Water-Drops oz. voda na maketah

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Water-Drops

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a:...ampak me KRISTAL PS še vedno ni prepričal, da bi ga uporabil za izdelavo vode na moji maketi :mrgreen:
Mogoče pa bi le bil dober... :hmm . Sami izprobati bi ga bilo potrebno... :mrgreen:
Še vedno me zanima, če pride pri uporabi recimo gradiva KRISTAL PS do incidenta, kako se takšna stvar sanira, da je po sanaciji prvotno stanje
V Samsonu so zelo prijazni in bi ti to z veseljem povedali, seveda če bi jih prej povprašal... :mrgreen:
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Water-Drops

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

kit napisal/-a:............... In glej ga zlomka po enem času je smola začela pokat. Bi povprašov strokovnjake, kako se takšna stvar sanira, da je po sanaciji prvotno stanje.............
Pred časom, ko sem uporabljal smolo, takrat ste bili še zelo mladi :D ,pa tudi materiali so bili mogoče slabši, je smola pokala/ bila krhka/ zaradi nepravilnega razmerja komponent / preveč trdilca /.
Kako pa se sanira :?: Verjetno se ne da drugače kakor , da postopek ponoviš :( .

Mmatja, jaz bi na tvojem mestu sigurno uporabil Kristal PS ali pa kaj podobnega od kake druge firme. Globino vode še vedno lahko malo zmanjšaš, bo manj "nevarnosti" in poraba materiala manjša. Mislim, da ti bo Soča lepo uspela z barvanim dnom, to barvo bi bilo težko doseči z pigmenti.
V raznih / resnih / revijah, ki jih imam doma, vsi uporabljajo dvokomponentne smole za svoje bajarčke, verjetno tudi zaradi, kakor je Matja omenil, CENE.
Sebastian
ScaniaLower
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 10.09.2010, 17:44
Kraj: Vikrče/Gorenjska
Kontakt:

Re: Water-Drops oz. voda na maketah

Odgovor Napisal/-a ScaniaLower »

Se oprroščam za zelo Pozen odgovor glede noch water drops...

Ne vem morda so cenovno res dražji jaz sem jih vzel v mokotu dosti poceni ker so bili kompletu z drugimi stvarmi ki sem jih nujno potreboval,
skratka držal sem se postopka ki je priložen na listu,takrat nisem imel pojma kako to delati oz nisem kaj preveč gledal na internetu glede tega,a sem si sam prisebi rekel da bi verjetno zelo hudo izpadlo če dam v ta bazenček mal savskega peska in pa vse skupaj malo pobarvam kar se vidi tudi na spodnji sliki
http://www.flickr.com/photos/92645637@N ... 734697812/
ker rad eksperimentiram sem v vodo dodal malo revell barve in je izgledalo zelo lepo a kaj ko se mi je zdelo preveč prozorno zato sem jo vlil še malo in že je bilo preveč,sprva sem mislil vržt vse skup stran pa sem si reku kar bo pa bo...no zdaj se dna ne vidi nič ampak za moj prvi poskus hvala bogu da mi je sploh to ratalo :D
http://www.flickr.com/photos/92645637@N ... 734697812/
Aja spodaj je še ena slika kjer se vidi da sm vse zagipsal okoli in v bazenčku tako da mi vročina nebi stopila stiroporja
http://www.flickr.com/photos/92645637@N ... 734697812/

Zanimivo je pa še to ko sem en dan vso dioramco brisal sem tam odložil bager z gumi gosencam, očitno je guma reagirala in pustila odtise hvalabogu se to da popravit z fenom in sem hkrati izničil še vse mehurčke ki sem jih takrat pozabil,pa še to z fenom se da fino poustvarit valove vglavnem meni se zdi kar dobra zadeva

Lp
Just Scania can drive me all around and around...
Odgovori