, pa najdeš tukaj: http://www.asoa.de/ Najbolj primerni so kat.štev.:3105 ali 3106. Takšne bom uporabil tudi jaz na svoji maketi. Res da so nekoliko dražji, so pa 1.liga...Pa ne pozabi pred barvanjem predtem celotno progo električno zvezati in seveda vse skupaj preizkusiti :wink:
L.P.
uh... kaj pa kej v slo? ali pa če boste vi kmalu nabavili če bi se dalo zmanit da bi še za mene kakšnega.. pa vam jaz pol plačam... ker nisem ravno navdušen nad kupovanjem iz tujine :S
zdaj uporabljam spreje kenda color se mi zdi(pač za tu pa tam ko sem jih nucal, sem pa tudi vagone že z njimi barval in se v redu obnesejo)... samo problem je najti pravi odtenek...
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

#-o #-o #-o Škoda! Ravno pred enim tednom sem jih dobil. Če bi nekoliko prej bila v kontaktu, bi lahko naročilo združila. Poština je namreč kar dokaj visoka (17€) :(. Tu pri nas boš bolj težko dobil takšne. Kakšne podobne mogoče. V kakšni dobro založeni trgovini z barvami bi bilo potrebno malo pogledati (Obi, Bauhaus, mogoče Merkur, ipd...) Je pa tudi druga varianta za barvanje tirov. Če imaš Air-brush pištolo, lahko uporabiš Revell-ove ali Modell-Master barve, ki se jih da brez težav pri nas dobiti. Kaj več v zvezi z temi barvami in barvanjem tirov, pa si poglej v tej temi: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 5&start=15
L.P.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a milchy »

Brižitka 363 napisal/-a:
milchy napisal/-a:
imaš na maketi radije, kot so v naravi ?
Dobro vprašanje. Milan, so na tvoji maketi tudi realni radiji?
nikakor ne, ker je to praktično nemogoče kar izračunaj si, kakšen prostor bi rabil za krivino polmera 400m #-o
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

No že nekaj časa se nisem oglasil, dela so zastala razlog je selitev moje sobe v drugo sobo, v ponedeljek mi pripeljejo 50 colsko plazmo, in pospravljam na polno.... pa prepleskati bo treba...., tako da bo čas za mekto verjetno drugi teden... LP
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

mafijc387 napisal/-a:No že nekaj časa se nisem oglasil, dela so zastala razlog je selitev moje sobe v drugo sobo, v ponedeljek mi pripeljejo 50 colsko plazmo, in pospravljam na polno.... pa prepleskati bo treba...., tako da bo čas za mekto verjetno drugi teden... LP
Zlato pravilo maketarstva: POČASI !!!!! Pa tisto narediti tako kot je treba :wink:
To lahko trdim iz lastnih izkušenj....Tudi jaz sem bil v začetku mnogo! mnogo prehiter...Potem pa moraš samo popravljati in popravljati... #-o
L.P.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a igor72 »

....50 colsko plazmo :shock: :shock: v sobi....malo višje si nergal da je 25€ prevelik strošek za šolarja... :? a si dobil na loto v sredo 8)
LEP DAN
Igor
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

igor72 napisal/-a:....50 colsko plazmo :shock: :shock: v sobi....malo višje si nergal da je 25€ prevelik strošek za šolarja... :? a si dobil na loto v sredo 8)
eh... prihranki gredo za to.... sem čakal 2 meseca na njo :S.... glede 25€ je pa res da se mi zdi da je 25€ preveč za KRETNICo :P vsaj jaz sem takega mnenja.... drgač pa komi čakam na plazmo :P
vlakoljubec

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

mafijc387 napisal/-a:
igor72 napisal/-a:....50 colsko plazmo :shock: :shock: v sobi....malo višje si nergal da je 25€ prevelik strošek za šolarja... :? a si dobil na loto v sredo 8)
eh... prihranki gredo za to.... sem čakal 2 meseca na njo :S.... glede 25€ je pa res da se mi zdi da je 25€ preveč za KRETNICo :P vsaj jaz sem takega mnenja.... drgač pa komi čakam na plazmo :P
:-k :-k 50 colska plazma..... to je skor 1.3m diagonale, tolko, kot pa tvoja maketa :shock: :shock: .
Ali imaš vlakce za zapravlanje odvečnih soldov 8) 8) .
Bolje, da se posvetiš plazmi, kot pa vlakcem, te bo na koncu cenej prišlo :wink: :wink: .

Lp
Lovro
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

vlakoljubec napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:
igor72 napisal/-a:....50 colsko plazmo :shock: :shock: v sobi....malo višje si nergal da je 25€ prevelik strošek za šolarja... :? a si dobil na loto v sredo 8)
eh... prihranki gredo za to.... sem čakal 2 meseca na njo :S.... glede 25€ je pa res da se mi zdi da je 25€ preveč za KRETNICo :P vsaj jaz sem takega mnenja.... drgač pa komi čakam na plazmo :P
:-k :-k 50 colska plazma..... to je skor 1.3m diagonale, tolko, kot pa tvoja maketa :shock: :shock: .
Ali imaš vlakce za zapravlanje odvečnih soldov 8) 8) .
Bolje, da se posvetiš plazmi, kot pa vlakcem, te bo na koncu cenej prišlo :wink: :wink: .

Lp
Lovro
hehe... plazma je plazma... to sem kupil za nekaj časa... dokler bo pač delala :P drgač pa vlakci... bodo lepo počasi napredovali... sej bo čist super vse sej se še bo našel kakšen € za njih :P :D
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a totimato »

:D

Se vidi, da si mlad. Če bi si kupil LED TV, bi dal manj denarja za večjo diagonalo pa še skrbelo te ne bi, saj LED ne peša slika s časom uporabe tako kot pri plazmi.
Da ne omenjam burn in učinka, večje porabe elektrike, večja teža (slabost, če boš obešal na zid), poraba večja tudi od LCD, če pa ti je sosed radioamater, pa ga niti ne boš gledal vedno ko boš ti hotel.

:mrgreen:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Odgovori