ALn 556 v N

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

In za zakljucek moje letosnje modelarske sezone se en model nasih sosedov.
To je ALn556. O njem ne bom veliko pisal, saj ta model marsikdo dobro pozna :-)

In se nekaj slik:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

In seveda, da takoj odgovorim se na kaksno vprasanje...
Pogonski del sem izdelal iz starega Mehano programa, kolesa so Roco, motor iz CD pogona.
Kar nekaj tezav sem imel pri izdelavi oken, saj po prvem pramodelu je sledila iz tega izdelava novega kalupa in drugega pramodela ter za zakljucek se en kalup, ki pa ni zdrzal dolgo. Ampak tudi okna so :-)

Slika

Slika

Slika

Slika

Evo, to je to :-)

Pa lep vecer se naprej, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Še enkrat...bravo Jani.
Ali obstaja sploh še kakšno vozilo našega in bližnjega železniškega voznega parka, ki ga ti še nisi izdelal? Večina letošnjih modelnih novosti na tem forumu je prišlo prav iz tvoje delavnice.
Fantje bo treba delat!!!
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
N fan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 08.05.2009, 19:14

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a N fan »

Superman Jani, vse čestitke za odlično izdelan model.

lp, Robi
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a poznidan »

=D> Ni kaj dodati!

Morda te pa kdaj zamika še Aln 668?!
FS
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.08.2007, 17:45

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a FS »

Tudi jaz sem navdušen. Odlično opravljeno. Zdaj sem dokončno dobil motivacijo, da se tudi sam lotim predelave tega DEL PRADO-vega modela (sprememba širine ohišja, št. oken na prednjem in zadnjem delu). Od pomladi že gledam model na moji mizi pa se nikakor noče sam spremenit.

Lp
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo FS

Ja, tudi jaz sem ga (obcasno) gledal kar nekaj casa, pa se nikakor ni hotel sam spremeniti :-)

Pa sem raje zacel kar sam in zaceli so se pojavljati problemi:
- dve polovici (sirse od polovice), da sem dobil pravo novo sirino (odlitki ali vsaj dva kosa modela)
- na novo izdelati celo (maska, luci...)
- na novo postaviti precke oken (zaradi vecje sirine modela in pravega stevila oken)
- popraviti (razmak) odbijacev
- pokitati in obdelati vse spoje in na novo namescene dele
Seveda primerno stevilo kalupov (najprej original in potem popravljeni pramodel)
Potem sledi "iskanje" barve, izdelava in namescanje oznak (kar nekaj tezav s slikami detajlov). Za zakljucek pa se namescanje kljuke spredaj, hupe in lucevodov za luci (teh na DelPradu ni).

Neslednja tezava so okna, saj je bilo potrebno izdelati oba celna (nisem toliko natancen, da bi lahko naredil popolnoma simericna) in tudi nova bocna. Dela je bilo kar veliko, saj sem po prvem pramodelu iz Fimomase naredil kalup in odlitke, katere sem v nadaljevanju "upasal", brusil, poliral, lakiral s svetlecim lakom in ponovno izdelal kalup za "koncna" okna.

Seveda se problemi in tezave se niso koncali, saj je bilo treba to novo ohisje postaviti na nekaj, kar se "premika". Nisem nasel nic primernega (najhuje je bila "globina"), zato sem naredil nov nosilni (pogonski) del, s poglobljenim motorjem. ker je treba paziti na polozaj koles in tudi globino (koliko gledajo pod ohisjem). Lahko si pa ogledas na IT eBay-u, kaj lahko kupis, ce v "N" napises ALn556 ](*,)

Ce vse to (in se kaj) naredis brez napak, potem imas v N ALn556 :-)

Ali pa mi napisi mail, da si prihranis kaksno minutko :-)

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Izgleda, da nekateri dvomijo v "doma izdelane" pogone in kar nekaj vprasanj sem imel na temo pogona moje verzije Aln556. Kako vozi? Ali gre v ovinek? Je dovolj prostora za obracanje koles?
Da ne bo dvomov, sem naredil nekaj posnetkov in si jih lahko ogledate tukaj
Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a jule »

Bravo!
Jani, a je to tvoja nova maketa? Zdi se mi malo večja in drugačna od tiste avtomatizirane, ki si jo predstavil že dolgo tega.
Kapo dol, Jule
FS
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.08.2007, 17:45

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a FS »

Bravo
Kaj naj rečam? Če bi bilo boljše, bi bilo že kičasto. Če kaj, čakam na tvoje prispevke na forumu.

Lp
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: ALn 556 v N

Odgovor Napisal/-a poznidan »

N amater napisal/-a:Zdravo FS

Ja, tudi jaz sem ga (obcasno) gledal kar nekaj casa, pa se nikakor ni hotel sam spremeniti :-)

Pa sem raje zacel kar sam in zaceli so se pojavljati problemi:
- dve polovici (sirse od polovice), da sem dobil pravo novo sirino (odlitki ali vsaj dva kosa modela)
- na novo izdelati celo (maska, luci...)
- na novo postaviti precke oken (zaradi vecje sirine modela in pravega stevila oken)
- popraviti (razmak) odbijacev
- pokitati in obdelati vse spoje in na novo namescene dele
Seveda primerno stevilo kalupov (najprej original in potem popravljeni pramodel)
Potem sledi "iskanje" barve, izdelava in namescanje oznak (kar nekaj tezav s slikami detajlov). Za zakljucek pa se namescanje kljuke spredaj, hupe in lucevodov za luci (teh na DelPradu ni).

Neslednja tezava so okna, saj je bilo potrebno izdelati oba celna (nisem toliko natancen, da bi lahko naredil popolnoma simericna) in tudi nova bocna. Dela je bilo kar veliko, saj sem po prvem pramodelu iz Fimomase naredil kalup in odlitke, katere sem v nadaljevanju "upasal", brusil, poliral, lakiral s svetlecim lakom in ponovno izdelal kalup za "koncna" okna.

Seveda se problemi in tezave se niso koncali, saj je bilo treba to novo ohisje postaviti na nekaj, kar se "premika". Nisem nasel nic primernega (najhuje je bila "globina"), zato sem naredil nov nosilni (pogonski) del, s poglobljenim motorjem. ker je treba paziti na polozaj koles in tudi globino (koliko gledajo pod ohisjem). Lahko si pa ogledas na IT eBay-u, kaj lahko kupis, ce v "N" napises ALn556 ](*,)

Ce vse to (in se kaj) naredis brez napak, potem imas v N ALn556 :-)

Ali pa mi napisi mail, da si prihranis kaksno minutko :-)

Lep pozdrav, Jani
Sem šel pogledal na e-bayu in vsa čast Jani.
Odgovori