Brižitka ali kako namestiti dekoder v lok. brez DCC

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
MrVirus
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26.07.2010, 21:25
Kontakt:

Brižitka ali kako namestiti dekoder v lok. brez DCC

Odgovor Napisal/-a MrVirus »

pozdrav svima. da li je netko digitalizirao Brižitku?
može li kakva shema spajanja, jer me svjetla naprijed/nazad malo muče?
kit

Re: Brižitka

Odgovor Napisal/-a kit »

MrVirus napisal/-a:.... može li kakva shema spajanja, jer me svjetla naprijed/nazad malo muče?
Če ti kaj pomaga...
Slika

..... za luči naprej/nazaj vpliva tudi priklop motorčka +/-, različne firme imajo različne priklope, zamenjaš samo rumeno in belo. Če je serijsko vgrajen vmesnik - šnitštela ti pa sploh ni potrebno skrbeti, ker so že vgrajeni po nem standardih. Če pa še ne špila pa obrni vtikač za 180°.
MrVirus
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26.07.2010, 21:25
Kontakt:

Re: Brižitka

Odgovor Napisal/-a MrVirus »

nema nažalost ugrađen utor za dekoder, sam sam ga ubacio. mislim da bi mi mogla pomoći ova shema...
a možda netko ima praktičnu fotografiju ovoga?
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Priklop dekoderja v Brižitko

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

A Ti misliš ono shemo, kako "mehanotehnika" lokomotive digitalizirati? Vprašanje si dal v napačen (pod)forum (ni panike, bom uredil), sicer pa imamo tukaj najmanj 2-3 uporabnike, ki so "profesorji" v DCC. Za začetek si poglej tole temo:
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=36&t=2034
Obrni se na g. Uroša Kunaverja (ukunaver), zagotovo Ti bo znal dobro pomagati, hkrati si pomagaj tudi z njegovo stranjo http://www.ctk.uni-lj.si/users/kunaver/rr/DCC/DCC.html, predvsem pa bodi pozoren na tile dve skici:

Slika

Slika
G. Kunaver, ne zamerite za linkanje Vaših slik sem [-o<
Goran
MrVirus
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 26.07.2010, 21:25
Kontakt:

Re: Brižitka

Odgovor Napisal/-a MrVirus »

ma, zapravo sam i sam razmišljao gdje da postavim ovu temu, djelovala mi je dobro i za jedan i za drugi podforum. premjesti je kamo god želiš, bitno je da sam dobio odgovor, he he....
hvala...
Odgovori