Moja maketa... končno...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Pozdrav. Upam da se me še spomnite. že skoraj leto nisem pisal na ta forum... upam da nisem preveč zamudil... če se še kdo spomni sem pred letom in pol začel z izdelavo makete.... no osnovno pokrajino sem naredil pred letom dni... potem je delo stal.... ni bilo časa... pa se danes spomnim.. odkrijem folije... pobrišem prah... in nadaljujem z delom... upam da mi uspe do 2. avgusta postoriti vse kar je najbolj nujno(da okolica dobi obliko in da je maketa popolnoma vozna.... no pa še nekaj o maketi.... za osnovo sem uporabil star kavč in iver ploščo(točnih mer ne vem, okrog 190 je dolga) nato sem vzel stiropor in ga rezal in rezal zlagal in zlagal dokler nisem dobil želene oblike(vsaj približno) potem se šel po purpeno(če veste kaj je to, nevem kako bi drugače rekel) in z njo prekril vse stiropor... nato je sledilo obrezovanje, pa nameščanje naslednje plošče.. itn. zadnje kar sem naredil je bilo da sem naredil luknjo za jezero in poskušal nekaj ustvariti z gipsom(kar mi seveda ni uspelo) danes se mi je posvetilo, za prekrivanje sem uporabil star papir, in zmešal lepilo iz moke in vode.... deluje odlično.. jutri nadaljujem... moram pa še povedati da to maketo od začetka delam po najcenejši varianti(trenutno nimam dosti denarja(dijak)) a mislim da bo vseeno lepa.... vsega skupaj vloženega v maketo do zdaj je bilo okrog 120€(z vlakci in vagoni vred, pa še par drobnarij)no pa še nekaj današnjih sličic, maketo sem pozabil slikati pred obdelavo(današnjo, stare slike nekje imam, moram poiskati), slikana je bila malce kasneje:
danes popoldne:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

zaključek tunela(barval sem ga sam, navodila našel na tej strani.. toda tudi že kar dolgo nazaj :mrgreen: ):
Slika

podlogo za tire izdelujem doma iz plute:
Slika

se pripravlja na delo :P
Slika

pa še večerno delo:
Slika

Slika

Slika

dokončno postavitev tirov boste videli jutri ali pojutrišnjem(upam da čimprej), sedaj sem odstranil ker pripravljam podlago. sedaj pa kar svobodno komenitrajte. LP

P.S. upam da v besedilu ni preveč napak... se mi kar roke tresejo :P :berr
P.P.S. slikano z mobijem... pa sej vidte da se mi roke tresejo :P
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Vidim, da si uporabi tudi "pur peno". Kako se pa to obnese in ali se dobro sprime s podlago?
Drugače pa ti dobro gre in vidim, da si entuziast tako kot večina modelarjev.
Veliko uspeha še naprej.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Pa purpena je res super, najprrej sem naredil seveda osnovo iz stiropora, nato pa prupreno... super se sprime z podlago, ko se je posušilo sem obrezal.... vse ostanke ki sem jih obrezal imam prišparane ker jih še uporabljam.... super če moram kje kaj popravit :D

P.S. kaj pomeni entuziast
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

mafijc387 napisal/-a: P.S. kaj pomeni entuziast
Po SSKJ-ju:
kdor se zelo navdušuje za kaj in navdušeno tudi dela..
P.S. komaj čakam nadaljevanje, si na dobri poti =D>
Aljaž
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

leteči vlak napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a: P.S. kaj pomeni entuziast
Po SSKJ-ju:
kdor se zelo navdušuje za kaj in navdušeno tudi dela..
P.S. komaj čakam nadaljevanje, si na dobri poti =D>
hehe... zdajle ravno čakam da se posuši :D upam pa da mi bo danes uspelo še kaj usvariti...
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

a ima mogoče kdo poceni za prodat tako kretnico:
Slika
eno levo in eno desno oziroma vsaj eno.... nujno rabim... čimceneje... lahko tudi menjemo za kakšne navadne tire, ograje hiš grmičke itd... samo resno nucem ti dve kretnici, opažam da so take zavojne redke, jaz pa potrebujem ravno te...
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

mafijc387 napisal/-a:... opažam da so take zavojne redke, jaz pa potrebujem ravno te...
Niso ravno tako redke [-X . Vsi večji proizvajalci tirov: Roco, Piko, Fleischmann,Tillig, Peco, itd...,jih imajo v svojih programih, in to še celo več različnih tipov. Odvisno od radija, ki ga potrebuješ.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

eh... za moje pojme so predrage ker 25€ za kretnico ne dam... glede na to koliko stvari sem v kompletu dobil za 50€... res pa je da nucam 2 stavri... oz mogoče tudi več... nucam sicer še od 2 do 6 tunelnih portalov za enotirno progo... naj si bodo čimbolj podobni, lahko v surovem stanju(itak bom prebarval..) res nujno.... ponudbe na zs. LP
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

mafijc387 napisal/-a:eh... za moje pojme so predrage ker 25€ za kretnico ne dam...
Od vseh, ki sem jih naštel, je še najcenejši Piko. Njihovo kretnico dobiš pri MoKo že za cca, 18€. Cenejše pa nove verjetno ne boš dobil nikjer drugje razen tukaj: http://shop.lokshop.de/product_info.php ... 25&x=7&y=9 Pa tudi kvaliteta je kar solidna...Seveda pa je vse odvisno tudi, od katerega proizvajalca imaš ostali tirni material, da jo boš lahko brez večjih problemov vgradil v obstoječo tirno shemo.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

ja... sej ok.. sem že naredil po drugi varijanti, sedaj potrebujem nekaj tunelnih portalov da lahko nadaljujem... kretnice pa ne več... pač sem izbral drugo najboljšo opcijo...
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

mafijc387 napisal/-a:ja... sej ok.. sem že naredil po drugi varijanti... pač sem izbral drugo najboljšo opcijo...
=D> Pravilna odločitev. Predvsem zato, ker tudi v resnici takšne kretnice ne obstajajo. Pa uspešno gradnjo še naprej. Mogoče kakšno idejo dobiš tudi na moji strani tukaj: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=150
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

mmatja napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:ja... sej ok.. sem že naredil po drugi varijanti... pač sem izbral drugo najboljšo opcijo...
=D> Pravilna odločitev. Predvsem zato, ker tudi v resnici takšne kretnice ne obstajajo. Pa uspešno gradnjo še naprej. Mogoče kakšno idejo dobiš tudi na moji strani tukaj: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=150
seveda.. to temo sem pred časom spremljal, sedaj je nisem našel... morem čestitai za lep napredek... upam da se bo kmalu javil tudi kdo z tunel portali.... in sicer sem maketo denes malo posodobil... naredil sem slepi tir v pobočje in bo izgledalo kot stari rudnik.. zato rabim en portal.. 4 za zgoraj, ker bo bolj ralno in lepše če bodo tuneli... in pa eden za rezervo(bi že kaj ustvaril :P) zdaj pa resno.. nucam čimprej
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

mmatja napisal/-a: =D> Pravilna odločitev. Predvsem zato, ker tudi v resnici takšne kretnice ne obstajajo..........
[-X [-X [-X

Primer:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eiche.jpeg
Sebastian
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a mmatja »

sebastiant napisal/-a:
mmatja napisal/-a: =D> Pravilna odločitev. Predvsem zato, ker tudi v resnici takšne kretnice ne obstajajo..........
[-X [-X [-X

Primer:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eiche.jpeg
Pa imajo tak radij kot modelarske? :-k
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Moja maketa... končno...

Odgovor Napisal/-a milchy »

mmatja napisal/-a: Pa imajo tak radij kot modelarske? :-k
imaš na maketi radije, kot so v naravi ?
Odgovori