Barva za vezano ploščo

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Barva za vezano ploščo

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Pozdravljeni,

vezano ploščo, zunanjo stran FREMO modulov, bi rad pobarval v RAL 7001 sivo prekrivno barvo.
Poskusil sem z akrilno (vodno) in sintetično (na osnovi topil) barvo Swing Color, pa se nobena prav lepo ne posuši in je zadeva tudi po določenem času še vedno "pacasta".
Z vodno sem poskusil pred nekaj meseci in se mi podložka še vedno "zalepi" na površino, ko stisnem module skupaj. S sintetično sem barval ta vikend in se mi roka lepi še po štirih dneh.

Sumim, da ta barva ni najbolj kvalitetna, ali pa jaz delam kaj narobe... Kakšnen nasvet ali izkušnja bi bila dobrodošla. Priporoča kdo kakšno drugo barvo?

hvala in lp, Matej
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Barva za vezano ploščo

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Jaz bom uporabil kar Tesarol barvo. Mi jo v Mavrici zmešajo v pravi odtenek, še malo razredčila zraven in to je to. Problem je samo ker ta hudič še dolgo smrdi. Mi je žal da nisem tega naredil poleti.

Zunanje stranice bom pobarval v sivo, spodaj pa v belo, ker je lažje ločit barve kablov.


Lp
Borut
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Barva za vezano ploščo

Odgovor Napisal/-a matejmm »

@Borut: Točno to sem nameraval tudi jaz preveriti... kaj mi bodo svetovali v Mavrici. Ne vem kakšna je cena za Tesarol, sem pa preverjal za barvo pri Sigma Coatings (tudi v Črnučah) in je bila najmanjša količina za mešanje 1l, cena pa cca 35eur... pa priporočali so mi, da naj dam spodaj še prej temeljno, kjer je cena tudi približno taka... se mi je zdelo kar drago.

To z belo barvo sem pa tudi jaz nekje prebral, da priporočajo za spodnjo stran modulov. Jaz sem nažalost porabil nekaj stare lazure na vodni osnovi (akril), ampak me ne moti pretirano, ker ni belo.

lp, Matej
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Barva za vezano ploščo

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Slika

Je sploh potrebno še kaj pripisati fotografiji? Sem pravkar pobarval in sporočim čez par dni kako se obnese...
Odgovori