Kako izdelati asfalt za dioramo

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
sigr
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 116
Pridružen: 06.10.2010, 14:42

Kako izdelati asfalt za dioramo

Odgovor Napisal/-a sigr »

Zanima me, kako narediti asfalt za dioramo 8cren/siv, hrapav(malo) ). Do sedaj sem na diorame deval samolepilno crno folijo za asfalt. Zdaj bi da izgleda diorama bolj resničnejša.

Hvala
sharky1987
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 17.10.2011, 18:54

Re: Kako izdelati asfalt za dioramo

Odgovor Napisal/-a sharky1987 »

si probal uporabit črno strešno lepenko ki ke prekrita z mivko in je zelo podobna asfaltu!?!?

LP Sharky
LP 5er

Oproščam se za kakršno koli pisno napako ki jo nardim!
Jast mam dizleksijo! (dizleksija je: motena motorika pisanja in čitanja)
Hvala za razumevanje.
yyure
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 270
Pridružen: 07.03.2011, 8:22

Re: Kako izdelati asfalt za dioramo

Odgovor Napisal/-a yyure »

Kaj pa kakšen brusni papir? Samo škarje kakšne stare najdi, ne od žene, tiste ki, z njimi blago kroji, ker te bo...
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: Kako izdelati asfalt za dioramo

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Varianta, ki sem jo uporabljal jaz, je bila "knaufarska izravnalna masa" in sicer Rimano 0-6, s katerim narediš pasto, ki jo razmažeš po površini, namenjeni cesti. Tako pridobiš debelino milimetra ali dveh, ki daje cesti tisto realnost, ki jo pogrešaš, dobiš bankine ob katerih posuješ mivko, zelen prah za plevel.......itd. Če poznaš kakšnega polagalca gips plošč, je to najcenejša varianta. V tako površino lahko vtisneš tudi sledi gum, pokrove komunale, ki jih prej sprintaš in nalepiš na debeli karton in še bi se kaj našlo. Te mase se lahko barva z vsemi barvami, jaz sem uporabljal kar tempero in to v različnih variantah. Za sredinsko črto kupi edigs beli trak ali pa tekoči edigs za korekturo teksta, naredi šablono in špricni črte. Hrapavost lahko poudariš z lahnim drgnjenjem stare neuporabne zobne ščetke po še vlažni površini ceste.

Dobil boš boljšo cesto, kot pa smo jo mi od SCT :lol:
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
Odgovori