Generator dima parne lokomotive

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: Generator dima parne lokomotive

Odgovor Napisal/-a tomos »

da malo obudim temo. Mehanotovih dimnih generatorjev za H0 merilo mam dost, sam rabil bi pa za N merilo. Če kdo ima ostanke sem pripravljen zamenjat. Potrebujem dva za Fallerjev dimnik tovarne, pa čim več kosov od Arnolda (artikel 7390).

Glede lastne tekočine sem pa dobil leta nazaj info da se da zmešat olje z petrolejem, ampak se ne spomnim točno ali je bil točno petrolej omenjen (tukaj se je pisalo nekaj o špiritu??)
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Generator dima parne lokomotive

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Poglej pri Conradu, pri njih dobiš to tekočino, mislim da tudi v literski embalaži. Sicer pa je v Evropi glavni proizvajalec teh generatorjev Seuthe, njihov odjemalec je bil tudi Mehano. Če Ti kaj nuca, tu je njihova domača stran: http://www.seuthe-dampf.de/.
Goran
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: Generator dima parne lokomotive

Odgovor Napisal/-a tomos »

Seuthe le obnavlja dimne generatorje v N merilu. V "N" jih je delal le Arnold z dveh variantah. Edina druga opcije ki jo ponujajo če si nekdo sam naredi ohišje in oni le porihtajo grelec. Zato je za N sistem opcija le starih zalog Arnold (nimajo - že preveril) in rabljeno.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
tomos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 245
Pridružen: 24.08.2010, 18:08

Re: Generator dima parne lokomotive

Odgovor Napisal/-a tomos »

gremo naprej. poleg arnoldovih 7390 generatorjev je pri N še par modelov - Arnold BR18 ki je zelo nerodno ker nima oduška rezervarja in se težko nalije tekočino, pa do zdej videno 3x Ibertren modeli (Cuco, 92, 66).

Cuco kadi zelo lepo in tud rezervar je dovolj velik glede na velikost lokomotive, pri BR92 pa sem naletel na težavo. Glede na vse ostale grelce je na tej kadilo skorja minimalno (prevelika razlika glede kok bi moralo po resnici).

Glede na sestavo grelcev je pri vseh enako in sem prvo pomislil da je spodaj zapacan dovod generatorja. Odprem enoto, pregledam cevko, spodaj obe luknjici čiste. Nazaj zapakiram, malo testiram generator in ugotovim da če dodajam čisto počasi tekočino direkt na cevko grelca (da je del gre noter po cevki grelca) je kadilo na polno. Torej zapacama cev dovoda (po možnosti zaraid napačne tekočine ali kake smeti).

Kako jo spucat? Ker uničit grelec bi se rad izognil (zdej vsaj kadi). Menjavat grelni element z cevko pa mi tud ni namen delat ker je strošek dokaj velik.
kopiranje/shranjevanje/linkanje slik s foto albuma ni dovoljeno
Odgovori