NOCH Gras-Spritzdose > pomoč

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
sigr
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 116
Pridružen: 06.10.2010, 14:42

NOCH Gras-Spritzdose > pomoč

Odgovor Napisal/-a sigr »

Zanima me ta izdelek. No vsako travo, ki jo dam na dioramo je ze zalepljena, kot na papirju ki je orginal od NOCH-a > 100% veste, kaj mislim-tiste vzvite v kolute.... No ker bi precej deval razlicne trave na diorami sem videl Gras master ampak nimam toliko denarja, da bi dal za to zadevco. In sem videl to zadevico Gras-Spritzdose. In me zanima, ce ima to kdo. Ali ta zadevca, ko damo notri travo v flasko in potem posipamo ali potem trava stoji pokončno ali jo kar tako raztrese povsod ???

Hvala vsem za odgovore.
Slika
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: NOCH Gras-Spritzdose > pomoč

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

sigr napisal/-a:... No ker bi precej deval razlicne trave na diorami sem videl Gras master ampak nimam toliko denarja, da bi dal za to zadevco...
Lahko ga pa probaš izdelati sam:

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... grasmaster
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Puhalnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 119
Pridružen: 09.01.2010, 15:10
Kraj: Dobrepule

Re: NOCH Gras-Spritzdose > pomoč

Odgovor Napisal/-a Puhalnik »

Ta reč od NOCH-a je samo plastična posodica, ki ima pokrovček z luknjami. Ko jo stisnemo puhne ven tisto kar smo dali v posodico (npr. travo ali kakšen drugi posip). Podobna zadeva je tista za puder (talk), ki bi jo lahko uporabil komot namesto te od NOCH-a. Alora, v ta namen lahko uporabiš katerokoli podobno embalažo od česarkoli, na pokrovček pa izvrtaš ustrezne liknjice. O tem, da bi trava potem stala, ni govora. Modrda se bo kakšna bilka slučajno postavila pokonci.
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: NOCH Gras-Spritzdose > pomoč

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Pozorno preberi vse kar je na linku. Tukaj ne gre samo za to, da trava pade iz posodice, ampak jo statična elektrika postavi pokonci. Tako imaš le kakšno bilko postavljeno vodoravno. Rezultati so primerljivi z Grasmastrom.
LP Andraž
Odgovori