Nadgradnja obstoječe makete

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a duro »

Čudovit stroj Duško!!! Čestitam.

Me prav zasrbi v prstih, da bi se lotil tudi svojega kompleta jedkanic.

Kam in kako si namestil zvočnik in dekoder?

Hvala
lp,matej
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

duro napisal/-a: Kam in kako si namestil zvočnik in dekoder?

Hvala
lp,matej
Zdravo Matej. Zvočnik je nameščen delno v kotlu delno v peči lokomotive. Je v obliki kocke tip Zimo LS 8X12 MICROCUBE. Membranski del s prikljućki gleda v peč (cca. polovica kocke). Dimenzijsko popolonoma ustreza notranjemu premeru kotla.
Dekoder je nameščen v tendru, ker je original Roco tender od avstrijske 38-ke (naša 03). Za ta namen sva s kolegom ze pred časom nabavila par 38-k. Dekoder je ZIMO, sound pa homemade.
Lokomotiva je dokončana. Manjka samo še patinacija. Pripopam par slikc.

LP Duško
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

par slikc JŽ 06-014 v nastajanju

Slika




Slika




Slika
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

Včeraj pri MIlošu. JŽ 28-029 z njegovo garnituro Baat-ov in službenim Dt-jem, ter JŽ 28-029 s tovornim vlakom.
Lp

Povezava na video

Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a miranzor »

ebi2 napisal/-a:par slikc JŽ 06-014 v nastajanju
Neumoren si! Lepo je videti in diši po nadaljevanju! =D> :thumbupl
ebi2 napisal/-a:Včeraj pri MIlošu. JŽ 28-029 z njegovo garnituro Baat-ov in službenim Dt-jem, ter JŽ 28-029 s tovornim vlakom.
Odlična je in lepo vozi! Zvok je super! =D> =D>
LP, Miran
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

Zdravo!

Še moja verzija Đure JŽ 643-025. Vgrajen zvočni dekoder z novim izdelanim zvokom, predelan microcube zvočnik montiran pod ventilator in zamenjane ledice z golden white verzijo.
Testna vožnja pri Milošu
LP

Povezava na video

ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

Nova pridobitev. KkMB SŽ 25-026
Vozi zelo lepo in tiho. Nameravam jo digitalizirati, za barvno shemo se pa še nisem odločil. Mogoče bom obdržal kar muzejsko varianto.
Vsekakor pa nameravm zamenjati luči in dodati dekale, ki manjkajo.

lp Duško


Slika


Slika


Slika


Pa še kratek video vožnje na modulni maketi v muzeju SŽ

Povezava na video

duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo Duško,
lepa pridobitev, nas je bilo več, ki smo se spogledovali s tem modelom....

Če boš zamenjla luči, zamenjaj še puferje, model ima namreč stare, košaraste, the ni na muzejski, tudi na JŽ v zadnjem obdobju ne. Seveda tudi dynamo ni pravi :wink:
Kje boš p adobil zvočno datoteko?

Se nadejam poročila predelave.
Lp, matej
ebi2
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 17.03.2009, 10:38
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja obstoječe makete

Odgovor Napisal/-a ebi2 »

Zdravo Matej.

Vem, da vas je bilo več interesentov. Zaenkrat je OK naredil samo 3 kose. 2 sva vzela midva s Kastijem. Model pelje neverjetno tiho za KMB. Bo pa potrebno precej predelav.
Se še nisem odločil katero barvno shemo bom vzel. Všeč mi je sicer obstoječa muzejska, vendar ne paše v mojo epoho (ali pač). Zamenjal bom luči, ker so prevelike, puferje, dinamo, vgradil zavorne cevi, sprednjo spenjačo itd...
Manjkajo tudi vsi dekali, ki jih bo potrebno še pripravit.Tudi prebarval jo bom verjetno na novo. Zvok parnega stroja imam že pripravljen, posnete imam tudi vse pomožne zvoke iz naše 25-ke (zahvala gre Rudiju in Aleksu) in sicer:
vse signalne znake piščalke, kompresor, injektor,izpihovalne pipice,dinamo, zavore, nalaganje premoga, zvok zakurjene lokomotive (kotla). Dekoder imam tudi že pripravljen-obvezno Zimo ker je neprimerljivo boljši od ESu-jevega zlasti kar se frekvenčnega razpona tiče, moči itd. Zvočnik pa obvezno micro-cube bass-refleks. Trenutno si belim glavo s tem, kako razstavit (odpret) tender, ker ni nobenih navodil. Ali imaš slučajno kakšno idejo?
V glavnem, precej dela.
Pred vsem tem pa moram nujno dokončat tirno rekonstrukcijo makete, da bom lahko naredil kakšen spodoben posnetek. Kasti me pa že skoz nagovarja, da naj začnem že delat module za bohinjsko progo - za cca 8m jih bo. Material imam ves, časa pa nobenega.Še pred tem bi rad dokončal jeseniško rotundo z okretnico. Jeseniški vodni stolp imam narejen - dokončan, prav tako levo stranico rotunde. Manjka pa vse ostalo.
Me pa letos precej bolj vleče na vrtno železnico, kjer sem kar aktiven - praktično v vsem prostem času.

LP Duško
Odgovori