Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Ker vem, da je kar nekaj članov foruma kupila Rivarossi 58, me zanima ali je že kdo vgradil zvočni dekoder?
Za to lokomotivo je v prodaji 8 in 21 pinski dekoder, verjetno tudi lokomotive niso bile enake.
Gledal sem Esu dekoder 51 270.
Sebastian
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Pozdravljen Sebastian!

V mojem videu Fantasy Land (2. del) lahko vidiš in predvsem slišiš ESU-jev sound decoder v BR58 ala naši JŽ 36.

Lokomotiva (model HR 2017) ima 21 pinski decoder in že pripravljeno ležišče v tendru lokomotive za zvočnik, zato ti toplo priporočam, da kupiš model, ki si ga omenil, to je 51270, saj je to pravzaprav kit izvedba za 58. Montaža ti bo vzela cca 15 minut, ker enostavno "vse paše". Funkcij zvoka je 13 (F1-F13), če pa v dimnik potisneš še Seuthe dimni generator št.11, je užitek popoln. Zvok je zelo čist, saj je v spodnjem delu tendra odprtina, pripravljena za zvočnik. To je bila tudi moja prva lokomotiva z 21 pinskim decoderjem, ki me je preprosto zelo navdušil, saj ni več žic, za katere ne veš, kam bi ih dal, pač pa samo decoder potisneš v konektor in to je to.

Funkcije so naslednje:
F0 Light Front light, dynamo
F1 Sound on/off
F2 Doppler, medium pitched whistle
F3 bell
F4 coal shoveling
F5 injector
F6 Acceleration/brake time, Shuting Mode/Shunting speed
F7 air pump
F8 water pump
F9 conductor's signal
F10 preheating cylinders
F11 whistle short
F12 AUX1
F13 bell

lp

Igor
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Hvala za odgovor Igor!
Sem poslušal vožnjo tvoje 58 / večkrat / in mislim, da bom tudi v svojo vgradil ta dekoder, naj bo to moja prva zvočna.
Na ebayu sem našel te dekoderje po 104 Eure + poštnina in sprašujem tule, ali je še kdo za nakup kakega dekoderja, da si deliva poštnino?
Sebastian
vlakoljubec

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Za mojo Rivarossi BR 58 sem naročil preko interneta iz Nemčije ESU Loksound dekoder 51270, ki je bil že vgrajen zvok parne lokomotive BR 58 in sem zanj odštel 104,50€ + poštnina 16,50€ + nakazilo denarja 1,64€. Tako me je stal dekoder 122,64€. Drugače sem pa slišal da naj bi jih v trgovini Kovač na Viru imeli ESU zvočne dekoderje po 120€. Ne morem pa reči, katere zvoke imajo ti dekoderji. Se pa baje dajo preko lokprogramerja spreminjati zvoki na dekoderjih, kar bodo pa znali tisti napisat, ki so to že počeli.
Torej, tudi če se kupi katerokoli ESU Loksound dekoder generacije V3,5 lahko zamenjamo zvok s pomočjo Lokprogramerja. Vse ESU mape z zvoki pa so na voljo tukaj.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Sebastjan,
Na LokShop.de je sicer malce dražji, 109,99 EUR, je pa poštnina nižja, meni pokaže 4,35 EUR. Morebiti se Ti to celo bolj splača?
http://shop.lokshop.de/product_info.php ... _id=102917
Goran
kit

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a kit »

Gorchi napisal/-a:Na LokShop.de je sicer malce dražji, 109,99 EUR, je pa poštnina nižja, meni pokaže 4,35 EUR. Morebiti se Ti to celo bolj splača?
http://shop.lokshop.de/product_info.php ... _id=102917
Na temu lonku pa pokaže, da dekoderja ni na zalogi.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

kit napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Na LokShop.de je sicer malce dražji, 109,99 EUR, je pa poštnina nižja, meni pokaže 4,35 EUR. Morebiti se Ti to celo bolj splača?
http://shop.lokshop.de/product_info.php ... _id=102917
Na temu lonku pa pokaže, da dekoderja ni na zalogi.
In če ga ni, se ga pa naroči, kaj pa je to kaj takega? Pri LokShopu sem naročil že kar nekaj reči, ki niso bile ne zalogi, pa so jih naročili in sem jih dobil. Kar poglej, kaj je od Weinerta na zalogi...
Goran
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

Hojla še enkrat!

Trenutno je cena ESUjevih Loksound decoderjev od 101 EUR (Avstrija) do 140 EUR (Francija). Res je, da se da vsak Loksound preprogramirati, to zelo uspešno počne Sini, vendar pri BR58 kljub vsemu predlagam nakup originalnega dekoderja in to zato, ker je 21 pinski, kar ponavadi prazni sound decoderji niso in ker ima že nastavljene tudi druge parametre (hitrost, vleka) glede na pravo lokomotivo. Cena je pa itak ista. Še glede poštnine. Ne bom reklamiral posameznih trgovcev, vendar mi Nemci velikokrat pošljejo paket samo za 3 ali 5 EUR, pač glede na težo. In dekoder skoraj nima omembe vredne teže.

lp


Igor
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
Uporabniški avatar
H0 amater
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 306
Pridružen: 09.03.2007, 21:29

Re: Rivarossi BR 58 / HR 2017 /

Odgovor Napisal/-a H0 amater »

vlakoljubec napisal/-a:Za mojo Rivarossi BR 58 sem naročil preko interneta iz Nemčije ESU Loksound dekoder 51270, ki je bil že vgrajen zvok parne lokomotive BR 58 in sem zanj odštel 104,50€ + poštnina 16,50€ + nakazilo denarja 1,64€. [/url].

Tudi strošku nakazila denarja se lahko izogneš, če plačuješ preko Paypala. In če slučajno artikla nimajo na zalogi, ti lahko denar takoj vrnejo brez stroškov.


lp


Igor
H0 amater

---------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/H0amater
Odgovori