eBay zanimivi oglasi

Odgovori
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

milchy napisal/-a:
prva s številko 001, druga pa 008 (enako kot model naše loomotive) ;)
Hvala za dopolnilo - sem mislil tudi sam napisat, pa sem pozabil. Tako da, če bodo še kdaj izdelali kakšno serijo SŽ541, zagotovo bo imela drugo številko, da bomo imeli interes nakupa tudi tisti, ki imamo že prvo serijo.

Mogoče ne spada ravno v to rubriko - zanima me, če ima kdo "veze" pri Juefu, da bi malo agitiral za našo "Brižito.." No ja, tudi sanje so dovoljene...
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a bart »

sebastiant napisal/-a: Bart, ali si tu tudi že poizkusil:
http://www.1-87.ru/shop/roco/roco.html?product=62489
Samo ne vem, če jo bodo hoteli prodati v Slovenijo po Mariboru :D
Že pred Mariborom, jo niso hotli prodati. Sem 100%, da je nimajo.
Se jim samo ne ljubi stran osvežiti.

Mnogi so jo, po tem, ko sem vztrajno spraševal. :D
Jernej :wink:
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Huh, kako pa to, da je drsnik tako zamaknjen, je to res?
Kar se Brižite tiče.. hja nič, če DLŽ ne ukrene nič kot "naš" klub, pa dejmo vsaj mi forumaši jim poslat kak skupen mejl ;)
Goran
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Gorchi napisal/-a:Huh, kako pa to, da je drsnik tako zamaknjen, je to res?
Kar se Brižite tiče.. hja nič, če DLŽ ne ukrene nič kot "naš" klub, pa dejmo vsaj mi forumaši jim poslat kak skupen mejl ;)
Ma ne vem, če bi to kaj dosti pomagalo. Če nimaš dobrega in sposobnega lobista, ki bi opozoril na vse prednosti, nekoga, ki premore tudi malo korajže in prevzame tveganje (v primeru 541 se jim je tveganje glede na rezultat prodaje obrestovalo), po mojem vsi sodelujoči na tem ne dosežemo enakega učinka. Enako velja tudi za Piko, za Roco ..... Največjo vlogo pri tem seveda "odigra" marketing in s tem pooblaščeni prodajalec, ki naj bi bil prvi, ki naj bi usmerajl tokove prodaje, pa na žalost vemo, kako je v Sloveniji s tem. Da ne bo pomote, da je tako, ni odvisno samo od prodajalcev, temveč tudi od nas, ki sodelujemo v tej verigi.
Uporabniški avatar
Božiček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 672
Pridružen: 14.08.2009, 14:26
Kraj: Krško

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a Božiček »

http://www.pribozic.com" onclick="window.open(this.href);return false;
vlakoljubec

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

bubaiva363 napisal/-a:Živa podvozje u AC varijanti...
http://cgi.ebay.at/ROCO-Fahrwerk-f-TAUR ... 0406874813
Kaj pomaga podvozje, ko je pa čisto oskubljeno, :? ali nima AC vgrajen tudi dekoder, saj je popolnoma nevozno podvozje v AC #-o #-o no ja razen, če kdo rabi za rezervne dele.....


:? :? Ta pa ne loči SŽ od HŽ #-o #-o
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a SandiP »

bubaiva363 napisal/-a:Djurica - 643
http://cgi.ebay.de/Roco-RENFE-307-004-2 ... 0496638481
Manjkajo vsi štirje puferji, ena ograjca, nima originalne embalaže, zaradi ene
"poklicne obveznosti" lahko šele 2 ali 3 decembra pošlje...
Na slabe izkušnje se zgovarja, zato samo v Nemčijo, Avstrijo ali Švico pošilja...
Krneki... Cena je pač temu primerna.
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

nova stoenka naprodaj.... http://cgi.ebay.de/Zastava-101-1100-Bj- ... 58847d0806

Kot info. Prodajalec je prodal že 3 komade v skupni vrednosti 95€. Ni švoh biznis :D
[url=http://myrencontres.com]site de flirt internet[/url]
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Nešto što može da se preradi na Regan-a....
http://cgi.ebay.de/KMM238-US-Diesellok- ... 0511163422
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Če koga zanima...

Pa še Mimara v N skali:
1 razred in 2 razred.

:berr
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Zanima me, koliko skupnih stroškov ima prodajalec (ali so fiksni ali procentualno) pri prodaji nekega predmeta na ebayu. Zanima me izkušnja tistega, ki je že prodal predmet recimo v Nemčijo ali v Avstrijo in ali so za Slovenijo isti stroški (pri prodaji Mimare ima prodajalec iste stroške, čeprav je iz Slovenije) kot npr. za prodajo v Nemčijo.
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a SandiP »

dunhill napisal/-a:Zanima me, koliko skupnih stroškov ima prodajalec (ali so fiksni ali procentualno) pri prodaji nekega predmeta na ebayu. Zanima me izkušnja tistega, ki je že prodal predmet recimo v Nemčijo ali v Avstrijo in ali so za Slovenijo isti stroški (pri prodaji Mimare ima prodajalec iste stroške, čeprav je iz Slovenije) kot npr. za prodajo v Nemčijo.
Nemški Ebay je narejen "za Nemce", zato je pri oddanem oglasu znesek poštnih stroškov
omejen na 7 eur, ker je to za njih "Inland Versand" (pošiljanje znotraj države).
Možno je še dodati drugo tarifo za npr. Evropo, kjer je potem višji znesek. Tu vmes
potem pade Slovenija, kjer se vidi višja tarifa. Drugače se oglasa ne da nastaviti,
vsaj jaz še nisem dobil potrebnih informacij (nobenega odgovora od Ebaya...).
Če bo kupec iz Slovenije, so poštni stroški seveda cca 5 eur, žal pa se tega na Ebayu
ne da nastaviti, razen v opisu artikla.
Tako se vedno najdejo pametnjakoviči iz Nemčije, ki se oprimejo tistih 7 eur kot klop
in ti grozijo z vsemi živimi paragrafi, kako je pogodba obvezujoča, čeprav v opisu artikla
lepo napišeš, da so stroški pošiljanja iz Slovenije v Nemčijo višji...
Sami stroški do Ebaya pri oddaji oglasa pa so razloženi nekje na Ebayevi strani in so
odvisni od množice pogojev. V glavnem je to okoli nekaj evrov ali še nekaj evrov več,
odvisno če se artikel proda ali ne, koliko slikic ima, ali se začne z 1 eur ali startno ceno...
Upam, da sem dovolj jasno napisal.

:berr
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

SandiP napisal/-a:
dunhill napisal/-a:Zanima me, koliko skupnih stroškov ima prodajalec (ali so fiksni ali procentualno) pri prodaji nekega predmeta na ebayu. Zanima me izkušnja tistega, ki je že prodal predmet recimo v Nemčijo ali v Avstrijo in ali so za Slovenijo isti stroški (pri prodaji Mimare ima prodajalec iste stroške, čeprav je iz Slovenije) kot npr. za prodajo v Nemčijo.
Nemški Ebay je narejen "za Nemce", zato je pri oddanem oglasu znesek poštnih stroškov
omejen na 7 eur, ker je to za njih "Inland Versand" (pošiljanje znotraj države).
Možno je še dodati drugo tarifo za npr. Evropo, kjer je potem višji znesek. Tu vmes
potem pade Slovenija, kjer se vidi višja tarifa. Drugače se oglasa ne da nastaviti,
vsaj jaz še nisem dobil potrebnih informacij (nobenega odgovora od Ebaya...).
Če bo kupec iz Slovenije, so poštni stroški seveda cca 5 eur, žal pa se tega na Ebayu
ne da nastaviti, razen v opisu artikla.
Tako se vedno najdejo pametnjakoviči iz Nemčije, ki se oprimejo tistih 7 eur kot klop
in ti grozijo z vsemi živimi paragrafi, kako je pogodba obvezujoča, čeprav v opisu artikla
lepo napišeš, da so stroški pošiljanja iz Slovenije v Nemčijo višji...
Sami stroški do Ebaya pri oddaji oglasa pa so razloženi nekje na Ebayevi strani in so
odvisni od množice pogojev. V glavnem je to okoli nekaj evrov ali še nekaj evrov več,
odvisno če se artikel proda ali ne, koliko slikic ima, ali se začne z 1 eur ali startno ceno...
Upam, da sem dovolj jasno napisal.

:berr
Hvala Sandi za obrazložitev, vendar tistega, kar sem želel zvedeti, vseeno nisem - namreč, sprašujem za konkretni primer z vsemi stroški, saj na ebayu še nisem prodajal ampak samo kupoval.
Odgovori