Digitalizacija potniških vagonov

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Digitalizacija potniških vagonov

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Miran, hvala za pohvalo. Sem se kar namučil z iskanjem pravega načina za lučke. 3mm ledica je enostavno bila prevelika in še vsepovsod je prebijala svetloba.
miranzor napisal/-a: čeprav je za moj okus morda malenkost premočna svetloba
Tudi meni na posnetku ne zgleda v redu svetloba. Problem je kamera. Sem moral preklopiti na ročno ostrenje in tako nisem mogel regulirati osvetlitve na roke. Zato je kar kamera začela prilagajati. Pa tudi utripanje je posledica kamerine pameti. Včasih je manj pameti boljše.

V resnici pa ni tako močna svetloba, pa še nastavljati se da med 1 in 15. Tole je bilo nastavljeno na 10, ko sem snemal.

Lp
Borut
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Digitalizacija potniških vagonov

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Da malo osvežim temo.
borut_slo napisal/-a: Ne vem sicer kakšne dimenzije sploh gredo v N. A mi lahko posreduješ koliko mesta približno imaš?
Za pendolina, ki je trenutno v delu, bi potreboval 2 dekoderja dimenzij 25mm x 13mm. Predvsem je pomembnih 13mm, ker je to širina vagona in mislim, da bi ta širina pasala tudi v kakšen drug vagon.
Klasičnih pulmanov pa mi še vedno ni uspelo odpret...
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Digitalizacija potniških vagonov

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Koliko led diod pa boš krmilil? Če ne bo dosti porabe, je ena varianta brez uln2003 driverja. Sicer imam narejen samo prototip, vendar narediti vezje ni problem.

Kakšna višina pa je sprejemljiva?

Lp
Borut
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Digitalizacija potniških vagonov

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Rabil bi 4 izhode za luči (smerne rdeče in bele luči, luč v kabini in luči v vagonu).
Višina ne bi smela biti problem, saj je na razpolago približno 7mm, v bistvu še celo nekaj malega več.

Lp

Luka
Odgovori