SZ 711 - Zelenc v N

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Nadaljujem z izdelavo SZ garnitur in Zelenc je ze na tirih :-)

Bilo je kar nekaj debate na temo Zelenca, saj je kar zakompliciran in zelo drugacen od vsega ostalega. Mimogrede, na garnituri je nekaj manj kot 80 oken in porabil sem okrog 50 nalepk?!?!
Zelenc mi je dal vetra... :mrgreen:
Pogona se nima, ampak bo, ko najdem kaj primernega (ali pa izdelam).
Seveda slike...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ker je bilo ze eno vprasanje glede na izdelavo oken, pa se nekaj slik. Izdelal sem eno okno, kar je trajalo kar nekaj casa - seveda, da sem bil zadovoljen. Potem sem to eno okno kopiral in pripravil serijo.
Pri sz711 je najdaljsa serija 13 oken, zato sem pripravil celo linijo za izdelavo kalupa. Jasno je, da sem moral biti zelo natancen, saj isti odlitek oken sem zelel uporabiti na obeh straneh potniskega, kakor tudi na drugem delu modela. Se pravi, vse precke na istem razmaku po celotnem modelu. In sem kar zadovoljen, saj celo linijo oken lahko tudi obrnem (na glavo), pa gre se vedno v odprtine :-)

Slika

Naredil sem potrebno stevilo odlitkov
Slika

In test na pramodelu
Slika

Aja, se to, da se pramodel zlahka razpade - kar se je zgodilo tudi meni :(
Slika

Toliko, lep vecer vsem, Jani
Zadnjič spremenil N amater, dne 22.07.2013, 11:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Klobuk dol, še en odličen izdelek. =D>
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Bravo Jani, jako lepo. Edino, če ne zameriš - one škatle na čelih, ki skrivajo luči so prevelike, t.j. preveč očitne in preveč segajo naprej. Odpili 1 mm pa bo zadeva realnejša. Mogoče so tudi škatle za klimo malenkost prevelike (po višini) ampak še vedno okej. Morale bi biti v srebrni barvi kot je streha.
Sicer pa Ti rad verjamem, da taka količina oken na modelu da vetra pa še kaj! Ampak na modelu okna delujejo prav dobro, ni videt, da bi bilo kaj razlike med njimi. Čestitke!
Goran
brzina11
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 11.12.2010, 10:04

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a brzina11 »

bravo mojster Jani! :)
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo Gorchi

Najprej hvala za misljenja in ocene.

Glede skatel od klim pa edino to, da sem barve izbral na osnovi slik, ki so dosegljive na netu?!? Namrec, jaz sem delal moj model po slikah, kjer je streha bela in skatle sive

Slika

Nisem pa nikjer nasel SZ711 (zelenega), ki bi imel srebrno streho in srebrne skatle za klimo. Na zelenem je lahko vse belo, pri plavi verziji pa sivo. Ali se pa motim in je na belih vse srebrno - kakor si napisal?
Seveda je pa vse odvisno od enega do drugega motornika :-)
Recimo, a ves, da servisna vrata niso zrcalno, ampak je razdalja od cela do sredine vrat na desni 2595mm, na levi pa 3030mm? Jaz nisem vedel, kakor se mnogo drugih podatkov o Zelencu :-)

Se to, da ce bi skatle za luci stanjsal za 1mm, potem jih ne bi nic ostalo. Mogoce si pozabil, da je to N?

Zelo povecana slika cela pa izgleda takole

Slika

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
zelses
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 22.12.2012, 7:29

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a zelses »

=D> =D> =D> "NON PLUS ULTRA!!!"
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a bart »

Kapo dol!

Jernej Slika
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a nik »

Krov je bijeli i to je na modelu OK. Nagledao sam se 711 u Zagrebu cijele 80-e i prvi dio 90-ih i uvijek sam se divio tome da dizelmotorni vlak može uvijek imati čisti bijeli krov. Blistavo čista vozila ŽG Ljubljana; bilo pa prošlo... :|
Jedino mi se čini da su i kutije na krovu bile svijetle; bijele ili možda srebrne, kao na ovim slikama.
http://www.bahnbilder.de/1024/das-premi ... 522565.jpg
http://bahnbilder.warumdenn.net/pics/Bi ... 092001.jpg
Što se rasporeda vrata tiče problem je što većina ljudi doživljava 711 kao dvodjelni vlak a on to nije nego je isporučen kao četverodjelni koji se može razdvajati u dvije polovice koje se sastoje od različitih vagona. Tako i ovaj model predstavlja samo jednu polovicu vlaka i različit je od druge polovice. Kasnije kada su vlakovi preuređivani i razlike između tih polovica su se smanjile.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zdravo,
moja napaka, streha je bela, škatle pa so srebrne. Imel sem priliko jih videt na tleh z enega izmed zelencev pri ŽiPu, ko so plenili vsebino le-teh. Se pa strinjam, da na Tvojih slikah so škatle temno sive, čemu pa ne vem. In če si delal po svojih slikah, potem okej. Sicer pa verjemi da so srebrne (rostfrei):
Slika
Foto Hribovc, http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=345

Glej slike od odbijača:
Slika

Slika
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=405

Tale slika od H0 amaterja pa je še boljša:
Slika
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=360


Na slednji se tudi vidi, koliko so okrovi luči pred čelom. Kot sem napisal, delujejo preveč ven. V N-ju je seveda 1 mm veliko, na kar sem pozabil :) Itak je irelevantno, koliko, pomemben je vizualni vtis. Pod črto pa v vsakem primeru čestitke.
N amater napisal/-a:Recimo, a ves, da servisna vrata niso zrcalno, ampak je razdalja od cela do sredine vrat na desni 2595mm, na levi pa 3030mm? Jaz nisem vedel, kakor se mnogo drugih podatkov o Zelencu :-)
Vem za to, pa še za kako drugo fineso ;) Ne sprašuj zakaj in kako :)
Goran
poznidan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 466
Pridružen: 05.08.2008, 12:43
Kraj: Maribor

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a poznidan »

Bravo Jani, odlično narejeno!
Ta pa te je dodatno namučil.
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Svaki tvoj novi projekt me iznova oduševi. Ja sam dosta vezan uz ovu garnituru jer sam nebrojeno puta sa starcima putoval od ZG do Kanfanara pa busom u Rovinj kod tete na ljetni odmor. I onda je to bio vlak klase samo za sebe. Ako se ne varam, cijenom je bio u rangu poslovnog vlaka, a za njega su su tiskane i posebne karte. Bio je skup, ali vrijedilo je svakog dinara...

Nadam se da to neće biti samo jedan set....
Pozdrav
Danijel
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Zdaj je pa Zelenc dobil se hupo in anteno - manjka le se pogon :-)

Slika

Slika

Ker si pa marsikdo ne predstavlja, o kaksni velikosti je govora, pa se ena "primerjalna" slika :-)

Slika

Lep dan se naprej, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a tango »

Uh, Jani. Tole pa rabiš ene dva štamprla za umirit roko, preden se lotiš dela! :)
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a tomos »

motorizoran z 2x šasijami Tomitec, lastno vezje, SD10 zvočni dekoder, LED luči kratka-dolga-rdeča-notranja osvetlitev
https://youtu.be/k3DnSGco0Jc
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SZ 711 - Zelenc v N

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Čestitke, Jani. Samo, na nekaj slikah sem opazil, da imaš rdeče luči samo narisane. Mar imam prav? Poskusi narediti tako, da bodo svetile tudi rdeče luči. Kaj praviš? Lp, Vid
Odgovori