Mehano - prekinjanje povezave

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
Slovenc69
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 26.01.2021, 13:42

Mehano - prekinjanje povezave

Odgovor Napisal/-a Slovenc69 »

Pozdrav vsem.

Sem nov na tem forumu, sem pa tudi novinec kar se tiče hobija z vlakci in modeli.
Doma imam komplet ter lokomotivo in vagone Mehano. Nakupil sem še nekaj tirov in sestavil progo.

Do zdaj je delovalo vse ok (približno 2 meseca), zadnje dni pa imam težave, saj se lokomotiva po nekaj časa sredi proge ustavi in to na istem mestu. Prav tako se ji tudi na istem delu proge (10-20cm) začasno zmanjša hitrost, nato je hitrost spet ok.
Moram pa pri vsaki ustavitvi ugasniti in ponovno prižgati adapter.

Za koliko metrov proge proizvaja napetost adapter in napajalnik od Mehana (oznaka F371 za EU)? Namreč sestavil sem skupaj dve progi (za dve vlakovni kompoziciji) pa me zanima, če ja napetosti dovolj ali dokupim še en adapter?

Na spletni strani Mehano sem pogledal par lokomotiv višjega cenovnega razreda, pa me zanima, če je npr. lokomotiva Blue Tiger kompaktibilna z vsemi izdelki Mehano (tiri, adapter..) ali je potrebno kaj dokupiti?

Hvala in lep pozdrav.

Jani
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Mehano - prekinjanje povezave

Odgovor Napisal/-a 038 »

Na to temo je bilo ogromno zapisanega.
Najprej preglej tire ker najverjetneje so umazani na tistem mestu in jih očisti. V kolikor so barve aluminija opusti misel da jih uporabljaš ker so klump in uporabi Piko ali Roco kateri je kompatibilen z Mehanotom.
Za lokomotivo za katero pogleduješ boš kot začetnik dobil kakšen start set ki bo mnogo kvalitetnejši v tirih.
In samo eno lokomotivo na ta mehanotov adapter, za dve je preskromen.
utement
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 10
Pridružen: 17.01.2020, 14:09

Re: Mehano - prekinjanje povezave

Odgovor Napisal/-a utement »

V prejšnjem odgovoru je že veliko napisano, sam pa bi dodal še eno malenkost. Vsekakor svetujem, da se raje odločiš za kakšen starter set in definitivno poglej v smeri DCC (digitalnega vodenja lokomtiv).

Tudi jaz sem še kar začetnik in mi je zelo kmalu postalo žal za prvih par nakupov. Prav tako sem praktično vse lokomotive že po par vožnjah predelal v DCC. Tudi to je opcija, in na ebayu se da poceni dobit kakšen Roco Multimaus in tako lahko zelo ugodno vstopiš v svet DCC-ja.

Kvaliteta Mehano izdelkov je na žalost izredno nizka, pa brez zamere če ima kdo nostalgične spomne na Mehano. Za začetnika bi rekel, da mu lahko prej ubije voljo kot pa ga pripelje globlje v hobi. Prav tako bi začetniku odsvetoval nakup rabljenih lokomotiv na bolhi, enak razlog kot v prejšnjem primeru, kasneje z nekaj več izkušnjami pa se bo tudi lažje odločit kaj je primerno ali ne.

Za čiščenje tirov pa preprosto vzameš alkohol in jih očistiš, ter seveda ne pozabi na kolesa na lokomotivi. Za boljšo prevodnost pa se zelo obnese grafit- s svinčnikom greš čez tire, ampak pazi ne naredit stika čez oba prižgana tira, lahko se lepo zasveti.

Lp,
Uroš
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: Mehano - prekinjanje povezave

Odgovor Napisal/-a volkun »

Tire čistimo z radirko, lahko tudi z original gumicami, ki so temu namenjene ali pa s koščkom trdega lesa. Vse našteto zelo dobro odstrani trdovratno umazanijo z zgornjega ustroja tirnic. In pa pri nakupu tirov se odloči za nerjaveče tire :D - pa si zmagal . . .
lp
Slovenc69
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 26.01.2021, 13:42

Re: Mehano - prekinjanje povezave

Odgovor Napisal/-a Slovenc69 »

Hvala vsem za odgovore in mnenja. Tire sem očistil, zdaj je ok.

Lep pozdrav.
Odgovori