Napajalnik za Marklin lokomotivo 89.006

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
cbb
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14.01.2009, 15:30

Napajalnik za Marklin lokomotivo 89.006

Odgovor Napisal/-a cbb »

Pozdravljeni,

ko sem bil še smrkavec pri 5 letih mi je oče kupil merklinov vlak z lokomotivo 89.006 in tračnicami. Napajalnik je takrat naredil sam, kasneje ga je predelal in iz njega naredil napajalnik za spajkalnik. :? Danes pa je moj sine dovolj star, da bi ta vlak spravili v pogon...
Zdaj pa me zanima, kje bi lahko dobil napajalnik, ki bo to lokomotivo poganjal. Zanima me tudi, kako se ga poveže s tirnicami? Namreč moji tiri so vsi enaki, nikjer ni kakšnega konektorja ali česa, kjer bi priklopil žice iz napajalnika.

Lep pozdrav

Sašo
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Napajalnik za Marklin lokomotivo 89.006

Odgovor Napisal/-a milchy »

na e-bayu ali na
bolhi boš sigurno dobil kaj primernega (čeprav je tole na bolhi bolj žalostno .... )

M.
Zadnjič spremenil milchy, dne 12.09.2014, 14:40, skupaj popravljeno 2 krat.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Napajalnik za Marklin lokomotivo 89.006

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Zdravo cbb,
sam nisem Märklinist in upam, da ne bom zavajal preveč. Verjetno potrebuješ transformator kot je takšen:
Slika

in še tirnico kot je npr. takšna:
Slika

Obe sliki sem vzel s tegale foruma:
http://www.marklin-users.net/forum/defa ... post254159

Zdej sam priklop transformatorja na tir se da za silo zrihtat tudi drugače, saj so tiri v Märklin sistemu napajani iz obeh tirov iz ene žice ter pini po sredini z drugo žico, oboje pa poganja izmenični tok.

Sicer pa kot rečeno, poglej na eBayu, skoči na kak bolšjak (v Sloveniji bo šele novembra na Viru) v Avstrijo... Kar se pa priključnih tirov tiče pa bodi pozoren kateri tip tirov imaš, obstajajo trije, ki so si med sabo podobni, točno kakšne so razlike pa bodo morali pravi Märklinisti povedati.
Goran
Odgovori