Hiše v HO

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Brižitka 363 napisal/-a:...nastajanje svojih izdelkov nisem fotodokumentiral.
Pa pokaži vsaj gotove... :mrgreen:
kit

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a kit »

filip napisal/-a:zdravo.
delam maketo na kateri imam samo 1 hiško. Star sem 13let in moja denarnica ne vsebuje več kot 2evra in 23centov, zato hišk ne morem kupit, če jih pa izdelam sam pa takoj razpadejo ali pa upognejo. zanima me če ima kdo kakšen nasvet kako priti do hišk.
Nažalost na tej maketi tudi noben vlakec ne bo peljal ker ni denarja (starši ne financirajo).
filip, če te zanimajo papirnate hišice v sestavljanki za H0 mi na zasebno sporočilo pošlji tvoj domači elektronski naslov in Ti lahko v PDF formatu pošljem kar nekaj objektov. Zadevo si sprintaš na trši papir, na stekleni podlagi izrežeš z olfa nožem, sestaviš in zlepiš. Za začetnika enostavno in poceni,
Po želji pa lahko notranjost še dodatno utrdiš z tršim kartonom, sturoporjem, stirodurjem ali lesom..
Zadnjič spremenil kit, dne 01.05.2011, 20:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Takole je pred dobrimi 4. leti nastajal del ljubljanskega parka Tivoli. Moduli so v celoti narejeni iz papirja in je bilo uporabljenih največ 5 različnih barv materialov, ker je bil poudarek na prostorskih ureditvah.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Makete so bile razstavljene v ljubljanski mestni hiši. Kako se vam zdijo?
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a: filip, če te zanimajo papirnate hišice v sestavljanki za H0 mi na zasebno sporočilo pošlji tvoj domači elektronski naslov in Ti lahko v PDF formatu pošljem kar nekaj objektov. Zadevo si sprintaš na trši papir, na stekleni podlagi izrežeš z olfa nožem, sestaviš in zlepiš.
Daj bodi toliko fer, pa daj kakšne linke, da si tudi kdo drug lahko kaj najde in "dol potegne"...Mene sicer to ne zanima. Kakšnega drugega pa verjetno bi...
L.P.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Brižitka 363 napisal/-a:Takole je pred dobrimi 4. leti nastajal del ljubljanskega parka Tivoli. Moduli so v celoti narejeni iz papirja in je bilo uporabljenih največ 5 različnih barv materialov, ker je bil poudarek na prostorskih ureditvah.
Tole je tema ki jo je odprl filip z naslovom Hiše v H0 in ga verjetno zaenkrat zanima samo kako bi najlaže in najceneje izdeloval hiške. Na teh tvojih slikah pa ne vidim nobene...Če že želiš predstaviti svoje delo, bi bilo lepše in bolje, da si odpreš svojo temo. Pa brez zamere. Se mi zdi škoda da fantu smetimo temo z takimi rečmi. Raje mu svetujmo tisto kar ga zanima. Verjetno ga prostorske ureditve zaenkrat toliko ne zanimajo... :roll:
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Saj si ti izrazil željo, naj pokažem slike svojih izdelkov, nikjer pa nisem omenjal, da bo šlo izključno za hiše.
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a jule »

Živijo Filip !
Ker bi ti rad pomagal, mi najprej povej, če znaš nemško. Kar nekaj linkov na nemških forumih, kjer je modelarstvo iz kartona kar popularno, ti lahko pošljem. Če slučajno ne razumeš, ti bom moral pa malo bolj obširno pojasniti. Vsekakor je izdelava modelov iz kartona za začetek najpreprostejša, ker si razne strukture lahko kar sam sprintaš. V nadaljevanju lahko pa uporabiš kakršnekoli materiale in izdeluješ tudi takšne umetnine, kot mmatja.
Pozdrav, Jule
kit

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a kit »

mmatja napisal/-a:
kit napisal/-a: filip, če te zanimajo papirnate hišice v sestavljanki za H0 mi na zasebno sporočilo pošlji tvoj domači elektronski naslov in Ti lahko v PDF formatu pošljem kar nekaj objektov. Zadevo si sprintaš na trši papir, na stekleni podlagi izrežeš z olfa nožem, sestaviš in zlepiš.
Daj bodi toliko fer, pa daj kakšne linke, da si tudi kdo drug lahko kaj najde in "dol potegne"...Mene sicer to ne zanima. Kakšnega drugega pa verjetno bi...
L.P.
Ta materijal imam pri sebi shranjen v PDF in so skeni objektov sestavljank, ki sem jih dobil v Göppingenu na Märklinovem dnevu odprtih vrat pred dvemi, štirimi in šestimi leti. Drugače jih pa vsi člani kluba 1Fc märklin tukaj dol potegnejo.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a:...Drugače jih pa vsi člani kluba 1Fc märklin tukaj dol potegnejo.
Uf koja pomoč... #-o Kaj pa drugi.. :hmm ne člani... A res ni nobenega, ki bi tu na tem mestu kaj bolj konkretnega napisal in pokazal. Najlažje je dati link, potem se pa znajdi kakor veš in znaš... #-o
kit

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a kit »

mmatja napisal/-a:
kit napisal/-a:...Drugače jih pa vsi člani kluba 1Fc märklin tukaj dol potegnejo.
Uf koja pomoč... #-o Kaj pa drugi.. :hmm ne člani...
Žal je tako, zapitke je treba plačat. Se pa zagotov dobijo tudi kje na netu (emule, torent....)
No ja, če želiš, ti jih pa lahko pošljem.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a:
mmatja napisal/-a:
kit napisal/-a:...Drugače jih pa vsi člani kluba 1Fc märklin tukaj dol potegnejo.
Uf koja pomoč... #-o Kaj pa drugi.. :hmm ne člani...
Žal je tako, zapitke je treba plačat. Se pa zagotov dobijo tudi kje na netu (emule, torent....)
No ja, če želiš, ti jih pa lahko pošljem.
Ne hvala. Še zastonj si predrag...:mrgreen:
kit

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a kit »

mmatja napisal/-a:
kit napisal/-a:No ja, če želiš, ti jih pa lahko pošljem.
Ne hvala. Še zastonj si predrag...:mrgreen:
Si pa zbirčen, #-o še šenkanemu konju boš gledal v zobe :mrgreen:
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a mmatja »

kit napisal/-a:
mmatja napisal/-a:
kit napisal/-a:No ja, če želiš, ti jih pa lahko pošljem.
Ne hvala. Še zastonj si predrag...:mrgreen:
Si pa zbirčen, #-o še šenkanemu konju boš gledal v zobe :mrgreen:

Nisem izbirčen. Ampak tudi šenkan konj, mora imeti zdrave zobe. Če ne, ga moram peljat k zobarju, tam pa je seveda treba plačat... :mrgreen:
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ah dajta no, pa ne bomo se zdaj pričkali. #-o Torej, kar se tiče izdelovanja hiš, na hrvaškem forumu http://forum.malezeljeznice.net/ je prikazano precej izdelkov. Treba je biti registriran (v kolikor še niste) za gledanje slik, kar pa vzame le nekaj minut. Najbolj všečne, že skoraj realistične zgradbe izdelujeta Zdaki in Darko.
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: Hiše v HO

Odgovor Napisal/-a jule »

Pa saj v temu je štos, da bi pomagal. Lepo sem napisal, da bom malo več pojasnil, če fant ne zna nemško prebrati navodil. Pa kakšno slikico bom tudi pripopal takoj, ko bom to obvladal. Zaenkrat mi laufa samo pisanje, "popanje" slikic na razne Shrani.si in podobno, pa linkanje na ta forum, mi pa še ne gre.
Filip, samo napiši, kaj želiš, pa se bova na ZS zmenila. Na tem forumu ni nikoli prav, pa če stojiš pokonci ali pa na glavi. Kar poglej si ostale poste, pa ti bo jasno.
Pozdrav, Jule
Odgovori