Nalepke

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

OKI DP-5000

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Pa sem obupal nad vsemi metodami, o katerih smo se pogovarjali :-(. Ni mi uspelo laminirati na folije za nalepke (zlato tisk), nisem uspel nabaviti omenjenega praska za posip po odtisu, niti mi ni uspelo prepricati nikogar, da bi mi naredil kaksen odtis na situ ali tampu :-( Rezultati tiska na belo nalepko, kjer natisnes ozadje je v doloceni meri in na nekaterih modelih sprejemljivo, ne pa povsod :-(
In zato sem izkoristil priliko in skupaj s prijateljem nabavil OKI DP-5000, ki pa zna tiskati tudi belo :-) Tiskalnik je ze prikljucen in prvi "tiski" so ze narejeni.
Zelel bi povedati le to, da so vse prej opisane metode sprejemljive in z vsemi temi se da narediti tudi bele napise, drugace pa je pogoj, da si ali tiskar, ali imas koga, ki se s tem ukvarja, da poskusis kaksnega od nastetih nacinov, ali pa da gres na preverjeno in si omislis podoben tiskalnik :-)
Moram opraviti se nekaj testov in preveriti rezultate, potem pa "veselo na delo" :-)
Seveda sedaj ne bodo problem nalepke - tudi bele, od Z do nule, ali pa pol nule = H0 :-)
Lep pozdrav Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

ja, ja, Jani tiste ½ 0 bodo najbolj iskane ;)
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Nalepke

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Moje vprašanje sodi nekje med nalepke in barvanje, pa sem ga umestil kar v to temo.

Po barvanju špricnem na model še sijajni prozorni lak, dam gor nalepke in nato še špricnem z mat prozornim lakom.
Včasih se na modelu naredi zrno bledo siv "posip" ki je videti kot, da gre za strukturo laka. Tudi na otip bolj grob. To ponavadi izgine po enem dnevu.
A je problem v laku ali v moji metodi? Naj povem, da uporabljam kar spreje iz doze
Hvala vnaprej!
Odgovori