Revell barve...

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Revell barve...

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

Pred kratkim sem nabavil Roco lokomotivo katera je že iz tovarne prisla z 1001 napako (nisem vedel ,da roco izdeluje tako šlampaste izdelke) no pa, da opišem moj problem. Napake katere so nastale ob samen barvanju sem popravil z Revell Email barvami z katerimi sem se srečal prvič saj sem v daljni preteklosti uporablaj barve od Tamiye. Po sušenju cca. 48 ur sem izdelek vzel v roko in z prstom barvo izbrisal kot za šalo. Barval sem z čopičem in uporabljal sem redčilo Revell za email barve po občutku tako, da se barva lepo razlije. Zanima me kaj sem delal narobe?
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Ali si objekte pred barvanjem razmastil? V osnovi velja to narediti za večino tipov barv. Voda z dodatkom nekaj kapljic gospodinjskega detergenta in mehka ščetka bi morali zadostovati, seveda pa je potrebno za tem objekt dobro splakniti s čisto vodo, ga posušiti in se ga ne več dotikati z golimi rokami.
LP - Peter
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

Površina je bila pripravljena kot mora biti ampak jaz nimam problema z tem da bi barva odstopala ampak se v 48-ih urah sploh ni posušila. Izgleda že suha ampak če barvan predel čist narahlo preletim z prstom mi na njem ostane barva, se pravi, če to počnem kake pol minute preprosto zbrišem nanešešeno barvo do konca.
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a duro »

Zdravo,
Da se barva suši predolgo, je lahko razlog, da si premalo premešal barvo.
To se velikokrat zgodi predvsem pri svetlečih barvah, kjer je delež laka še večji...
Lp matej
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Pozdravljen, ni pol leta, ko sem se ukvarjal s svojo Roco BR52, sedaj JŽ 33-107. Njo sem barval z Revell emajl barvo polmat črno SM302 in z airbrushem. Da sem jo lahko uspešno pobarval sem mešal 2/3 redčila in 1/3 barve. Čopič za tako velike površine kot je lokomotiva ne bi uporabljal saj se praktično ne moreš izogniti črtam, katere čopič pušča.
Kakorkoli že, če rabiš odstraniti barvo, potem lahko uporabiš izopropanol (dobiš ga v Merkurju, recimo tale). Za čopič pa odsvetujem, da preveč redčiš barvo, vsaj ne več kot pol-pol.
Goran
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Z revell barvicami se ukvarjam že dolgo časa in pri barvanju s čopičem še nikoli nisem uporabil razredčila. Seveda, če je barva dovolj viskozna. Lahko, da si dobil slabo barvo, ker nekatere so tudi pokvarjene. Če mi lahko zaupaš kje si barvo kupil in katero številko si uporabil, ti bom lažje pomagal pri problemu.
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

Nisem barval cele lokomotive ampak samo nekaj manjših predelov kjer so bile smeti pod original barvo in nato malo poliranja z vatirano palčko, da se ne vidi prehod.
Problem pa sem imel z črno SM302 barvo katere nisem imel dolgo, morda kaka 2 meseca. Vrjetno sem jo kupil v kakem Müller-ju, ker vedno ko sem tam vzamen kako barvo. Sem pa to barvo zavrgel in kupil novo katero sem iz strahu dosti bolj premešal kot prvo in je sedaj normalno posušilo v 24-ih urah...
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Na žalost so te nove barve zelo slabe. Lahko pride do pokvarjenega lončka. Meni so še vedno najljubše barve stare Humbrol.
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Revell barve...

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Revell in Humbrol sta dva različna proizvajalca, res pa je embalaža (pri alkidnih barvah - emajlih) zavajajoče podobna.
LP - Peter
Odgovori