Literatura

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
miro34
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 33
Pridružen: 21.11.2007, 9:03
Kraj: Nova Gorica

Literatura

Odgovor Napisal/-a miro34 »

Zdravo!

Sicer imam nekaj knjig, trenutni pa bi nabavil kaj bolj konktretnega za izdelavo proge po možnosti v kombinaciji z digitalom. Ali priporočate kakšno knjigo (po možnosti iz Conrada), kjer so razne "finte" dobro opisane ob tem pa je še opisano načrtovanje proge. V globalu osnove poznam, literature sem tudi nekaj pregledal, ideje pa so vedno dobrodošle - predvsem glede elektronike in kombinacije elementov.
Par knjig je v ožjem izboru, ne bi pa rad kupil zgolj razlage osnov, temveč bolj poglobljeno reč.

Bi pa tu postavil še dve vprašanji - kako se priključi Roco digital sistem na računalnik, brez da bi se nabavila tista dodatna škatla (vmesnik 10785); ali za spreminjanje zvoka (loksound 3.5) obvezno potrebuješ lokprogrammer.

Hvala za pomoč, Miro.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a totimato »

miro34 napisal/-a:...
Bi pa tu postavil še dve vprašanji - kako se priključi Roco digital sistem na računalnik, brez da bi se nabavila tista dodatna škatla (vmesnik 10785); ali za spreminjanje zvoka (loksound 3.5) obvezno potrebuješ lokprogrammer.
Za Xpressnet obstaja tudi Lenzova "dodatna škatla", ampak verjetno nisi tega mislil.

V lastni gradnji si lahko narediš tole:
GenLi: http://usuaris.tinet.cat/fmco/lokmaus_en.html#genli
Videl boš, da je nekaj variant.

Da, za spreminjanje zvoka loksounda potrebuješ lokprogrammer.

LP
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Odgovori