Začeti bo treba...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@yyure

Odlična scena in dobro izdelane podrobnosti, ki sceno naredijo zelo realistično! :thumbupl =D>
Všeč mi je tudi lepo in realistično ponazorjen okrušen zid z vstavkom opečnega zidu! Super!
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Hvala Miran, saj po številu ogledov sodeč nisi edini ki pogleda temo, si pa en redkih ki pokomentira :D :thumbupl .

Včeraj je bilo potrebno pospravit vrt, pa so "Padle" tudi ideje!
Še par drobnarij od včeraj zvečer! Por je verjetno gensko spremenjen, glede na velikost, ampak je vse skupaj samo eksperiment, bolj poizkus kako majno solato se da narest.
http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/22078552" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a mkx »

yyure napisal/-a:Hvala Miran, saj po številu ogledov sodeč nisi edini ki pogleda temo, si pa en redkih ki pokomentira :D :thumbupl .
Miran je od doma vajen filigranskih izdelkov in ga tvoje umetnine morda malo manj fascinirajo. Ostali imamo dosti dela s pobiranjem čeljusti s tal :)

Jaz se trenutno pobiram od solate "za en cent" =D> =D> :thumbupl
LP, Metod
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

@yyure

glede na vremensko napoved in letni čas je bil pa resnično zadnji čas za pospravljanje vrta! :D

Solata, por in ostala zelenjava je odlična! Videti je, da si vrt dobro pognojil! :D

Če je samoizdelava posameznih vrtnin, te prosim za kratek opis izdelave.

V tuji literaturi je najti tudi kak uporaben nasvet za izdelavo vrtnin, npr. v reviji Modelleisenbahner (letnika in štev. izvoda se ne spomnim) avtor za izdelavo zeljnih glav uporablja steklene ali plastične perle raznih barv za izdelavo verižic premera cca. 2,5 mm, ki jih "obleče" z listi iz papirja. Vse skupaj pa pobarva z ustreznimi barvami.

Seveda pa danes obstaja več ponudnikov lasersko izdelanih vrtnin, ki jih pač enostavno kupiš, toda čar maketarstva (vsaj zame) je v samoizdelavi, pa čeprav končni videz ni vedno najboljši!

@mkx

Filigranskih izdelkov sem res navajen, vendar ne doma! Veliko več jih vidim in občudujem na precej tujih forumih, kjer tudi nabiram ideje in izkušnje. Vsekakor pa me najbolj zanimajo stvaritve iz naših logov in yyuretove stvaritve so prave mojstrovine, ki jih občudujem!
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

miranzor napisal/-a:@yyure

glede na vremensko napoved in letni čas je bil pa resnično zadnji čas za pospravljanje vrta! :D

Solata, por in ostala zelenjava je odlična! Videti je, da si vrt dobro pognojil! :D

Če je samoizdelava posameznih vrtnin, te prosim za kratek opis izdelave.

V tuji literaturi je najti tudi kak uporaben nasvet za izdelavo vrtnin, npr. v reviji Modelleisenbahner (letnika in štev. izvoda se ne spomnim) avtor za izdelavo zeljnih glav uporablja steklene ali plastične perle raznih barv za izdelavo verižic premera cca. 2,5 mm, ki jih "obleče" z listi iz papirja. Vse skupaj pa pobarva z ustreznimi barvami.

Seveda pa danes obstaja več ponudnikov lasersko izdelanih vrtnin, ki jih pač enostavno kupiš, toda čar maketarstva (vsaj zame) je v samoizdelavi, pa čeprav končni videz ni vedno najboljši!

@mkx

Filigranskih izdelkov sem res navajen, vendar ne doma! Veliko več jih vidim in občudujem na precej tujih forumih, kjer tudi nabiram ideje in izkušnje. Vsekakor pa me najbolj zanimajo stvaritve iz naših logov in yyuretove stvaritve so prave mojstrovine, ki jih občudujem!

Ko bom naslednjič v elementu, poslikam kako poteka izdeleva, v bistvu zelo preprosto v veliko pomoč mi je tole: http://www.paper-memories.de/images/pro ... 5754_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; samo v manjši izvedbi in obliki, v merkurju imajo trenutno par oblik po 1,99€, najbolj sta uporabna snežinka in pa nekakšna rožica, z uporabo domišljije.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Hvala za odgovor in se priporočam za foto-prikaz izdelave!
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Slike povejo več kot pa besede. Gobice so pa narejene iz žebljičkov?
http://www.mojalbum.com/yyure/izdelava- ... o/22084777" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Odlično! =D> Hvala!

Podoben opis je tudi v tistem prispevku Modelleisenbahnerja, le da je tam "sredica" steklena kroglica, ki jo enako skozi luknjico natakneš na zobotrebec, pobarvaš in nato nanjo lepiš pobarvane lističe (z luknjačem naluknjan cigaretni papir).
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Končno so pobarvani gostje za na grad, gdaj jih bom pa posedel za mize boste pa seznanjeni!http://www.mojalbum.com/yyure/1-87-konji/foto/22179502

Pripotovali so s Kitajske pobarvani so pa doma, za 11,17€ http://www.aliexpress.com/item/P8706B-1 ... 54585.html" onclick="window.open(this.href);return false; + cca 10ur, sem kar zadovoljen z rezultatom, edini problem je da je nekaterih figur več enakih, so pa drugače oblečeni :wink: !

http://www.mojalbum.com/yyure/1-87-konji/foto/22179502" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Dobro je videti in lepo si jih pobarval.

Se mi pa zdi, ali se morda motim, po oblačilih, da bolj sodijo v starejše obdobje? Razen če bodo morda na gradu uprizorili življenje v preteklem času? Kje si jih pa predvidel?

Sicer pa glede na količino, dokaj ugodna ponudba! Tudi sam bom najverjetneje posegel po nepobarvanih figurah, saj jih tako lažje prilagodiš potrebam pa še ceneje pride.
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

Posamezne figure še ne vem kje bodo obsedele, (grad, park, vagon, klopca...) jih bo pa v bodoče še več, baje so na poti tudi že "fizikalci" http://www.aliexpress.com/item-img/P870 ... 22448.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ki bodo šli pod čopič. Glede barv pa sem bolj prilagajal izbiro barv izgledu in starosti oseb. Nekih ravno ekstremno živih barv pa si tudi nisem želel preveč.

Drugače so v ponudbi pri kitajcih tudi pobarvani http://www.aliexpress.com/item-img/P87S ... 36696.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ampak so tako pobarvani, da bi jih jaz dal samo v vagon z umazanimi okni :mrgreen: pa še barve so svetleče in dokaj nerealno izgledajo, kot da imajo vsi usnje na sebi.
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a miranzor »

yyure

lahko prosim poveš, katere barve si uporabljal za barvanje figur?
LP, Miran
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

miranzor napisal/-a:yyure

lahko prosim poveš, katere barve si uporabljal za barvanje figur?

Oprano v prašku za perilo, sprano z mrzlo vodo, potem posušeno! Pobarvano pa z povsem navadnimi revell barvami, ki so mi ostale še izpred let!
Zadnjič spremenil yyure, dne 18.01.2015, 10:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gcn64
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 391
Pridružen: 09.02.2010, 16:39
Kraj: Maribor

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a gcn64 »

Zelo dobro pobarvano!
Sem se tudi sam enkrat že lotil tega in je zelo zamudno, vsaj če hočeš lepo v detajle it...
lp, NEJC
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Začeti bo treba...

Odgovor Napisal/-a yyure »

gcn64 Hvala! Ja, je kar za kakšen deževen dan, usest se in akcija!

Gremo dalje z nekoliko večjimi in manj zahtevnimi projekti za barvanje, saj v bistvu sploh ne vem kako bi temu rekel; nadaljevanje hriba, ozadje, hrib ob progi, brežina,??? Zadeva sicer še ni dokončana in dokončno pritrjena, ker še ne vem ... Vem pa da sem en mal za... :wink: in bi v osnovi moral odmaknit progo od zunanjega roba za dodatnih 5-10 cm bolj proti sredini makete, s tem bi dobil prostor za izdelavo kaj bolj primernega na terenu, ampak je kar je in to se mi zdi še najboljša rešitev. Za na slabih 4-5cm prostora med steno in robom pragov, sicer izgleda nekoliko nerealno, ampak bom poizkusil z grmovjem in kakšnim drevesom nekoliko omiliti zadevo. Za na notranjo stran proge nad skladiščem sem si pa zamislil nekakšno ograjo nad kamnitim robom :?:

Fotke pa: http://www.mojalbum.com/yyure/nadaljeva ... o/22205648" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori