Vagon Baat v H0

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
gcn64
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 391
Pridružen: 09.02.2010, 16:39
Kraj: Maribor

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a gcn64 »

Super izgleda!
Zelo mi je všeč kako ti je ratalo vagon postarat. Ravno prav - ne preveč in ne premalo...
lp, NEJC
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 421
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo,
model je že dva tedna končan, končno pa sem našel čas, da ga pofotkam.

Slika

Tako izgleda opremljen s H0pur kolesi, katerih dimenzije, so v meraj v razmerju 1:87. Širina običajnih NEM koles je več kot 100% širša. Vagona ne bom (še)vozil s temi kolesi, temveč z RP25 Fine, ki so prav tako veliko lepša kot NEM. Ta fina bom uporabljal za fotografiranje.

Slika

So pa vozne lastnosti na slabo položenih tirih, zaradi spremembe podvozja, ki sem ga omenil, odlične. Dokaz so posnetki spodaj.

Z žičko položeno čez tirnico, sem ponazoril oviro. Skok vagona je zaradi vzmetenih odbojnikov na vagonu in lokomotivi. Lokomotiva ima tudi tritočkovni stik koles s tirnicami in zaradi tega brez težav prevozi oviro.

Povezava na video

Povezava na video

Slika

Tukaj pa je vidna pobarvana notranjost.
Slika

lp,matej
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a yyure »

Samo še bele rokavičke rabiš za rokovanje z Vagonom! Po pričakovanju izgleda odlično!
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Matej,

osupljivo! =D> =D> =D>

Občudujem tvojo natančnost, čisto delo in model je kot pravi vagon! Kolesa so res enkratna, pa tudi vagon kot celota.
Klobuk dol! Slika
LP, Miran
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 421
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a duro »

Hvala obema,
vendar 100%zadovoljen vendarle nisem, na eni strani, se mi je nekaj preslikačev ponesrečilo....

Tudi šipe me malo motijo, tukaj morda imam rešitev.
lp,matej
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Kaj naj rečem kot WOW.

Jaz sicer predelujem en Baat z dcc osvetlitvijo in vidim da je tale tvoj kar konkretno spremenjen.

Imam pa težavo s sklepnimi lučmi. Originalne so narejene kot dodatek, ki ga vtakneš v luknjo. Jaz pa bi rabil povrtat tole da sveti skoz. Sem probal s 3mm ledico, pa ni čito podobno originalu (manjka rob okoli rdečega stekla). Bom popoldne dal gor kako sliko.

Mogoče kakšna ideja?

lp
Borut
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a miloš »

3mm je kar velika luč.Če bi vzel bibo palčko,ima premer 2,5mm,notranji pa 1,8mm.Povečaš luknjo na vagonu in jo zalepiš.Mogoče kaj v tem stilu.
LP Miloš
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Sem meril originalno lučko in je 2,9mm, ledica pa točno 3mm. V naslednjem poskusu sem jo malo pobrusil, da je tanjša in da se barva bolje prime.
Barvo moram še nabaviti, RAL 6003? Tole barvo sem na roke od oka zmešal.

Malo me pa muči, ker ne morem narediti lepega roba okoli kot ga ima originalna.
Tukaj na sliki je prvi prototip.

Slika

Kako bi naredil obroček okoli roba, da bi bilo bolj podobno originalni? Ideje?


lp
Borut
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a 038 »

Poskusi z 2mm ledico ter prevrtaj luknjo v vagon in ohišje luči.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 421
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a duro »

Hvala Borut,

Za rob lučke lahko uporabiš medeninasto cevko s primernim premerom.
Kaj pa če to lučko najprej prevrtaš, da ostane le rob, potem pa skozi vtakneš en kos šrpzorne plastike, ki deluje kot svetlobno vodilo. Ostanki od brizganja oken so kar primerni za to. Na koncu tega svetlobnega vodila, pa lahko prilepiš LEDico poljubne velikosti.
Upam, da razumeš kako mislim.

Kako si pa izvedel odjem toka, prilimaj kako fotko tega dela.Si predeloval izdelan vagon ali kit?
lp,matej
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Sem razmišljal, da bi prevrtal obstoječo sklepno luč, vendar ostane zelo malo roba, če naredim luknjo 2mm - le 0,5mm. To pa je zelo malo in si nisem upal tega delati.

Mislim da bo naslednji poskus s 3mm medeninasto cevko (notranji fi 2mm) in bo vstavil eno prozorno palčko noter. Nekje bi moral najti kako rdečo palčko da mi pol ni treba barvati prozorne palčke.
Na drugi strani pa bom zalimal 0603 rdečo ledico.

Tole bo moj naslednji poskus, da vidim če je to rešitev.

Sem pa predeloval že sestavljen vagon, ki mi ga je prinesel Metod.
Odjem toka sem naredil preko štirih "fedrčkov", ki sem jih zaspajkal na en košček protoborda. Tega pa sem vstavil v tisto luknjo, kjer si ti predelal nagib. Od tam naprej grejo pa žičke 0,08mm pod streho na letvico in dekoder. Ob priliki bom poslikal in prilimam slike.

lp
Borut
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

0,5mm niti ni tako malo, je pravzaprav lih prav. Sam nisem meril prave luči, se mi pa zdi, da je 3mm velika luč naravnost ogromna, vsaj po Tvoji sliki sodeč. Jaz bi vseeno vzel 2mm ali celo 1,8mm LED, povrtal že nalepljeno luč na čelu vagona, mogoče ovil LEDico s staniol papirjem (ter ga pobarval na črno) in tako LEDico vstavil v ohišje "tovarniške" luči.

Možnost bi bila tudi naslednja, 2 mm okroglo led vstaviš v stružnico ali pa v vrtalnik tako, da so žičke obrnjene proti vrtalniku. Nato porežeš LEDico tako, da je popolnoma ravna, eventuelno si pomagaš z mokrim vodobrusnim papirjem 2000, da bo spet lepo prozorna. Nato vzameš nož in narediš malce robčka ob LEDici, katerega pobarvaš črno kot tudi zunanjost LEDice ter tako vstaviš v "tovarniško" grlo, poprej prevrtano z 2mm svedrom.

Mogoče je uporabno?
Goran
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Najboljša rešitev je vgradnja SMD 0402... Še primerjava z SMD 0603

Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Mišo,
imaš prav, samo potem rabiš okrogel rdeč prozoren košček plastike, da skriješ to LEDico. Če prav vidim je 0402 manjša izvedba 0603? Nisem vedel, da je lahko še kaj manjšega od 0603...
Goran
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Vagon Baat v H0

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!
Gorchi napisal/-a:3mm velika luč naravnost ogromna
Saj zato se mi zdi, da to ni prava rešitev, čeprav odstopa samo za 0,1 mm od originalne imitacije luči. Upam da mi bo ratalo z medeninasto cevko, ker 0,5mm roba pa 2mm sveder ter vrtanje mi ne diši preveč. Naj ostane tole kot zadnja rešitev.

A pri modelu Baat-a se še da kaj v bodoče spremeniti, da bi bila luč z luknjo in noter vstavljena rdeča cevka?


lp
Borut
Odgovori