led diode

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Totimato, hvala za idejo vendar je en mičken problem pri tej ideji - ta vlakenca oz. kakor praviš lučevodi (ni slab izraz ;) ) so prekratka za mojo rabo :( Sem že imel idejo, da bi kupil tako novoletno drevce ampak so vlakenca preprosto prekratka.
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:Totimato, hvala za idejo vendar je en mičken problem pri tej ideji - ta vlakenca oz. kakor praviš lučevodi (ni slab izraz ;) ) so prekratka za mojo rabo :( Sem že imel idejo, da bi kupil tako novoletno drevce ampak so vlakenca preprosto prekratka.
Nekje 20 cm so, mogoče celo več - bom doma izmeril.
To ti je premalo :?: :?:
:D
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jap, model je dolg 51 cm... Poglej tukaj.
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:Jap, model je dolg 51 cm... Poglej tukaj.
Aha. Vseeno mislim, da bi lahko uporabil. Popravi me, če se motim: problem je samo pripeljati svetlobo do prednjih luči, saj zadnje mejijo na prostor motorja v katerega se lahko skrijejo rdeče in oranžne ledice. Nad prvim kolesom namontiraš drugi set belih in oranžnih ledic za prednja svetila. Odokativno bi rekel, da je je za premostitev razdalje od prvega kolesa do prednjih luči dovolj 15 cm. Kaj misliš?

Lep pozdrav!

p.s. sem izmeril lučevod in je dolg 25 cm.
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Blizu si ampak moram Te malce popraviti. Ideja je bila, da bi v prtljažnem prostoru bila mini ploščica z elektroniko in LEDicami ter baterijami (ali priključek na zunanje napajanje), od tu naprej pa optična vlakna proti sprednjim lučem in zadnjim ter po stebričkih še v potniški prostor - neonke na stropu ter modre nočne lučke. Sicer moram bolj konkretno pogledati, koliko prostora bi to porabilo ampak načeloma bi šlo.
Menda pa je bil podoben princip uporabljen pri SŽ 642 ;)
No v glavnem, če ima kdo kak uporaben link za te svetlobne vodnike, se priporočam. Pred časom sem stauhal eno stran (ki je ne najdem) in so ponujali nek starter kit 0,5m dolgih lučevodov z različnimi premeri...
Goran
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a totimato »

Gorchi napisal/-a:Blizu si ampak moram Te malce popraviti. Ideja je bila, da bi v prtljažnem prostoru bila mini ploščica z elektroniko in LEDicami ter baterijami (ali priključek na zunanje napajanje), od tu naprej pa optična vlakna proti sprednjim lučem in zadnjim ter po stebričkih še v potniški prostor - neonke na stropu ter modre nočne lučke. Sicer moram bolj konkretno pogledati, koliko prostora bi to porabilo ampak načeloma bi šlo.
Menda pa je bil podoben princip uporabljen pri SŽ 642 ;)
No v glavnem, če ima kdo kak uporaben link za te svetlobne vodnike, se priporočam. Pred časom sem stauhal eno stran (ki je ne najdem) in so ponujali nek starter kit 0,5m dolgih lučevodov z različnimi premeri...
No, potem sem imel prav :mrgreen: Če je vezje v prtljažniku - prtljažnik je na sredini vozila in je dolg - je od sredine do ene in druge skrajne točke 20 cm (ob upoštevanju dolžine vezja in dolžine ledic). Prek teče.

:mrgreen:

1x sem res gledal te svetlobne vodnike, pa se ne spomnim kje. Bom poiskal in prilepil link.

lp
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a totimato »

Evo:
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_trkparms ... op=2&_sc=1

ali:
http://cgi.ebay.co.uk/2m-Fibre-Optic-Li ... 3a513268b7

Sem šel po šubler v garažo: moji lučevodi so 0,5 mm, kar pomeni da lučka takšnega tipa pride v poštev.

lp
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
bungee-
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 133
Pridružen: 06.01.2009, 10:52

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a bungee- »

Mogoče pa komu pride prav kaj takega: http://www.dccsupplies.com/shop/index.p ... =22_260_28
Niso pa poceni :P

Potem pa še dvobarvne LED v SMD tehniki .... telih se jaz ne bi lotil, pa imam kar izkušnje z SMD ...
http://si.farnell.com/rohm/sml-521muwt8 ... dp/1685080

No tele so pa že malo večje in bi se jih dalo uporabit :lol:
http://si.farnell.com/kingbright/kphbm- ... dp/1686083
Z dinamitom in kladivom je možno vse!
Poanta je v doziranju.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Hvala obema, mrbit pridejo tile naslovi prav!

Bungee-, sem bil pa prijetno presenečen, ko pri Farnellu govorijo po slovensko 8)
Goran
Uporabniški avatar
bungee-
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 133
Pridružen: 06.01.2009, 10:52

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a bungee- »

Gorchi napisal/-a:Hvala obema, mrbit pridejo tile naslovi prav!

Bungee-, sem bil pa prijetno presenečen, ko pri Farnellu govorijo po slovensko 8)
Ja od prejšnjega leta (mogoče celo malo dlje), sicer smo pa v EU ... se je treba tržno obnašat, sicer smo mali trg, ampak mislim da imajo kar nekaj prometa s Slovenijo.
Z dinamitom in kladivom je možno vse!
Poanta je v doziranju.
diehart
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 18.09.2007, 8:48
Kontakt:

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a diehart »

Je slučajno kdo kje opazil biled rdečo/belo? Al si jo bo treba sestavt iz dveh 06? :)
Uporabniški avatar
bungee-
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 133
Pridružen: 06.01.2009, 10:52

Re: led diode

Odgovor Napisal/-a bungee- »

diehart napisal/-a:Je slučajno kdo kje opazil biled rdečo/belo? Al si jo bo treba sestavt iz dveh 06? :)
Najvrjetneje boš moral sestavit. Našel sem le kombinacijo Rdeča/Rumena .... vendar to vrjetno ni to.
Z dinamitom in kladivom je možno vse!
Poanta je v doziranju.
Odgovori