PENDOLINO SZ

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ne vem, če si me prav razumel. V mislih imam posnetje ohišja tam, kjer bi vogal vozička zadeval ob ohišje. Edino pazi, da bo ostalo najmanj 0,6mm plastike sicer boš imel resne probleme.
Goran
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Minimalni napredek v izdelavi Pendolina v N. Malo dodatnega barvanja in pa montaža drugega pogodnaskega sklopa v zadnji vagon. Sledi najprej nabav dveh dekoderjev za vsak pogonski vagon in nato spajkanje potem pa še ličarska in steklarska dela. Pa še kaj se bo našlo.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na slikah so tudi Del Prado podvozja s prikazom odstranjenih(odžaganih in odpiljenih) delov ter sestava Tomix podvozja z Del Prado deli. Izorini trak je služil za povezavo kontaktov v času testnih voženj. Z voznimi lastnostmi še nisem čisto zadovoljen, ker je bilo nekja težav pri vožnji čez kombinacije kretnic. Problem je verjetno tudi v sami progi. Oboje bo pač potrebno dodelat, ker je tudi maketa v gradnji.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Zanima me ali ima kdo od junakov tega foruma v elektronski obliki
logo "ICS", takega kot je na Pendolinotu in bi mi ga bil pripravljen poslati? [-o< [-o< :pc3 Na spletni strani SŽ ga nisem našel.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 812
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a Anzee »

poznidan napisal/-a:Zanima me ali ima kdo od junakov tega foruma v elektronski obliki
logo "ICS", takega kot je na Pendolinotu in bi mi ga bil pripravljen poslati? [-o< [-o< :pc3 Na spletni strani SŽ ga nisem našel.
Evo sem si vzel 5min cajta, ne garantiram da so barve cisto pravilne. Rabis vektorskega ali bitnega? Sirine 800px sem ti pripravil tule, ce pa rabis vektorski pdf pa napisi svoj email.

Slika

lp Anze
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Hvala Anzee, mail sem poslal na ZS.
Logo ki si ga objavil je super. Pred letom sem ga snel iz spletne strani SŽ pol pa nekje založil.
Zdaj ga pa nimajo več objavljenega.
Še enkrat hvala za trud. Forum deluje!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a milchy »

na Js ste v soboto imeli priliko videt 2 modela pendolina - slike pa tukaj
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

milchy napisal/-a:na Js ste v soboto imeli priliko videt 2 modela pendolina - slike pa tukaj
Slike sem pogledal v izvorni temi. Lepo ju je bilo videt. Gre verjetno za predlavo iz Liminega Cisalpina?
Moj še čaka na izdelavo nalepk in na dekoderje.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Dva dni nazaj sem fiksno povezal kontakte in na Pendolinu in opravil dodatne testne vožnje brez ohišij. Vse je potekalo gladko, ko pa sem dal gor ohišja pa se je začel cel cirkus. Kompozicija ima težave pri vožnji preko kombinacije kretnic in ožje zavoje. Najhujša je kombinacija zavite kretnice in naslednje klasične na izhodu iz postaje. Preverjal sem vse živo-morebitno drgnenje ohišij, pot kljuna Pendolina čez tire in mimo ostalih delov makete, gibljivost vozičkov in ne najdem odgovora. Dodatno sem naredil še nekaj izboljšav na progi, pa ni bistveno boljše. Večino teže kompozicije je na podvozjih a sem kljub temu postružil notranje stene ohišij (so bile kar debele) in se rezultat ni spremenil. Če ima kdo kako idejo o tem, kaj bi lahko bilo narobe naj prosim to objavi.
Sam sumim, da je mogoče potrebno obtežiti sprednji voziček pri kljunu, da dolg kljun, ki ga vleče iz ovinka ne bi več imel takega vpliva na vožnjo.
Pa saj ne vem..................
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Še posnetek vožnje mojga Pendolinota. Še vedno no dokončan, uspelo pa mi je popraviti vozne lastnosti.
http://www.youtube.com/watch?v=hCPZbvHD ... detailpage
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Odličen izdelek. =D>

Je pa kar dolg, ne?
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Tomaž97 napisal/-a:Odličen izdelek. =D>

Je pa kar dolg, ne?
Precej dolg je, to drži in ko pelje v zavoj se to najbolj vidi. Dolžina sprednjega in zadnjega dela je ostala enaka osnovi-Del Prado ohišju. Kljun močno sili iz ovinka.
Če bi imel veliko maketo z veliki radiji bi se dolžina manj poznala, a to velja tudi za vse druge potniške vagone.
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

No pa sem ga dokončal. Dolgo je trajalo. Nalepke, zasteklitev in maske vozičkov je še manjkalo. Popravljal sem tudi barvanje in prišel do konca, vsaj zame.
Slika
Pa še ena pod kotom.
Slika
Zaradi načina motorizacije, ko so motorčki visoko v ohišju, nisem uspel zastekliti vseh oken,ker ni bilo dovolj prostora.
Slika
Še kljun in ena za konec.
Slika

Slika

Slika

Morda bi drugič vzel en paket od New raya in tistega predelal.
N fan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 08.05.2009, 19:14

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a N fan »

Čestitam Poznidan ! V zadnjem času se pa vozni park SZ v merilu N zelo hitro povečuje, kar me zelo veseli. Nastajajo zelo kvalitetno narejeni modeli. Upam, da se bo model dal videti tudi v živo.
lp, Robi
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: PENDOLINO SZ

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Odgovori