Cistilni vagoni v N - drugic

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Cistilni vagoni v N - drugic

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo

Upam, da je to zadnji iz serije vagonov za ciscenje tracnic :-)

Ze pred casom, sem na netu videl vagon, ki je izdelan iz kovine (zaradi teze) in v pricipu vlece za sabo cistilno krpo. Lahko se nabavi na eBayu, kjer je tudi vec podatkov.

Pa sem malo poiskal po starih odlitkih in nasel eno francosko majhno lokomotivo, katero sem malo dodelal, izdelal kalup za vlivanje kovine in rezultat je tu.
Poleg kovinskega odlitka sem izdelal se nosilec za krpo, filc ali karkoli drugega. Krpa se prepoji s kaksnim cistilom (npr. SR24 ali alkohol) in ker nima lastnega pogona prikljuci na lokomotivo in to je to :-)

Slika

Slika

Nosilec za krpo se lahko krajsa, ce je krpa - filc predolg ali prevec trd in se ne prilega tracnicam (ce se model dviga).

Slika

Ja, detajli pac niso tako vidni, kot bi bili na standarnem odlitku, saj za material za ulivanje sem uporabil svinec in kositer. Za okna sem pa uporabil kar nalepke, kakor tudi za oznake na nosilcu in modelu :-)

Slika

Mogoce kdo poskusi kaj podobnega, saj lahko bi tudi obtezil obicajni vagon, kamor bi namestil nosilec za krpo... Variant je veliko...

Lep dan, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Cistilni vagoni v N - drugic

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zanimiv in zabaven voziček. A ulivanje legure si naredil po postopku, ki si ga pred časom opisal tukaj?
Goran
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Re: Cistilni vagoni v N - drugic

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo
Da Gorchi, tocno tako :-) Kalup iz "Elastosila". Porabil sem vse, kar sem imel doma - malo svinca, malo kositra, nekaj cinka, pa je :-)
PDF (navodilo) je na povezavi v temi "Izdelava kalupa za ulivanje kovin".
Lep dan, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Odgovori