Maketa v Z

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Maketa v Z

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo vsem in srecno v novem letu :-)

Pa sem zakljucil se en od projektov - bi lahko rekel, da sem naredil kar tri makete v Z: prvo, zadnjo in nobeno vec :-)
Ceprav imam miniature zelo rad, je Z vseeno malo premajhen za delo, pa problem so tudi "deli", saj jih ni valiko, pa cena teh je tudi visja, kot v drugih merilih.
In ker se je pri meni "znaslo" nekaj kosov voznega parka v Z, sem se odlocil, da naredim iz tega nekaj "uporabnega". Seveda sem uposteval, da bom porabil kar nekaj materiala, ki ga imam za N - Noch Terra Form in ostalo, kjer velikost ni pomembna. Predelal sem en most, tunela pa na tej maketi nimam. Princip dela je enak, kot pri tisti v N, kjer so tudi slike - tema: Maketa. Zato tudi ni bilo veliko izdatkov, saj sem moral nabaviti le tirni material in se nekaj voznega parka.
In veselo na delo...

Iz vezanih plosc sem naredil "kovcek", kjer sem se spet srecal s tezavo, saj nisem nikjer nasel prodajalca, ki prodaja rocke za kovcek?!?! Pa mi je le uspelo in tako je nastal se en kovcek velikosti 64x42x10 cm.

Slika

V pokrovu sem naredil "predale" za opremo, saj vse, kar imam v Z-ju, je tu. Predale sem zaprl s pleksi steklom in fiksiral z dvema vijakoma (seveda iz racunalnika).

Slika

Slika

Vsake toliko, se na slikah pojavlja tudi macek, katerega upam poznate :-) Prinesel mi ga je Dedek mraz, ki se spozna na modele in se marsikaj:-)

Od leve proti desni izgleda takole:

Slika

Slika

Slika

O tem, da mi je pri usmerniku pomagal bungee-, verjetno ni treba ponavljati :-)
Kjub majhnosti je na plosci (na sredini) stikalo za vklop, levo sta stikali za dva slepa tira, regulator, smer voznje (gumb in dve diodi) ter vtic za priklop usmernika.

Slika

Nisem napisal, da se kraj imenuje Zmurek. Zakaj je pa Z velik, je pa jasno :-)

Ker so tiri "stari", je bilo kar nekaj dela s ciscenjem - sedaj promet potega gladko.

Slika

Slika

Slika

Pa se nekaj detajlov, ki pa so bolj skromni, saj tudi nisem imel namen kaj posebno veliko investirati v to maketo...

Slika

Ovce morajo bit, a ne? Pa se pastirica...

Slika

Tile so mi pa sumljivi, saj so se sestali v starem kamnolomu, dva imata kovcke, eden pa celado. Prisli so pa kar z mesalcem betona (to je edini kamion, ki sem ga nasel v Z).

Slika

"Cerku" mora bit, pa ceprav majhna :-)

Slika

Slika

Pa park, pa Mercator, pa kaksen spomenik...

Slika

Slika

Slika

Pa se "pes pot" na hrib, kjer se lahko okrepcas...

Evo, toliko od mene v Z (prvic in zadnjic), sedaj pa lepo nazaj na N :-)

Lepe praznike se naprej, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Maketa v Z

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Sicer nisem modelar in maketar, samo lahko izrečem le pohvale. Vem, kako "ogromno" je Z merilo si lahko samo predstavljam, kakšno potrplenje je potrebno za tako maketo....Pa maska za na obraz, da ti kakšen detajl ne zaide v pljuča....

=D> =D> =D> =D> =D> Samo bravo, lahko rečem...

P.S. Če se ti bo kdaj zdelo kaj v N merilu težko za izdelat, poskusi z izdelavo v Z.....Potem se vrneš v N, pa bo vse lažje..... :lol:

LP

Jože
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: Maketa v Z

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Bravo Jani, verjamem, da za Z moraš imeti živce!
Uporabniški avatar
Vladimir
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 172
Pridružen: 25.02.2007, 20:31
Kraj: Skopje, Macedonia
Kontakt:

Re: Maketa v Z

Odgovor Napisal/-a Vladimir »

Kako i uvek znas da nas iznenadis sa neku novu ideju.

Bravo Jani, =D>
Pozdrav, Vladimir Petkov
MZ Raiways: http://mz-rail.atwebpages.com/Index.html
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Maketa v Z

Odgovor Napisal/-a totimato »

=D> Zelo všečno! =D>
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Odgovori