"Rezervni deli"

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

"Rezervni deli"

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Fantje, eno vprašanje na temo rezevnih delov. Prijatelj, ki je bil nekoč član DLŽ mi je povedal, da so bili tu in tam kdaj tudi obiski v Mehanu v Kopru, kjer se je dalo dobiti tudi kaj uporabnega kar tako (kak elektromotorček, zobniki...). A mogoče kdo ve, ali se to še vedno da dobiti, tudi za plačilo oz. na koga naj se tam doli človek obrne in ga pobara? Rabim pa za samogradnjo...
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: "Rezervni deli"

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Gorchi napisal/-a: Prijatelj, ki je bil nekoč član DLŽ mi je povedal, da so bili tu in tam kdaj tudi obiski v Mehanu v Kopru, kjer se je dalo dobiti tudi kaj uporabnega kar tako (kak elektromotorček, zobniki...).
Tu pa zagotovo ne boš našel ničesar, ne firme, kaj šele rezervnih delov. V kolikor pa se boš odpravil naprej v Izolo, pa seveda obstaja možnost, da ustrežejo tvojim željam oz. potrebam.
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zdravo Tine, jap, nekaj takega sem imel v mislih. Koga tam pobarat?
Uporabniški avatar
NClight
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 42
Pridružen: 09.06.2006, 10:54
Kraj: Zagreb, RH

Odgovor Napisal/-a NClight »

Modelne železnice: http://www.malezeljeznice.net
kit

Re: "Rezervni deli"

Odgovor Napisal/-a kit »

Gorchi napisal/-a:Fantje, eno vprašanje na temo rezevnih delov. Prijatelj, ki je bil nekoč član DLŽ mi je povedal, da so bili tu in tam kdaj tudi obiski v Mehanu v Kopru, kjer se je dalo dobiti tudi kaj uporabnega kar tako (kak elektromotorček, zobniki...). A mogoče kdo ve, ali se to še vedno da dobiti, tudi za plačilo oz. na koga naj se tam doli človek obrne in ga pobara? Rabim pa za samogradnjo...
Če je bil ta tvoj prjatu nekoč član DLŽ, ………a sedaj ni več……….
To je blo nekoč, ko je bil Mehano D.D. in se je res dalo dobit »kar tako« za društvo DLŽ, ……..pa se je kar hitro nehal……….
Sedaj bo pa »kar tako« nekej dobit malce težje. Mehano je sedaj d.o.o.
Lahko pa dobiš posamezen rezervni del za katerega moraš navest kataloško številko, ki jo pa dobiš na kosovnici, ki je priložena v škatli pri vsaki lokomotivi posebej. Pokličeš 05/6608000 In te vratar veže do tiste osebe, ki je pristojna za to.
:wink:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: "Rezervni deli"

Odgovor Napisal/-a milchy »

kit napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Fantje, eno vprašanje na temo rezevnih delov. Prijatelj, ki je bil nekoč član DLŽ mi je povedal, da so bili tu in tam kdaj tudi obiski v Mehanu v Kopru, kjer se je dalo dobiti tudi kaj uporabnega kar tako (kak elektromotorček, zobniki...). A mogoče kdo ve, ali se to še vedno da dobiti, tudi za plačilo oz. na koga naj se tam doli človek obrne in ga pobara? Rabim pa za samogradnjo...
Če je bil ta tvoj prjatu nekoč član DLŽ, ………a sedaj ni več……….
To je blo nekoč, ko je bil Mehano D.D. in se je res dalo dobit »kar tako« za društvo DLŽ, ……..pa se je kar hitro nehal……….
Sedaj bo pa »kar tako« nekej dobit malce težje. Mehano je sedaj d.o.o.
Lahko pa dobiš posamezen rezervni del za katerega moraš navest kataloško številko, ki jo pa dobiš na kosovnici, ki je priložena v škatli pri vsaki lokomotivi posebej. Pokličeš 05/6608000 In te vratar veže do tiste osebe, ki je pristojna za to.
:wink:
... na koncu pa sledi še lep pozdravček, na katerem piše
R A Č U N
;)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Hvala za informacije.
Milan, na račun sem pa itak računal. Sprašujem pač zato, ker ne vem, ali se mi splača skočit do Kopra ali pobarat g. Kovača ali kaj tretjega izbrati, še posebej ker rabim cca 8-10 kompletov za začetek...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

za tako količino ti predlegam , da se najprej po telefonu obrneš na prodajo in se tam dogovoriš kaj in kako, meni se je še vedno uspelo dogovoriti za pametno rešitev .....

M.
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Kolesca, zobceniki, polzi

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Moram napisati nekaj, kar mogoce vsi se ne veste (pa bo koga zanimalo)

Namrec vsak, ki je kadarkoli imel v rokah izvijac in lokomotivo je nasel nekaj kolesc, zobcenikov ali polzev. Kdo in kje jih izdeluje?

Slika
Slika
Slika

Ja tukaj v Izoli je podjetje IKOR http://www.ikor.si/kazalo.htm , ki izdeluje nekaj za Mehano in tudi ostale poznana modelarska podjetja. Zal pa ne bo veselja, saj ne dajo ali prodajo niti koscka. Pac poslovna politika. Podoben odgovor sem dobil tusi v Mehanu, saj za stare sisteme v merilu N nimajo nic (ko bi jim lahko sel pomagat cistit skladisca ali delavnice...)
Ker v glavnem uporabljam "stare" Mehano lokomotive za izdelavo slovenskih modelov ob tej priliki sprasujem, ce ima kdo doma kaj kosckov ali delov starega Mehana v merilu N, katerega bi jaz z veseljem odkupil.

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jani:
IKOR napisal/-a:Proizvodi IKOR, so na voljo v vseh specializiranih trgovinah za gradbeništvo, železninah
in v vseh večjih trgovinah in veleblagovnicah ( MERKUR, MERCATOR, BAUHAUS, DZS, VELE, MLADINSKE KNJIGE ) po Sloveniji in seveda pri nas.
Vprašajte vašega prodajalca po izdelkih IKOR.
Mogoče pa se kaj tko najde uporabnega?
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

REZERVNI DELI

Odgovor Napisal/-a Branko »

Vsi,
ki želite rezervne dele za samogradnjo ali popravilo; napišite kaj potrebujete, lahko tudi opišete, če pa veste številko npr. lokomotive in proizvajalca pa bo še lažje. Cene niso pretirane je pa poštnina večkrat višja kot rezervni del, ki ga potrebujete. Mi rezervne dele naročamo skupaj z ostalim; tako je poštnina zanemarljiva, je pa potrebno počakati kakšene tri tedne do en mesec na dobavo.
Najcenejši in najhitreje dobavljivi so deli od tovarne PIKO; "ROCO" Fleischmann (npr cena za štiri pogonske plastične zobnike za parno lokomotivo FL 4142 je 2,6 EUR, komplet kovinskih pogonskih in vodilnih koles z kompletnimi osmi za parno lokomotivo FL 4175 cena 22 EUR....)

Branko
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

proizvajalec Gutzold ima tudi nekaj zobnikov koles in podobne stvari za kupiti.Tule si poglejte stvari:
http://catalog.lokshop.de/GUE/HR/2007/image_27.html
http://catalog.lokshop.de/GUE/HR/2007/image_26.html
LP Anej
Odgovori