SZ 644 Spanka v merilu N

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

N-Jani je zelo dobro delo za "N" od 644 je full in cool! :)

jaz da smao za HO je full in super :)

Lp
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

@N amater

res odlično narejeno vse pohvale =D>
LP
Matic
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Zelo dobro si naredil,zanima me če pridejo luči še na dolgem delu (spodnje)?
LP Anej
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo AnejTS
zanima me če pridejo luči še na dolgem delu (spodnje)?
Ne, na daljsem delu spodaj ne bo luci, saj je ta del ze "zapolnjen" z motorjem (kar vidis na sliki podvozja). Luci sem naredil tam, kjer bodo lahko "funkcionalne" in sem opticna vlakna lahko "potegnil" brez tezav. Po dve celni luci spredaj in zadaj in dve luci spredaj (pri kabini) spodaj. A jih ni dosti :-)

Mogoce kdaj v prihodnje poskusim tako "zviti" vlakna, da bodo sla v ohisje... Kdo ve :?:

Lep pozdrav
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
dhren
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 08.12.2005, 22:15
Kraj: Ljubljana

kupim

Odgovor Napisal/-a dhren »

Izredno lep izdelek. Čestitam!! Če je mogoče kupiti kak primer "španke", se mi javite: danijelhren@gmail.com ali telefon: 040 684084.

Lp
Danijel
Uporabniški avatar
Vladimir
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 172
Pridružen: 25.02.2007, 20:31
Kraj: Skopje, Macedonia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Vladimir »

N amater, BRAVO, IZVRSNO, GENIJALNO ........

Al moram ovo da primetim, jel moze i onaj treci rukohvat da koregujes pa da bude TIP TOP
(eto uvatio sam se za nesto, i nasao neku manu, stamogu, dodjemi !)

N - je prava stvar i za prave umetnike
Pozdrav, Vladimir Petkov
MZ Raiways: http://mz-rail.atwebpages.com/Index.html
Uporabniški avatar
N amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 409
Pridružen: 29.09.2006, 11:58
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a N amater »

Zdravo vsem skupaj
Hvala za vase ocene, Spanka je taksna kot je in ta druga verzija bo tudi koncna :-) (vsaj zame)
Samo vprasanje za vse ljubitelje male zeleznice: A je kdo kdaj res "pogledal" kaksen izdelek priznanih izdelovalcev in njih vprasal, zakaj kaksne stvari na modelu ne izdelajo lepse oziroma "bolj originalno"? Verjetno ne! Ce je izdelek "kupljen" v trgovini in nosi zveneco firmo, potem smo vsi zadovoljni in sploh izdelka ne pogledamo...
Se popolnoma strinjam, da so vsi izdelki, kjer je "podobnost" vecja od 90%, izdelani zadovoljivo (in tega se poskusam tudi drzati pri svojih izdelkih).

Se motim?

Lep pozdrav, Jani
Parfum in strup sta v majhnih steklenickah => N
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jani,
malo težko lahko primerjaš svoje domače delo proti tovarniškemu delu. Za svoje domače delo uporabljaš recimo temu primitivna orodja, trudiš se nekako narediti kar se da dober pramodel in potem iz njega ulitek. Z nekaj sreče je ulitek 95-99% posnetek pramodela in temu primerna kvaliteta odlitka. K temu dodaš še ročno barvanje, ki je zopet lahko z zračnim čopičem ali s čopičem. Potem najverjetneje lepiš nalepke za oznake, mogoče si daš narediti štampiljke za oznake. Na koncu pa pride izdelek, na katerega si bolj ali manj ponosen.

Tovarniško delo pa gre po drugem kopitu. Lahko je pramodel ročno izdelan, lahko je narejen na CNC stružnicah, projektiran ročno ali s CAD/CAM programi, verjetno pri slednjem sploh ni pramodela. Orodja za ulivanje so narejena z raznovrstnimi postopki, od frezanja pa do laserske obdelave... Tiskanje je večinoma z zračnimi čopiči, oznake so odtisnjene s tampo tiskom s posebej za ta model narejenimi tiskarskimi gumicami.

Načeloma, v sodobni proizvodnji in pri kvalitetnih proizvajalcih, naj ne bi bilo napak. Pa so. In če si picajzlast, potem ugotoviš marsikaj. Recimo ko sem se že spravil nekaj na to temo delat, sem premeril po dolgem in počez RoCo model ÖBB 1044 in tukaj je obroba okoli oken debela 0,5mm. 0,5mm * 87 = 43,5mm debela guma. Hmm, je to v redu? Ali pa recimo štengice za premikača, pri npr RoCo FS636. Zadeva še huje odstopa! Doma imam novo Rivarossijevo FS E444R pa je pri eni kabini hud zajeb., kar neka štengica na sicer popolnoma gladki plastiki (v originalu pa na plehu).

NIč Jani, to kar si naredil, pa še v merilu 1:160, ki je že tako majhno, je krasno! Bolje lahko narediš le, če preskočiš na drug način izdelave pramodela, recimo z jedkanjem medenine ali bakra. Le tako bo pramodel lahko še boljši in ulitek boljši. Vendar pa že pri tako majhnih modelih in tako majhnih merilih pa še v domači delavnici, picajzljati praktično ne moreš več in si svoje delo odlično opravil! Torej kapo dol pred Tabo in vse pohvale!
Goran
Odgovori