Andraževa maketa

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a tango »

Ker ne poznam proizvajalcev in kaj ponujajo je to golo ugibanje.. Coca Cola? :)
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

tango napisal/-a:Ker ne poznam proizvajalcev in kaj ponujajo je to golo ugibanje.. Coca Cola? :)
tole je njihova ponudba: http://www.railad.at/produkte/" onclick="window.open(this.href);return false;

Coca Cola bi bila možna izbira, ampak sem izbral drugo, bol iz začetka njihove proizvodnje
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

andrazspan napisal/-a: ...danes sem si naročil novo lokomotivo (upam da čim prej pride [-o< [-o< ), gre za eno reklamno sž 541 proizvajalca railad? da vidmo če kdo ugotovi katero?
Najprej sem si naročil sž 541 104 - mammut in sem nažalost zvedel, da je razprodana. Zato sem danes naročil sž 541 101 Leonardo Da Vinci, dobil naj bi jo že v sredo, takrat tudi sledijo slike.
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

po nekaj dneh zamude končno sledijo slike sž 541 101

Slika

nočna

Slika

dve sestrici skupaj

Slika

Slika

čaka na delo na tovorni postaji

Slika

Slika

video
http://www.youtube.com/watch?v=Gvw2VZGDMjA" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Da ne boste rekli da se z maketo nič ne dogaja, sledijo slike nove lokomotive, v kratkem pa še slike novosti na maketi.

Nova lokomotiva je piko 57596 Diesel Loco Herkules Bosphoru. Gre za herkulesa z oznako 9280 1223 013-4-D-DISPO. Taprava lokomotiva je skupaj z električno lokomotivo vlekla vlak iz Ljubljane do Istanbula. Nekaj info o temprojektu:

http://www.railfreightportal.com/Slovenske-Zeleznice" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.seetoint.org/wp-content/uplo ... alkali.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

video (vir: youtube, avtor: miniaturnazeleznica)

Povezava na video

sedaj pa gremo k slikam

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

slike so nastale na diaromi, ki sem jo izdelal kot poizkus, ko sem prvič uporabljal travnate posipe

Slika

moje mnenje o lokomotivi:

lokomotiva je narejena zelo dobro in je pripravljena na digitalizacijo. detalji zo zelo dobri, sploh če upoštevamo da je piko naredil to lokomotivo v hobi verziji. najbolj me je presenetil strojevodja v kabini, saj tega ne dobiš v naprimer railadovi sž 541. Edina pomanjklivost je ta, da lokomotiva nima rdečih luči, svetijo le rumene v smeri vožnje.
Uporabniški avatar
Tapetar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.10.2013, 18:03
Kraj: Maribor & Ptuj

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a Tapetar »

andrazspan napisal/-a: Edina pomanjklivost je ta, da lokomotiva nima rdečih luči, svetijo le rumene v smeri vožnje.
Jaz to vidim prej kot prednost. Tako kot je v realnosti, kjer ni rdečih luči pred prvim vagonom. Če rdečih luči ni mogoče izklopiti, je boljše da ji ni.
Če bi lok. uporabljal za doprego ali pa za potiskanje vagonov- lok. zadaj- upravljanje v vagonu- ( OBB railjet, OBB city shuttle, DB IC...) pa bi bile rdeče luči OK. :)
Zaljubljen v modelno (Märklin Digital H0) in pravo železnico
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Tapetar napisal/-a:
andrazspan napisal/-a: Edina pomanjklivost je ta, da lokomotiva nima rdečih luči, svetijo le rumene v smeri vožnje.
Jaz to vidim prej kot prednost. Tako kot je v realnosti, kjer ni rdečih luči pred prvim vagonom. Če rdečih luči ni mogoče izklopiti, je boljše da ji ni.
Če bi lok. uporabljal za doprego ali pa za potiskanje vagonov- lok. zadaj- upravljanje v vagonu- ( OBB railjet, OBB city shuttle, DB IC...) pa bi bile rdeče luči OK. :)
meni osebno bi bilo boljše če bi imel rumene in rdeče luči, je pa odvisno od vsakega posameznika, kako mu je bolj všeč
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

nova lokomotiva: sž 342 - 001

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

moje mnenje o lokomotivi:

lepo in detaljno narejena, svetijo bele in rdeče luči s smeri vožnje, mogoče je tudi odklopiti le reflektor na strehi. Pozitivno je tudi to, da je kabina osvetljena, kar je pri railad-ovih lokomotivah mogoče le v dcc sistemu. Neprijetno presenečenje pri lokomotivi so nosilci sklopk, saj so narejeni v celo iz plastike (plastika deluje kot vzmet na obeh straneh), skratka delovanje oz natančneje gibanje sklopk (vračanje v izhodiščen položaj, ko ni priklopljenega vagona) je manj izpopolnjeno kot pa pri ostalih lokomotivah v mojem voznem parku. tukaj pa še vprašanje za ostale lastnike te lokomotive: ali je potrebno za dvig odjemnikov toka sneti ohišje ter odviti vijak na odjemniku? (to sprašujem, ker se odjemnika ne da dvigniti, izgleda pa kot da je privit, lokomotive pa še nisem odpiral, da bi videl kako je narejeno)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Andraž,
ni potreba odvijati kakega vijaka, le kovinski zatiček precej močno drži drsalko v spodnji poziciji.

Nadalje - če bo kdorkoli menjal kuplo na oni strani kjer je plug brez luknje, najprej odstranite plug, nato pa cevi in kljuko odstranite z veliko mero potrpežljivosti iz notranje (!!!!) strani s pomočjo kake zvite žice (od sponk recimo), kake zelo koničaste pincete itd. Pa resnično počasi, da se lepilo (ki ga Kitajci tako preradi uporabljajo) počasi vda. Pri tem imejte lokomotivo na hrbtu na kakšni penci (vprašajte @duro če kako proda) ali na nečem podobnem, mehkem.
Goran
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Gorchi napisal/-a:Andraž,
ni potreba odvijati kakega vijaka, le kovinski zatiček precej močno drži drsalko v spodnji poziciji.

Nadalje - če bo kdorkoli menjal kuplo na oni strani kjer je plug brez luknje, najprej odstranite plug, nato pa cevi in kljuko odstranite z veliko mero potrpežljivosti iz notranje (!!!!) strani s pomočjo kake zvite žice (od sponk recimo), kake zelo koničaste pincete itd. Pa resnično počasi, da se lepilo (ki ga Kitajci tako preradi uporabljajo) počasi vda. Pri tem imejte lokomotivo na hrbtu na kakšni penci (vprašajte @duro če kako proda) ali na nečem podobnem, mehkem.
hvala za odgovor, kupla pa res ni hotela dol z lokomotive ...
za podlogo je pa pri tej lokomotivi uporaben tanek sloj pene, ki pokriva lokomotivo v škatli
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Gorchi napisal/-a:Andraž,
ni potreba odvijati kakega vijaka, le kovinski zatiček precej močno drži drsalko v spodnji poziciji.
po nasvetu iz Moko-ta sem ugotovil, da je pantograf pritrjen na lokomotivo z nepobarvano kovinsko žico, ki jo je potrebno potisniti na stran izpod jezička, ki je pritrjen na fiksni del pantografa, pravtako je potrebno pri pospravljanju žičko zatakniti pod ta jeziček
sncf tgv
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 04.02.2014, 22:13

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a sncf tgv »

A bomo lahko videli tudi kakšen film? Do sedaj so bili še vsi vredu.
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

sncf tgv napisal/-a:A bomo lahko videli tudi kakšen film? Do sedaj so bili še vsi vredu.
video od sž 342 - 001 je pravkar v obdelavi, ko bo končan ga bom objavil

tukaj pa je video od piko herculesa

Povezava na video

Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

kot obljubljeno je tukaj video lokomotive, tokrat je zraven vključen tudi dnevni in nočni posnetek vožnje sž 342 - 001 z tremi sž vagoni ( A.C.M.E. 52824, 52821, 52802)

Povezava na video

sncf tgv
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 04.02.2014, 22:13

Re: Andraževa maketa

Odgovor Napisal/-a sncf tgv »

Odličen video.
Na nekaj tvojih slikah in videu sem videl žičnato ograjo. Se motim? Kaj si uporabil,ker izpade res dobro.
Odgovori