Nalepke

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

NClight napisal/-a:Sito nebo dobro zgledalo na modelu, za to se uporablja tampon odtisek. :!:
A lahko kaj več poveš o tej tehniki?
Uporabniški avatar
NClight
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 42
Pridružen: 09.06.2006, 10:54
Kraj: Zagreb, RH

Odgovor Napisal/-a NClight »

Tampo tisk (na slovenščini je tampo - ne tampon :oops: )

Opis: http://www.all4print.net/index2.php?gm= ... rsta=tampo
http://www.padprinters.co.uk/

http://www.tampotisk.com/
http://www.stiskaj.si/tampo.html
http://www.lories.si/index_files/page0005.htm
http://www.artex-tisk.si/tampo-tisk/

Na predmet se nanosi boja (barva) pomoču gume.
Jednostavno bi se moglo napraviti ovako:
-Napravi se metalna pločica sa gravurom znakova koje želimo (jetkanjem - etch)
-Na gravuru se nanese boja
-Boja se skine sa površine, tako da ostaje u udubinama gravure
-Gumeni žig se prisloni na pločicu i tako upije boju iz gravure
-Gumicom se prenese boja na model/objekt
-gumica mora biti posebna, za tampon tisak!

(isprika zbog opisa na hrvatskom, molim nekoga da prevede ako ima potrebe)
Modelne železnice: http://www.malezeljeznice.net
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo NClight

Glede nalepk za Karavelo sem seveda pregledal vse omenjene galerije in forume, mogoce se dodam edino povezava do: http://www.railfaneurope.net/pix/hr/pix.html , kjer je tudi dosti uporabnih in lepih slik hrvaskih lokomotiv in ostalega, seveda vsega kar vozi po tracnicah :-)
V svoji zbirki imam ze nekaj cez 350 slik hrvaskih lokomotiv, zal pa nobene nimam v blizini, da bi jo konkretno pogledal.

Pri izdelavi nalepk sem uposteval razliko med posameznimi serijami in tipi, mogoce sem pa na konkretnih nalepkah se kaj spregledal in to bi prosil, da mi kdo pove, ce je se kaj, kar naj bi spremenil?

Hvala in lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Pozdrav.

N amater, pazi da se ne zaletiš, žuta traka ti ide samo na HŽ 2062 1xx seriju (Turnerice), koje se osim po traci razlikuju i kratkom nosu. Nos im više nije u špic već je onak flah. I prozori su drugačije napravljeni. No mislim da tebe interesira 2063, pa vidim da imaš u grafičkoj pripremi i žute brkove, koji, eto, ne spadaju na 2063.

Nek me netko ispravi ako sam u krivu.

Što se tiče ostatka pripreme i mogućih grešaka ne mogu puno reći jer je slika dost mala i mutna.

Bok.
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo danijellikar
Hvala ti za komentar, vsaj vidim, da je nekdo slike pogledal in kaj pripomnil.
Zelel bi pa dodati, da moja osnova nalepk ni samo za 2063 ampak za vse lokomotive serij 206x. Zato sem izbral nekaj tipicnih (razlicnih) tipov "brkov" in moja zelja je, da to naredim enkrat pa bo narejeno za celo serijo 206x (tudi za 2043 in 2044 mislim, da bo v redu :-) ).
Kakor pa ves, so vasi mojstri, ki "barvajo" lokomotive zelo razlicni (ali pa imajo razlicne sablone), zato tudi taksne razlike pri posameznih modelih iste serije. Spodaj imas 4 slike 2063 (003, 007 in 008 pa tudi 011, ki je zanimiva zaradi tega, ker ima spredaj samo en par zarometov brez rdece luci) in mislim da je jasno, da je razlika tudi pri seriji 2063.

SlikaSlika

No, da zakljucim, nalepke pripravljam za serijo 206x in to za 2063 007, 2061 015, 2062 055, 2062 014 in 2062 114. Mislim, da so tipicni modeli in da lahko s kompletom nalepk prakticno naredis katerkoli tip iz te serije.

Ce pa imas kaksen detajl (sliko), naprimer napis med nosom in vrat (nekaj rdecega na beli crti) ali pa kaj, kar bi lahko dodal, bi bil pa zelo vesel. Hvala in lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Pozdrav.

Poiščem pak ti hjavim.

Bok.
Pozdrav
Danijel
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

N_amater - različne lučke pri hrvaških in pri slovenskih lokomotivah so posledica tega, da imajo večje bele in rdeče luči ( to velja za hrvaške) tiste lokomotive, ki os že bile na reviziji in so jim luči zamenjali in očitno je bila lokomotiva 2063 011 samo prebarvana v modro. Enako je pri naših reganih, kjer je še kar nekaj lokomotiv, ki imajo manjše lučke (to so ameriške in so samo označevalne), tiste lokomotive, ki so jim bile na reviziji zamenjane luči, pa imajo večje bele luči ( mislim, da so luči enako velike kot pri Fiatih, mopedih in mehovkah) in manjše rdeče lučke (prvi je bil 664 -120) če boš šel na mojo stran pogledat slike reganov, boš to opazil

lp M.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo milchy
Vse jasno.
V prejsnjem mailu sem poskusal samo kolegu pokazati, da imajo "brke" na seriji 2063 razlicne (kar upam, se iz slik tudi vidi). Tudi hrvaska 011 je za odtenek drugacna spredaj (ne samo luci) in kolikor bi zelel delati nalepke - bi pac moral nalepke izdelati za tocno doloceno lokomotivo.
Se pa trudim, da bi naredil ene "univerzalne", ki bi pratkticno sle na vse 206x, pa tudi nekatere 204x lokomotive.
Kakor sem pa ze prosil, mogoce se kaksen detajl, ki bi ga lahko na nalepke dodal... (zal nimam casa it do Hrvaske, da bi sam "lovil" kaksno lokomotivo in jo slikal ;-))
Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

N amater evo nekoliko slika s detaljima koje će možda pomoći. Hvala gdinu Tomislavu Dorniku:

Slika

Na ovoj možeš vidjeti onaj detalj koji te mučio na nosu. radi se o naljepnici koja obavještava gdje je vatrogasni aparat. Nisam sto posto siguran, ali ono bijelo ispod teksta VATROGASNI APARAT ti je : Br. pa bijelo polje na koje je nakucan broj aparata

Slika
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Nalepke HR

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo danijellikar
Evo, sem pripravil ze novo verzijo nalepk za hrvaske lokomotive in tu so sedaj 2063, 2061 in 2044 (2063 je v dveh barvah
(prva po RAL 5002-original, ostale pa RAL 5005 - bolj za moj preskus barv).
Nalepke sem izdelal na deskjetu in se nisem "prevec" trudil, saj gre le za test oblike in dimenzij :-)

Slika
Slika
Slika
Slika

Tvoja ocena?

Ce je se kaj bralcev, ki lahko katero od lokomotiv tudi vidi, prosim, da mi sporoci, kaj se lahko se spremeni,
seveda gre pa za velikost N in se tudi napis na desni strani skoraj ne da prebrati (vatrogasni aparat br.:).

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Pozdrav N amater i ostali.

Opet, kapa dolje za trud i rezultate. Ako mi dopustiš slobodu, ja bi samo rekao da smanjiš brojke lokomotiva koje su iznad pluga. Vjeruj mi to mi je prvo palo u oko, ali išao sam provjeriti na slikama koje si stavio par postova ranije, i jesu, malo su manje i mislim da moraš promijeniti font, što opet neće biti lako. Ja sam tražio među svim fontovima koje imam i nisam mogao pronaći nijednog koji bi barem 90% odgovarao, tako da ti ne mogu savjetovati koji bi bio. Kad konačno mislim da sam našao font onda ispadne da neko slovo ili brojka nisu ni blizu onima na prototipu.
kako su ovo test modeli, mogu reći da si na dobrom putu i samo nastavi. Detalje je jako teško dobit u H0, a kamoli u N.
E, da, imam HŽ logo u Corelu ak ti kaj znači, mogu ti poslat na PM.
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo danijellikar

Da, tudi sam imam ponavadi veliko dela, ko iscem "vsaj" podobne fonte, ampak za te lokomotive (v N) mislim, da je font kar primeren.

Slika

Ne vem, od kje sem ga dobil, ti ga pa lahko odstopim, ce ga se nimas :-)

Kakor vidis, tudi sam uporabljam Corel Draw in imam prakticno za svoje projekte ze vse izdelano (pa tudi s popravki res ni veliko dela :-)).

Hvala za ponudbo, bo pa sigurno se prilika, ko se lotim kaksnih novih projektov :-)
Lep vecer se naprej
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Imam eno vprasanje za vse, ki spremljajo forum in to temo:
A ima kdo kaksno "pametno" idejo, kako doma narediti "bele" nalepke?
Prosim ne pisat o ALPS tiskalnikih, sito - tampo ali ostalih tiskih, ne o tem, da posljes v Nemcijo in ti za 60 Eurov natisnejo na A4 - kar zelis, ne o ...
Zanima me, ce je ze kdo doma - poceni naredil bele nalepke in seveda kako?
A je ze kdo poskusil: http://www.supercaldecals.com/super3.html (cena sprejemljiva in lahko naredis doma).
Slika
Ce pa bo kdo iskal in nasel kaksen pameten naslov, kjer bi se dalo kupit prav ta komplet (v EU), naj pa prosim sporoci. Hvala!

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Piko
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 13.02.2007, 20:11

Odgovor Napisal/-a Piko »

Prodajalec za Super Cal iz Nurnberga

http://www.kavanrc.com/
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Super, pa še po ceniku niti ni hudo drago, cca 17 EUR
Odgovori