Redčenje barv za airbrush

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
klima94
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 50
Pridružen: 31.01.2010, 15:52
Kraj: Pršetinci

Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a klima94 »

Razmišljam o nabavi airbrusha. Kupiti si namenim enostaven začetniški komplet od Revella, tisti z pločevinko z zrakom.
Vem da obstajajo namenske barve, vendar imam doma okoli 30 različnih Revellovih barv za barvanje modelov, ki pa so še sevedas uporabne. Zanima me, s čim bi se dalo te barve razredčiti, da bi bile primerne za delo z airbrushem?


Barve so take:
Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Z razredčilom od Revella, ki ga dobiš v konkretni flaški, z razredčilom od Testors/Model master barv, lahko tudi od Humbrola. Kakšna je kemijska sestavina pa ne vem. Tudi mene bi zanimalo kakšno je to redčilo in če se ga da dobit v kaki Mavrici/Bauhausu ipd. v normalnih količinah... Z navedenimi redčili pa mešaš v razmerju nekako 50-50.

Mimogrede, oni zrak v flaški oz. mislim da je propan... s tistim boš bolj malo pobarval, še posebej, če misliš vzet starter airbrush:
Slika
Poglej na http://www.airbrush.si/ in razmišljaj o kompresorju, ker boš pločevinke kupoval kot za stavo, če misliš resneje barvati.
Goran
klima94
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 50
Pridružen: 31.01.2010, 15:52
Kraj: Pršetinci

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a klima94 »

Barvat ne mislim veliko. Najprej bom si kupil Revellov začetniški set, potem pa bom videl še za dalje.

Sem pa našel eno temo na tem forumu, v kateri je že bilo govora o teh barvah, tako da se tema lahko briše ;)
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Če imaš slučajno običajni kompresor, se da dobiti tudi konektor za priklop na tega.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a totimato »

S tem revellovim setom se da marsikaj narediti. Jaz ga imam in sem z njim zadovoljen.

Barvanje ni ravno enostavno, pogruntati moraš princip, potem pa so izdelki lahko res lepi. Jaz sem vadil na dveh starih modelih avionov.

Moje mnenje je: če boš barval bolj malo, se ta set splača, če pa boš barval več, pa zna strošek pločevink kar narasti.
Pomembno je, da ga po uporabi dobro očistiš. Pazi, da barva ali razredčilo ne prideta do gumba za zrak, saj se lahko guma zlepi.

Sedaj sem si kupil kompresor (tudi iz drugih razlogov, ne samo modelarskih) in bom v doglednem času nabavil boljši zračni čopič.

Lep dan še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a yyure »

Da ne odpiram nove teme, bom tukaj vprašal, pa če ravno ni redčenje.

Imam nekaj starih Mehanovih potniških vagonov, pa bi se rad naučil barvanja, postopke sem teoretično že predelal, zdaj bi pa rad še v praksi preizkusil, pa me zanima kje kupim najprimernejše odtenke modrih barv za vagone, kot so na spodnji povezavi, upam da avtor fotke ne bo imel nič proti, ker jo uporabljam.

http://www.mojalbum.com/postavljalnica/ ... o/19215791

Katera barva je najprimernejša odtenek, proizvajalec in kje to kupim?

Hvala
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a yyure »

yyure napisal/-a:Da ne odpiram nove teme, bom tukaj vprašal, pa če ravno ni redčenje.

Imam nekaj starih Mehanovih potniških vagonov, pa bi se rad naučil barvanja, postopke sem teoretično že predelal, zdaj bi pa rad še v praksi preizkusil, pa me zanima kje kupim najprimernejše odtenke modrih barv za vagone, kot so na spodnji povezavi, upam da avtor fotke ne bo imel nič proti, ker jo uporabljam.

http://www.mojalbum.com/postavljalnica/ ... o/19215791

Katera barva je najprimernejša odtenek, proizvajalec in kje to kupim?

Hvala

UPS!!! napačna fotka ta bo prava!
http://www.mojalbum.com/postavljalnica/ ... o/19215790
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Redčenje barv za airbrush

Odgovor Napisal/-a 038 »

Žal niso barve po RALu, vsaj dve sta bili narejeni po vzorcu, namešajo pa mi jih v mešalnici barv. Ne uporabljam pa revelovih barv. Če želiš kakšne podrobnejše informacije se javi na ZS, morda se najde kaj viška barve, če ti bo ustrezala.
Odgovori