Natečaj makete za Adria Transport

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
m&m
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 40
Pridružen: 26.12.2011, 14:29

Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a m&m »

Pozdravljeni,

foto natečaj je že davno za nami... in rodila se je nova ideja. ADT bi rad predstavil svoje vlake tudi na maketi. Iščemo potencialnega ustvarjalca, ki bi bolj ali ne za svoj hobi in denar ADT izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT, hkrati pa bi bila zadeva prenosna in bi jo lahko uporabili tudi ob kakšnih predstavitvah (npr. sejem transporta v Munchnu).

V kolikor je kakšen kandidat, ki ima voljo do ustvarjanja, naj se obrne na ADT.

lp

Nova tema za AdriaTransport
M. Dolfe
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

m&m napisal/-a:Pozdravljeni,

............. Iščemo potencialnega ustvarjalca, ki bi bolj ali ne za svoj hobi in denar ADT izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT...............................

Nova tema za AdriaTransport
M. Dolfe
Bravo, koliko denarja pa vam dam, da bom lahko maketo naredil za Vas?
Sebastian
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a mkx »

sebastiant napisal/-a:
m&m napisal/-a:............. Iščemo potencialnega ustvarjalca, ki bi bolj ali ne za svoj hobi in denar ADT izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT...............................
Bravo, koliko denarja pa vam dam, da bom lahko maketo naredil za Vas?
Bo sicer @m&m povedal, upam pa da si zgrešil sklon, v katerem je napisan prvi ADT. Jaz to (dobro namerno) berem kot
Iščemo potencialnega ustvarjalca, ki bi bolj ali ne za svoj hobi in denar Adrie Transport izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT
seveda pa se lahko to bere tudi kot
Iščemo potencialnega ustvarjalca, ki bi bolj ali ne za svoj hobi in denar Adrii Transport izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT
Pri prvi (dobro namerni) varianti se torej tisti "bolj ali ne za svoj hobi" nanaša na to, da graditelj za svoje delo ne bi bil finančno nagrajen.
LP, Metod
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ej ej fantje... Ne takoj na začetku stopit na pot sovražnega ali posmehljivega govora no... Prepričan sem, da bo Adria Transport povrnila vse stroške gradnje te makete.

Vsekakor pa bi priporočal naslednji potek tega natečaja:
  • naj Adria Transport izlije semkaj približne zahteve po izgledu; torej ali naj gre za postajo, za maketo odprte proge, naj bo enotirna ali večtirna (koliko?), naj ima vozni vod... Pa seveda kakšne naj bodo dimenzije te makete
  • nato naj resni potencialni kandidati oblikujejo izgled makete s približnim izgledom, t.j. okvirne skice narejene s svinčnikom in papairjem, s kakšnim programom (recimo Win Track)...
  • Adria Transport nato izbere najbolj všečnega ponudnika in le-ta naj začne z gradnjo makete
Žal je zadeva sila podobna natečaju za izbiro arhitekture in je bolje, da se najprej okvirno določi izgled s pomočjo poceni surovin (t.j. svičnik in papir, potem pa magari poskenira in pošlje) in šele nato pristopi k izdelavi. Tako bo za vse udeležene najceneje, naročnik in maketar pa zadovoljna.

Jemljite pa moj predlog bolj kot priporočilo oz. nasvet...
Goran
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo,

ideja o natečaju se sliši zelo dobro! =D> Mene, oz. Društvo ljubiteljev železnic MB, nas zelo zanima in se bomo verjetno potegovali za izgradnjo makete.

čakamo na podrobne informacije in zahteve.

lp,matej
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a tomos »

m&m napisal/-a:...izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT, hkrati pa bi bila zadeva prenosna in bi jo lahko uporabili tudi ob kakšnih predstavitvah (npr. sejem transporta v Munchnu).
Že iz štarta bi bilo za definirat merilo (H0 ali N) da se zoža iskanje. Prenosna maketa v H0 je malo problematično saj že radij kroga ali kakega večjega objekta/scene nanese bolj kot je širina manjših transportnih vozil
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Natečaj makete za Adria Transport

Odgovor Napisal/-a totimato »

tomos napisal/-a:
m&m napisal/-a:...izdelal maketo, katero bi imeli v prostorih ADT, hkrati pa bi bila zadeva prenosna in bi jo lahko uporabili tudi ob kakšnih predstavitvah (npr. sejem transporta v Munchnu).
Že iz štarta bi bilo za definirat merilo (H0 ali N) da se zoža iskanje. Prenosna maketa v H0 je malo problematično saj že radij kroga ali kakega večjega objekta/scene nanese bolj kot je širina manjših transportnih vozil

Mogoče je mišljeno modulna.

lp
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Odgovori