SZ drezine 911 v N

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Kakor mnogi veste, so delovni stroji moja sibka tocka in zato sem si pripravil nekaj modelckov drezin serije 911.
Pogon je vedno problem, zato sem se odlocil za najpreprostejso varianto in to je Kato motorizirano podvozje, za kataerega sem moral pripraviti lezisce in s tem tudi malo spremeniti varianto s "kesonom", saj je pogon "tovor". Nisem se nasel primernega dvigala, ki bi ga uporabil, pa se kaj bi se naslo :-)

Da pa ne bom prevec pisal, nekaj slik najprej 911-010:

Slika

Slika

Potem je tukaj 911-008

Slika

Slika

In ze "nova" - rumena ZGP 911-201 (TMD-41)

Slika

Slika

Pa malo belo-rdeca ZGP 911-201 (TMD-41)

Slika

Slika

In se ena stara SZ 911-233

Slika

Slika

Slika

Mogoce edino se nasvet, kako narediti celna okna (jaz sem jih izdelal iz eneka kosa).

Slika

Po izdelavi pramodela, sem istega lakiral in izdelal kalup.
Ker okna ne bi mogel vstaviti, ko se popolnoma strdi, sem ga namestil, ko je bil se "mehek" in se je do konca posusil - strdil kar na svojem mestu. Seveda tega okna ni vec mogoce odstraniti :-)

Slika

Zaenkrat toliko, ko pa se kaj dodam na modelcke, pa se kaksna slika.

Lep dan se naprej, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Fantastično =D>
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Iiii kok so luštne! Bravo Jani, čestitam!
Goran
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a 038 »

Jani, če ni skrivnost kateri material je najboljši za okna? Sem prebral Vaš članek o poizkusih, a kaj je pokazala praksa?
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo 038 in ostali

Pri meni ni skrivnosti, kar se tice tehnik in materialov za izdelave modelov :-)

Za okna sem poskusil mnogo materialov, toda le Gedeo prozorna smola ima karakteristike, ki zadovoljujejo modelarske zahteve.
Pri vecini ostalih smol, za izdelavo zelo majhnih in tankih prozornih odlitkov, sem opazil, da druge smole vecinoma postanejo krhke in se s casoma odlitki "drobijo".

Kakor sem tudi ze napisal, se Gedeo krystal resin dobi v trgovini Levcek (hala A - BTC ).

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a poznidan »

A so to Tomix pogoni?
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a 038 »

Žal Gedeo krystal resin ni možno dobiti ker ga je zmankalo, dobava pa nebo prav kmalu(recesija pa taka), torej kateri bi bil naslednji priporočliv mtr? Epox 210 od Samson Kamnik? Preverjal sem tudi po drugih trgovinah a je bil zmeraj negativen odgovor.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Goran
N fan
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 46
Pridružen: 08.05.2009, 19:14

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a N fan »

Jani, brez besed....
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Res je, da je obcasno problem nabave Gedeo prozrne smole pri Levcku, toda veckratni obisk je ponavadi resitev. Res je tudi, da se te smole za okna porabi zelo malo in "traja zelo dogo". Jaz obicajno kolicino za okna pripravim kar po "kapljicah" in ne uporabljam brizgalne ali drugih dozirnih pripomockov.
Ceprav je cena Gedea za kolicino relativno visoka, je pa zato rezultat najboljsi oziroma za nase potrebe najprimernejsi - nekaj sem napisal ze zgoraj. To se se najbolj opazi, recimo pri oknih za vagone, kjer je dolzina odlitka prierno vecja. V tem primeru vecina ostalih materialov ni primerna -poka, se lomi...
Sigurno obstaja se kaksen material, ampak zakaj bi istal boljsega od odlicnega?
Vecina ostalih materialov, katere sem testiral, sem tudi opisal v prispevku o izdelavi oken (pred leti).
Mogoce se vprasanje? Zakaj do pred nekaj leti ni nihce izdeloval oken za modele, sploh v N?

Poznidan, niso Tomix, ampak Kato, ki se dobi lahko na eBayu, ali pa pri malo drazjem Conradu ali pa na kaksnem drugem naslovu :-)
Jaz sem uporabil prvega, ceprav je medosna razdalja krajsa za 1mm.

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
železničar
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 17.08.2011, 10:14

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a železničar »

=D>
LeP PoZdRaV
JaN
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Pogon

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Ker je bilo nekaj vprasanj glede pogona, samo par slik, kako izgledajo modeli, caka se edino "pogonski" vagon (Jule, prosim dodaj sliko svojega vagoncka).

Slika

Ohisje sem pripravil na Kato pogon tako, da pogon samo skrajsas. Za obe varianti.
Seveda je se nekaj detajlov, kar se pa vidi iz slik :-)

Slika

Slika

Slika

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a jule »

Zdravo

Ker je Jani hotel, da pokažem svoj "geisterwagen" za pogon dresine, ki mi jo je podaril in jo sam prinesel v Velenje, ga bom pač pokazal. Moram pa še pripisati, kaj sem napravil za razliko od Janija:
-Na kabini sem zadaj odbrusil rob strehe, ker se mi je na slikah zdelo bolj podobno. Pa streha se mi zdi, da je srebrna in ne rumena. Ja, pa vrata sem vgraviral.
-Podvozje dresine sem izdelal kar sam, saj sem šele na Viru izvedel, katero podvozje je najprimernejše. Ga imam in bo kmalu vgrajeno.
-Tudi dvigalo sem naredil sam, saj za kopiranje trenutno nimam možnosti (modrinu je potekel rok uporabnosti), pa tudi modela nimam.
-Vagonček mi je delal nekaj preglavic, saj nisem mogel motorčka pokriti kar z nekim materialom. Potem sem videl Hobbytrainovo dresino in pogonski vagonček, ki ima naložen elektroagregat. To bi pa šlo. Naredil sem ohišje vagona (spet nisem našel ustreznega tovarniškega) in nanj posadil škatlo. Na tej škatli sem naredil vrata, reže za zračenje, ventilator iz neke lokomotive na streho, žica za izpuh, znaki za elektriko in to je to.
-Povezava med vagončkom in dresino ni s sklopkami, ampak je iz medeninaste pločevine. To sem videl pa na parnih lokomotivah, ki imajo pogon v tenderju.

Slika

Slika

Slika

Vagonček delam na novo, saj sem ugotovil, da so stranice vendarle malo pregrobe, pa čeprav je home made. Za nalepke bo moral pa verjetno Jani spet priti v Velenje. Ali pa jaz v Ljubljano.

Lep pozdrav vsem, Jule
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Obema kapo dol.
Čim več modelov v N!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SZ drezine 911 v N

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Čestitke tudi z moje strani, mičken sem Vama fouš (četudi je merilo napačno).
Goran
Odgovori