H0 busevi domaća radinost

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

H0 busevi domaća radinost

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Pozdrav svima.

Kako prije par godina na tržištu nije bilo praktički nijednog HR busa u prodaji, odlučio sam se za prerade i dorade. Modeli koje ćete vidjeti su Rietze busevi. Primjerice ovaj Euroliner:
Slika

Ovakav, naravno ne služi na maketi koja će biti locirana nagdje u Hrvatskoj. Tada je uslijedio Sizifov posao. Skidanje boje s modela. Bilo je tu svega. Mr Muscolo, kočiona tekućina DOT4, i na kraju 90%-tni Isopropil alkohol. Kad sam ispustio dušu skidajuć boju dobio sam ovo:
Slika

tad je trebalo pripremiti decale. Blaženi PC i CorelDraw. I tu su utrošeni sati i sati rada.
Konačan produkt:
Slika

Isti je postupak ponovljen sa Citylinerom, samo kaj mi je on popil više živaca jer farba je bila crna i nije baš bilo lako skinuti je. No vrijedilo je:

Slika

I konačno dio moje ergele:
Slika

Slika

Slika

Slika


A izgleda da dečki na terminalu dobro zarađuju:
Slika

I konačno, prvi jutarnji vlak:
Slika

Eto tako, par komada od mene. Čekam komentare i pitanja.
Pozdrav
Danijel
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

BRAVO !!!!! =D> =D> =D> =D> =D>
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Bravo Danijel, bravo! Samo kaj nisi još počeo da radiš kalupe i odlivaš vozila kao N amater :) Inače postupak izrade naljepnica je isti kao u onom našom forumu "Nalepke na modelih" ili imaš nešto drugčiji postupak ?
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

bravo danijel, da lepo sliko in cool!!!

LP :)
Uporabniški avatar
danijellikar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 109
Pridružen: 28.09.2005, 10:38
Kraj: Hrvatska

Odgovor Napisal/-a danijellikar »

Gorchi napisal/-a:Inače postupak izrade naljepnica je isti kao u onom našom forumu "Nalepke na modelih" ili imaš nešto drugčiji postupak ?
pozdrav.

Da, naljepnice delam kao što je već i rečeno. Priprema u CorelDraw-u, printanje na decal papir i lijepljenje na model.
Ako nekog interesiraju detalji, mogu objasniti.

Sad malo gledam svoj post i moram napomenuti da ne bude zabune. Ja sam radio samo "Presečki bus" autobuse, ostalo su serijski kupljeni modeli.
Pozdrav
Danijel
Odgovori