OKVARA FLEISCHMANNOVE OKRETNICE 6052 model letnik 82 dalje

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
MMJesenice
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 118
Pridružen: 23.11.2014, 9:13

OKVARA FLEISCHMANNOVE OKRETNICE 6052 model letnik 82 dalje

Odgovor Napisal/-a MMJesenice »

Na MMJ smo se odločil za temeljito prenovo Milanove postaje in pri demontaži okretnice ni bilo težav. Pregledal sem vse povezave kablov na izmenični in enosmerni štrom in si vse povezave po barvah zapisal.
Nato sem doma okretnico razstavil in temeljito očistil ter podmazal ležaje motorčka in zobnike za obračanje. Pri poizkusu delovanja okretnice na maketi pa se mi je včeraj zgodil "feler" in se je pokadilo izpod okretnice.
Enosmerna elektrika na tirih je bila normalno prisotna na tirnicah okretnice in lokomotiva je vozila v obe smeri. Problem je bil pri priklopu na izmenični tok in neuspelem poizkusu obračanja okretnice.
Imam več ROCO trafotov in niti na enem pri priklopu na izmenični tok ni bilo zaznati niti znaka zagona pogona - niti na ROCO trafotu na katerega je bila priklopljena predhodno. Poizkusil sem še na TRIX trafo pa se je le pokadil in zasmrdel po zažganem. Po pregledu pod okretnico sta ze zasmodili in segreli ter delno utalili v plastiko dušilki. Vprašljiv je verjetno tudi kondenzator.
Po Fleischmannovem katalogu gre za številki dušilk 644101 in kondenzatorja 644202, ki stanejo le nekaj eurov. Celoten motorni sklop je številka 506052 in stane krepko čez sto eurov.
A zna kdo od vas omenjeno zadevo popravit oziroma ali se jo sploh da. Ali bo potrebno kupit nov celoten motorni pogon.
LP Stojan
MMJesenice
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 118
Pridružen: 23.11.2014, 9:13

Re: OKVARA FLEISCHMANNOVE OKRETNICE 6052 model letnik 82 dalje

Odgovor Napisal/-a MMJesenice »

Najlepša hvala vsem za ažurne odgovore!
LP Stojan
Odgovori