Moja maketa... končno...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

totimato napisal/-a::D

Se vidi, da si mlad. Če bi si kupil LED TV, bi dal manj denarja za večjo diagonalo pa še skrbelo te ne bi, saj LED ne peša slika s časom uporabe tako kot pri plazmi.
Da ne omenjam burn in učinka, večje porabe elektrike, večja teža (slabost, če boš obešal na zid), poraba večja tudi od LCD, če pa ti je sosed radioamater, pa ga niti ne boš gledal vedno ko boš ti hotel.

:mrgreen:
verjemi da se motiš [-X za takšno diagonalo led bi odštel veliko več denarja kot za plasmo... burn in učinka in vseh teh slabosti pri plazmah več ni... slika je lepša pri plasmi, edina dobra lastnost je da je led tv zelo varčen... plazma pa pokuri nekaj elektrike več... definitivno plazma :D.. preberi si malo SloTech(verjemi da sem si jaz pred takim nakupom prebral :P) najbolj aktualno zdaj pa bo 3D Plasma tv... :D
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

A je to bila akcija v Hofferju, oz. Lidlu?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Dolfe napisal/-a:A je to bila akcija v Hofferju, oz. Lidlu?
a tv? ne nobena akcija...
kit

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a kit »

mafijc387 bolje bi bilo, da bi dal naslov teme: Moja plazma... končno..., saj ti gotov TV pomen več kot miniature 8) 8) ker si za TV pripravljen več odštet.
Naj ti namignem, da plazme nimajo dolge življenske dobe. V povprečju veliko prej izpustijo dušo, kot LCD. Sosedu je še v garancij ušel plin #-o
mafijc387 napisal/-a:....najbolj aktualno zdaj pa bo 3D Plasma tv...
No moj starejši sine si je pred dvema tednoma nabavil LED LCD 3D TV z 200 Hz tehnologijo in diagonalo 102cm (za njegovo sobo 4,5m x 4,5 m je dovolj velika) za jurja pa pol, pa vem, da ne bo cinkal pri malih železnicah za nekaj ojrov, zato ker ravno tako kot jaz prisega na Märklina 8) 8) 8) 8)
Edino, kar mi je bilo takoj pri 3D malo mimo je, če želiš gledati v 3D si moraš natakniti očala :shock: :lol:
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

kit napisal/-a:mafijc387 bolje bi bilo, da bi dal naslov teme: Moja plazma... končno..., saj ti gotov TV pomen več kot miniature 8) 8) ker si za TV pripravljen več odštet.
Naj ti namignem, da plazme nimajo dolge življenske dobe. V povprečju veliko prej izpustijo dušo, kot LCD. Sosedu je še v garancij ušel plin #-o
mafijc387 napisal/-a:....najbolj aktualno zdaj pa bo 3D Plasma tv...
No moj starejši sine si je pred dvema tednoma nabavil LED LCD 3D TV z 200 Hz tehnologijo in diagonalo 102cm (za njegovo sobo 4,5m x 4,5 m je dovolj velika) za jurja pa pol, pa vem, da ne bo cinkal pri malih železnicah za nekaj ojrov, zato ker ravno tako kot jaz prisega na Märklina 8) 8) 8) 8)
Edino, kar mi je bilo takoj pri 3D malo mimo je, če želiš gledati v 3D si moraš natakniti očala :shock: :lol:
hehe.. nisem rekel da mi tv več pomeni.. samo tole trenutno nucam.. stari je šev... zdej pa nucam novega ne:P pa tole je že orng offtopic :S se bomo kr originalnega naslova držali :P
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Plazma TV je bolj primeren za zimski čas / ne rabiš radiatorja 8)/ , LCD pa za poletje.
Sebastian
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a totimato »

mafijc387 napisal/-a: preberi si malo SloTech(verjemi da sem si jaz pred takim nakupom prebral :P) najbolj aktualno zdaj pa bo 3D Plasma tv... :D
Povprečna starost na SloTechu je 11 let. Takšna klientela ponavadi bolj govori, kot pa kupuje in tudi izkušnje so na takšnem nivoju (da ne omenjamo kulture pogovora). Kaj se tiče branja, je imel Monitor pred nekaj časa zelo dobro prilogo o televizorjih - to je priporočeno branje, ki je podprto z raziskavo, pa tudi tuji strokovni forumi, ne pa računat na mularijo na SloTechu.

Cene LCD in plazme so sedaj primerljive in se že tukaj splača razmisliti (ne samo v avstriju, pojdi v BigBang). LED sem omenjal zato, ker si rekel da ga kupuješ za lep čas. 3D plazma ne bo nikoli prav zaživela, že zaradi slabosti odboja svetlobe zaslona. In ne, slika ni lepša pri plazmi, danes je primerljiva z LCD (je pa to držalo lani, ja).

V razvitem svetu sta dva največja proizvajalca plazemskih zaslonov prenehala z izdelavo le-teh, saj bosta proizvodnjo preusmerila na LCD in LED. To pove čisto dovolj.

Saj, da ne boš mislil, da sem ti fauš - želim ti, da ti bo televizor dolgo in kvalitetno deloval!

Ja, vrnimo se maketam :)
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

totimato napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a: preberi si malo SloTech(verjemi da sem si jaz pred takim nakupom prebral :P) najbolj aktualno zdaj pa bo 3D Plasma tv... :D
Povprečna starost na SloTechu je 11 let. Takšna klientela ponavadi bolj govori, kot pa kupuje in tudi izkušnje so na takšnem nivoju (da ne omenjamo kulture pogovora). Kaj se tiče branja, je imel Monitor pred nekaj časa zelo dobro prilogo o televizorjih - to je priporočeno branje, ki je podprto z raziskavo, pa tudi tuji strokovni forumi, ne pa računat na mularijo na SloTechu.

Cene LCD in plazme so sedaj primerljive in se že tukaj splača razmisliti (ne samo v avstriju, pojdi v BigBang). LED sem omenjal zato, ker si rekel da ga kupuješ za lep čas. 3D plazma ne bo nikoli prav zaživela, že zaradi slabosti odboja svetlobe zaslona. In ne, slika ni lepša pri plazmi, danes je primerljiva z LCD (je pa to držalo lani, ja).

V razvitem svetu sta dva največja proizvajalca plazemskih zaslonov prenehala z izdelavo le-teh, saj bosta proizvodnjo preusmerila na LCD in LED. To pove čisto dovolj.

Saj, da ne boš mislil, da sem ti fauš - želim ti, da ti bo televizor dolgo in kvalitetno deloval!

Ja, vrnimo se maketam :)
no kakorkoli že ta teden me ni ker grem na operacijo. pozdrav, Klemen
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

No, po treh letih sem nazaj na forumu.. po operaciji tako dolgo nisem mogel nič, potem pa so bile druge obveznosti in je vse skupaj nekako zastalo.. Tega projekta mi je zelo žal, ker se že zdaj 3 leta nabira prah na njem, vsi modeli pa so v škatlah.. no med tem časom ko me ni bilo sem prestal 2 operaciji, in marsikaj se je spremenilo, sem enostavno moral vlagat denar drugam... ampak mislim da se bom ob prvi priliki spet lotil tega in maketo končno dokončal :) ko gledam nazaj mi je kar smešno kako otročji sem bil 3 leta nazaj hehe :lol:
Odgovori