kako izdelati miniaturne slike na vagonih?

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
sncf tgv
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 04.02.2014, 22:13

kako izdelati miniaturne slike na vagonih?

Odgovor Napisal/-a sncf tgv »

na več forumih sem že bral o odstranjevanju napisov iz vagonov in lokomotiv. zanima me pa kako se jih naredi da ne izgleda preveč grdo. :?: sam sem namreč že nekaj poskušal z pisanjem pa je tako grdo :oops: da ni za gledat.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: kako izdelati miniaturne slike na vagonih?

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Zadeva že ima svojo temo:

viewtopic.php?f=35&t=7955&hilit" onclick="window.open(this.href);return false;
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: kako izdelati miniaturne slike na vagonih?

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Verjetno bom sedaj ponovil nekaj stvari, ki jih redni bralci tega foruma poznajo...

Glede odstranjevanja oznak je zgoraj povezava do teme in opis.

Glede slik, oziroma oznak, pa je je dobro najprej pregledati ze napisano in to v temi Nalepke in v Tisk nalepk.

Jaz (in vecina modelarjev) uporabljam nalepke, ki so podobne nalepkam za "pirhe". Odrezes, namocis v vodo in namestis na model. Nabavijo se kot folija A4 in njena debelina je okrog 0.0012mm. Opis najdes na Wikipediji http://en.wikipedia.org/wiki/Water_slide_decal" onclick="window.open(this.href);return false;. Taksne nalepke se dobijo za deskjet in za laserje (izbiras lahko med belo in prozorno folijo). Na te, za laserja, pa lahko tiskas tudi z ALPS tiskalniki (belo, kovinske in ostale barve). Nekaj ponudbe taksnih nalepk je na http://www.craftycomputerpaper.co.uk/us ... ctCode=151" onclick="window.open(this.href);return false;.
In na taksno folijo lahko natisnes vse, kar zelis. Oznake, slike, grafite in te potem nalepis na poljuben model ali predmet.

Toliko v kratko :-)

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: kako izdelati miniaturne slike na vagonih?

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Pozabil sem dodati, da rade volje pomagam vsakemu, ki zeli svoj model oznaciti na novo ali ga kakorkoli spremeniti (z oznakami - nalepkami).
To pomeni, da lahko izdelam nalepke za vase lastne modele, ne izdelujem pa nalepk za nadaljno prodajo.

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Odgovori