diorama 0n30

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: diorama 0n30

Odgovor Napisal/-a volkun »

Pripravljam načrt za strojnico jamske kletke. To traja nekaj časa in med "razmišljanjem" sem poskusno postaral še oba vagona Box Car:
Slika

Počakal bom do jutrišnjega dne, da pri dnevni svetlobi vidim, kako zgleda to staranje in nato sledijo popravki . . . :)
Izdelal sem tudi tablo z napisom za skladišče, ki pa je že precej zdelana - se pač nahaja tik ob vratih in je vedno napoti:
Slika
saša
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 49
Pridružen: 11.12.2014, 10:56

Re: diorama 0n30

Odgovor Napisal/-a saša »

Pozdrav!
Tako pa izgledata modela presipke ameriškega proizvajalca

Slika

Slika

Lep pozdrav, Saša
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: diorama 0n30

Odgovor Napisal/-a volkun »

hoj @saša . . .
seveda sem si vse te sestavljanke, ki si jih predstavil in še mnogo podobnih, temeljito ogledal, preden sem se lotil izrisa in izdelave. In moj zaključek v tem primeru je:
1. cena (če je kvaliteten KIT lesen) je visoka
2. vse kar je mogoče, bo zgrajeno iz lesa in kovine - plastika ne sodi na mojo 0n30 maketo (razen nekaj malega izjem; kolo na stolpu jaška in še kaj se bo našlo)
3. ni večjega užitka, kot vse (ali vsaj večino) načrtovati in predvsem izdelati popolnoma sam
Očitno nisi prebral spremnega besedila v tej temi, kjer je navedeno, da je / bo ta diorama samogradnja :D
Glej / beri prvo stran te teme - citiram samega sebe:

Kot vedno, najprej koncept:
- ozkotirnica bo predstavljala transportno progo za prevoz rude iz manjšega rudnika in potrebnega materiala ter orodja do rudnika
- uporaba H0 tirnic Atlas s kodo 100
- vozni park bo Mehano, Bachmann in še kaj
- vse zgradbe v samogradnji !
- DCC upravljanje vožnje


Če pa želiš predstaviti sestavljanke, ki jih je mogoče kupiti, boš pa moral odpreti svojo temo 8)
lp Vojko
saša
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 49
Pridružen: 11.12.2014, 10:56

Re: diorama 0n30

Odgovor Napisal/-a saša »

Pozdrav!
Žal mi je, da sem prispeval sliki za primerjavo sestavljanke v H0 in samogradnjo v 0n30.
Nisem pričakoval tako ogorčenega odziva in se opravičujem, ker sem brez pohval smetil prispevke o gradnji, ki jo opravlja samo Vojko.
Saša
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: diorama 0n30

Odgovor Napisal/-a volkun »

saša napisal/-a: 09.06.2021, 16:25 Pozdrav!
Žal mi je, da sem prispeval sliki za primerjavo sestavljanke v H0 in samogradnjo v 0n30.
Nisem pričakoval tako ogorčenega odziva in se opravičujem, ker sem brez pohval smetil prispevke o gradnji, ki jo opravlja samo Vojko.
Saša



hoj @saša,
hja ne vem sicer, kaj si se tako razhudil? Mogoče sem narobe napisal "svojo temo", biti bi moralo "samostojno temo", kjer bi opisovali recenzije, predloge in podobno . . .
In odziv vsekakor ni bil ogorčen (glej smeškote poleg besedila), po drugi strani pa niti nisi navedel kaj želiš povedati z dodanima fotografijama, oz. si se malce površno izrazil. Dobro, jaz smatram to kot obojestransko pomanjkljivost in to je to! Seveda v prvi vrsti brez zamer prosim - sicer nima smisla sodelovati na forumu in jaz bom prvi, ki bom s to temo prenehal (0n30, da ne bo dvomov).
Kot drugo, pa ne pričakujem nikakršnih pohval, ampak želim še koga spodbuditi k gradnji maket / dioram v tem sistemu 0n30. In to je vse . . .
Moje mišlenje in lp Vojko
Odgovori