Hiše v HO

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Brižitka 363 napisal/-a:Ah dajta no, pa ne bomo se zdaj pričkali. #-o Torej, kar se tiče izdelovanja hiš, na hrvaškem forumu http://forum.malezeljeznice.net/ je prikazano precej izdelkov. Treba je biti registriran (v kolikor še niste) za gledanje slik, kar pa vzame le nekaj minut. Najbolj všečne, že skoraj realistične zgradbe izdelujeta Zdaki in Darko.
=D> Končno pameten predlog. Če ne bi ti tega predlagal, bi to zagotovo storil jaz. Prav namenoma sem čakal, da vidim koliko je kdo komu zastonj! pripravljeni fantu konkretno pomagati.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

jule napisal/-a:Pa saj v temu je štos, da bi pomagal. Lepo sem napisal, da bom malo več pojasnil, če fant ne zna nemško prebrati navodil. Pa kakšno slikico bom tudi pripopal takoj, ko bom to obvladal. Zaenkrat mi laufa samo pisanje, "popanje" slikic na razne Shrani.si in podobno, pa linkanje na ta forum, mi pa še ne gre.
Filip, samo napiši, kaj želiš, pa se bova na ZS zmenila...
ZS,ZS,ZS.... #-o Zakaj, oprosti izrazu, za hudiča treba takšne zanimive reči "držati" v tajnosti in uporabljati ZS. Zakaj nebi še kdo drug kaj več izvedel o kakšni drugačni metodi izdelave...
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a jule »

mmatja, zato, ker (kot sem napisal) še ne znam "popati" slikic. Ko bom še to obvladal, bom bolj aktiven. Samo malo še, prosim.. Moram pa pojasniti še nekaj: Stvari, ki sem jih izdelal sam, so za N, kjer so dimenzije manjše in se ti papirnata hišica ne sesuje takoj.
Pozdrav, Jule
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

jule napisal/-a:mmatja, zato, ker (kot sem napisal) še ne znam "popati" slikic. Ko bom še to obvladal, bom bolj aktiven. Samo malo še, prosim.. Moram pa pojasniti še nekaj: Stvari, ki sem jih izdelal sam, so za N, kjer so dimenzije manjše in se ti papirnata hišica ne sesuje takoj.
Pozdrav, Jule
Sorry :oops: Vidiš, dobro da si to napisal =D> Čisto smo pozabili filipa vprašati, kakšno merilo oziroma velikost hiše bi rad sploh naredil #-o #-o
Pa še bolj natančne povezave, ki jih je dal Brižitka363
http://forum.malezeljeznice.net/viewtop ... =20&t=1179
http://forum.malezeljeznice.net/viewtop ... =23&t=2600
filip
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 25.03.2011, 19:11

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a filip »

pravzaprav malo pa že znam nemško.
hvala vam za vse odgovore ampak svojega dela ne bom moral slikati ker naš fotoaparat nima USB priključka.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

filip napisal/-a:...ampak svojega dela ne bom moral slikati ker naš fotoaparat nima USB priključka.
Joj, to je pa res škoda :( A nimaš nobenega prijatelja, da bi ti pri tem priskočil na pomoč? Kajti takole brez kakšnih slik bo bolj težko ti kaj svetovat kako in kaj narediti, da bo dobro oziroma bolje...
filip
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 25.03.2011, 19:11

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a filip »

si bom od strica sposodu pa sliku pa bo.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

filip napisal/-a:si bom od strica sposodu pa sliku pa bo.
No vidiš, zmeraj se najde kakšna rešitev...
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Filip, od kje pa si?
Če si iz Ljubljane, se lahko oglasiš in podarim ti kako hišo ali dve, imam dovolj materiala, ki ga ne rabim več.
Prav tako dobiš pri meni debelejši karton za stene in valoviti papir ki ga je omenil Mmatja.
Sebastian
filip
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 25.03.2011, 19:11

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a filip »

ja sem iz ljubljane, natančneje iz trnovega.
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Kljub nasprotovanju Mmatja glede uporabe ZS, Filip poglej na svoj ZS.
Sebastian
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

sebastiant napisal/-a:Kljub nasprotovanju Mmatja glede uporabe ZS, Filip poglej na svoj ZS.
Nič nimam proti uporabi ZS, če komu kaj ponudiš. Bolj sem proti uporabi le tega, če hoče kdo komu razložiti kaj takšnega, ki bi bilo lahko interesantno tudi za druge... :wink:
Drugače pa =D> ker si mu pomagal...
L.P.
filip
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 25.03.2011, 19:11

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a filip »

hvala vsem. :D :D :D
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a jule »

Naj vas ta slikica ne moti, čeprav spada zraven, ker sem hišice naredil sam. Bistvo tega posta je le v preizkusu, če mi uspe naložiti sliko. Če bo to uspelo, jih sledi še veliiiko. Tudi v drugih temah.
Pozdrav, Jule
Slika
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

jule napisal/-a:Naj vas ta slikica ne moti, čeprav spada zraven, ker sem hišice naredil sam. Bistvo tega posta je le v preizkusu, če mi uspe naložiti sliko.
USPELO!!! =D> =D> =D>
Če bo to uspelo, jih sledi še veliiiko.
Nestrpno čakamo... :mrgreen:

Slika
Drugače pa se že iz te slike vidi, da "nisi od muh" ... :mrgreen: Pa kakšen prispevek kako si jih izdeloval, tudi ne bi bil od več... :roll:
Odgovori