Nalepke

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo Gorchi
Jedkanja sem se do sedaj vedno lotil na najpreprostejsi, najvarnejsi nacin, res pa je vse, kar si napisal.
Zelezov triklorid se hitro nasici, ampak jaz ga uporabljam za majhne stvari in to obcasno.
Za vecje izdelke in to v vecjih kolicinah, bi verjetno tudi sam uporabljal kislino in peroksid.
Za redcenje ali pripravo "sestavin" pa uporabljam kar vodo "iz pipe". Najpreprosteje pa se uspeh garantiran - za amaterje :-).

Pa se za milchy-a
Problem pri dolzini vrstice se pojavi, ce kdo vnese besedo, ki je "zelo dolga" (link v enem od postov - izdelek Conrad).
Ce tega linka ne bi bilo, bi vsi posto izgledali normalno, administrator pa lahko omeji velikost (sirino stolpcev),
v tem primeru link ne bo deloval, ali pa vsak sam v svojih postih oceni dolzino vrstice in z Enter potrdis novo vrstico (kar sedaj delam).
Pomeni, da ali ne bodo delovali vsi linki, ali pa bodo posti malo cudni, ce slabo ocenis, kdaj v novo vrstico.

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

da ne bomo samo pametovali.... link, ki ja ne anej vpisal se tako ali tako ne da pogledat (to je komentar, ki ga dobiš: 'Stran je potekla, ker ste bili več kot 60 minut neaktivni.' ) in zato mislim, da je pisanje tako dolgih linkov, ki izhajajo iz trgovine popolni nesmisel, saj se da tudi drugače opisat kje se najde kakšna stvar...
tolk od mene, lahko sem pa tiho ....
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Treba je bolj pazit kakšne linke se popa, zadevo sem si dovolili zrihtati, tako da se sedaj prikaže izdelek ki ga je 'AnejT' hotel prikazati.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

@N amater, nič se sekirat. [-X

Milči vsakega na začetku upedena pa tudi ti nisi izjema. Red pač mora bit. Slika

Drugače je pa fejst možakar. 8)

Komanda mora bt pa tud če je slaba. press Slika

lp,
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

Dolfe .....
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

milchy napisal/-a:Dolfe .....
Ja, ja,...saj vem. Slika
Še en kofe v dobrem. Mogoče že jutri proti večeru. :)

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

N amater, thx, vse jasno :)

Pa če se povrnemo k nalepkam in beli barvi. Ugotovili smo, da ga skoraj ni "junaka" v Sloveniji, ki bi imel ALPSovega tiskalnika, kako potem tiskati belo barvo? Na Brodu sem spoznal možakarja, ki je tudi član DLŽ in moderator yahoo železniškega foruma (pa ne vem poimensko!) in mi je povedal, da kadar pride potreba po tisku takih nalepk, da se potem pripravi v recimo Corelu A4 list z željami in potem jih pošlje v Avstrijo tiskat. Kako izgleda na modelu/maketi pa se vidi na tejle sliki:
Slika
Mimogredice mi je povedal, da v Corelu pripravljen list A4 pride skupaj s samim listom nekje okoli 2000-2500 SIT. Sej ne da bi delal reklamo, ampak ker se tega ne dela na tone, je to mogoče rešitev?
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Slike so zelo solidne, dobro bi bilo imeti kaksno taksno - bolj konkretno informacijo o tem gospodu? Mogoce se javi in pove tocno, kaj, kako, kje, kdo in koliko :-)
Sam sem pri iskanju resitve med drugim naletel tudi na atelje Rozman v Begunjah in prijazni gospod mi je razlozil, da sploh ni problema natisniti tudi crke manjse od 0,5 mm v kakrsnikoli barvi na kakrsenkoli papir. Prineses papir in datoteko, pa je! Zal pa mi ni hotel povedati cene!?

Res je BEL odtis (tisk) mnogo lepsi in boljsi od tega, kar uporabljam sam :-(
Ker pa sem le amater, se vedno iscem ... Upam, da tudi kaj kdaj najdem ':?:'

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Krasno N amater, hvala za informacije! Vseeno pa bi prosil ostale na tem forumu, če mogoče kdo ve za mejl onega gospoda, ki ga omenjam v postu mičkeno nazaj. Za pomoč vem edino še to, da je zaposlen v DataLabu....
Uporabniški avatar
NClight
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 42
Pridružen: 09.06.2006, 10:54
Kraj: Zagreb, RH

Odgovor Napisal/-a NClight »

Pozdrav!
FYI:
Za ALPS printer in izdelavu beleg odtiska imate Zlaju iz BG > www.railfan-belgrade.org
Tema: http://railfan-belgrade.org/forum/viewtopic.php?t=190

N-modelarji... NAPREJ! :wink:
Modelne železnice: http://www.malezeljeznice.net
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Zlaya je res eden od redkih, ki izdeluje nalepke in je za svoje potrebe pred casom nabavil ALPS tiskalnik, je pa zelo zaposlen z svojimi obveznostmi tako, da je kar problem, da "prides na vrsto". O ceni in ostalim, si lahko ogledate na linku, ki ga je napisal NClight (beograjski forum o zeleznici).
Nalepke, katere sem izdelal jaz (in jih lahko izdela vsak, ki je prebral poste v tej temi) je videl in strokovno ocenil tudi Zlaya. Izpis na barvnem laserskem tiskalniku je znatno boljsi kot na ALPS, pa tudi lepilo na folijah, katere sem opisal, je Zlaya pohvalil (Suce je pa na nekaterih novejsih modelih uporabil nalepke, ki sem jih izdelal). Slej ko prej se bo pa nasla tudi resitev za "belo" :-)

Aja, a je tisti gospod mogoce Matjaz Siard (vsaj mislim, da je zaposlen v DataLabu), ki bi nam lahko pomagal?

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

NClight napisal/-a:Pozdrav!
Tudi tebi lep pozdrav. Nikoli nisem mislil da i na slovenščini znaš. Ampak, človek vendar nekaj novega zezna.

Ajd bok stari.
Dobrodošao i ovdje.
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
NClight
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 42
Pridružen: 09.06.2006, 10:54
Kraj: Zagreb, RH

Odgovor Napisal/-a NClight »

@danijellikar
Je, nekaj slovenščine znam :wink: Fala!

@N amater
Je, Zlaya je zelo zaposlen, a vaši odtiski kaj sem videl na Ljubljanski berzi so zelo odlični! Upam da bi mogoče odtisek bil boljši ak bi bil narejen na sublimacijskom tiskalniku kakšnega uporabljajo v foto-studijima in za pripravo v design studiju
Modelne železnice: http://www.malezeljeznice.net
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

NClight
Je, Zlaya je zelo zaposlen, a vaši odtiski kaj sem videl na Ljubljanski berzi so zelo odlični! Upam da bi mogoče odtisek bil boljši ak bi bil narejen na sublimacijskom tiskalniku kakšnega uporabljajo v foto-studijima in za pripravo v design studiju
Zdravo
Vse to je res, ALPS, sitotisk, specialni tiskalniki ali ploterji, specialni fotokopirni stroji in se bi se kaj naslo.
Ampak ni stvar v tem, da ti nalepke naredi "nekdo drug", ampak sam. Tocno taksne kakrsne zelis, v zeljeni velikosti in barvi in kar je najpomembneje, skoraj vsak, ki to bere ima tudi poleg tudi kaksen Jet tiskalnik (cene za nove so od 40 Eurov - 10000 Sit naprej).
To je pa poleg nalepk (katere niso pretirano drage in jih lahko vsak sam naroci), ze tudi dovolj za izdelavo "solidnih" nalepk. Res pa je - brez bele barve, ce pac ne uporabis bele nalepke in naredis "tisto okoli" oziroma ozadja.
Ce bi kdo zeli izdelovati modele "na veliko" (100 ali vec komadov), potem pa itak to odpade - saj bi bila tudi zahtevana profesionalna izdelava.

Rade volje bom pa se pomagal z nasveti vsem, ki zelijo nalepke izdelati sami, seveda pa bom vesel, ce so bo nasle kdo, ki bo imel nacin in moznost natisniti tudi "belo".

Lep "oblacen" dan se naprej
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

N amater napisal/-a:Rade volje bom pa se pomagal z nasveti vsem, ki zelijo nalepke izdelati sami, seveda pa bom vesel, ce so bo nasle kdo, ki bo imel nacin in moznost natisniti tudi "belo".
Si že v mojem imeniku :D
Sicer se pa strinjam, da bi lahko tiskal tudi na inkjetu ampak malce me žuli neobstojnost tinte na svetlobi, zatorej bom raje v službi zasužnjil barvenga laserja :wink: Imaš kaj izkušenj s staranjem inkjet tinte na teh folijah?
Aja pa še en link za folije (http://www.bare-metal.com/), če bo kdo rabu.
Odgovori