eBay zanimivi oglasi

Odgovori
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

No Sandijeve / Martinove / Mimare je kupil kupec EARTHANGELMUSIC /222/ iz Nemčije, prej je že kupil tudi tole: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0487582277

Verjetno jih ne bo prebarval na DB :D
Sebastian
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a SandiP »

dunhill napisal/-a: Hvala Sandi za obrazložitev, vendar tistega, kar sem želel zvedeti, vseeno nisem - namreč, sprašujem za konkretni primer z vsemi stroški, saj na ebayu še nisem prodajal ampak samo kupoval.
Ebay dajatve za privatne prodajalce v nemščini pa vseeno...
Dobrih 5 eur na prodajno ceno do 50 eur...
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

Takole, na prst primerjava pri prodaji dveh OBB in dveh potniških vagonov, ali še huje, treh SNCF in treh Mimara - 2 SŽ in 1 HŽ - potniških vagonov - mislim da komentar ni potreben.... Upam, da tu in tam tudi kakšen tržnik pri Roco in ostalih proizvajalcih pogleda na ebay...

Aja, če kdo ne bo pozoren - avkcija je od istega prodajalca in približno ob istem času.... :-k
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Najmanj kar lahko rečem je, da je tole zabavno. Na uho mi je prišlo, da tržniki vseeno poslušajo naša moledovanja ;)
Goran
kit

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a kit »

Gorchi napisal/-a:.....tržniki vseeno poslušajo naša moledovanja ;)
Če bo več takšnih prodaj, ki bodo dosegli višje cene, bolj verjetno bo še kateri novi model SŽ izdelan :lol:
Samo pol pa ne jamrat, ko bodo modeli potiskani v SŽ barvah dražji od istih modelov recimo DB ali ÖBB.
.....ja eksotika..... :wink:
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Jaz sicer ne kupujem SŽ in JŽ modelov. Opažam pa , da bi marsi kateri model prišel ceneje na "sončno stran alp",če si nebi nabijali cen med sabo. Veliko bi se dalo dogovoriti saj se vas večina pozna. :wink: To je moje dobronamirno mnenje.
LP
ZLATKO
kit

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a kit »

IBANEZ15 napisal/-a:Jaz sicer ne kupujem SŽ in JŽ modelov. Opažam pa , da bi marsi kateri model prišel ceneje na "sončno stran alp",če si nebi nabijali cen med sabo. Veliko bi se dalo dogovoriti saj se vas večina pozna. :wink: To je moje dobronamirno mnenje.
Vsaka cena se oblikuje po želji imeti nek model. Če je modelov manj, kot zainteresiranih se pač cena dviga do neke točke.
So pa SŽ, HŽ in JŽ modeli zanimivi ravno zaradi tega, ker jih ni prav veliko na ponudbi, pač eksotika in je čisto nekaj drugega z Nemškimi modeli kjer so male železnice nacionalen hobby ali celo recimo čisto nasprotje ameriškimi modeli, ko jih že izdelujejo na kile.

Naj spomnim, da se je ravno Märklin najbolj upekel na ameriškemu programu.
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

kit napisal/-a:
IBANEZ15 napisal/-a:Jaz sicer ne kupujem SŽ in JŽ modelov. Opažam pa , da bi marsi kateri model prišel ceneje na "sončno stran alp",če si nebi nabijali cen med sabo. Veliko bi se dalo dogovoriti saj se vas večina pozna. :wink: To je moje dobronamirno mnenje.
Vsaka cena se oblikuje po želji imeti nek model. Če je modelov manj, kot zainteresiranih se pač cena dviga do neke točke.
So pa SŽ, HŽ in JŽ modeli zanimivi ravno zaradi tega, ker jih ni prav veliko na ponudbi, pač eksotika in je čisto nekaj drugega z Nemškimi modeli kjer so male železnice nacionalen hobby ali celo recimo čisto nasprotje ameriškimi modeli, ko jih že izdelujejo na kile.

Naj spomnim, da se je ravno Märklin najbolj upekel na ameriškemu programu.
@kit jaz nisem pisal o marketinški smeri.....pisal sem o medsebojni pomoči in dogovoru, kdaj kdo lecitira, da si ne nabivajo med sabo ceno. Čeprav, če dobro premislim je to v Sloveniji skoraj nemogoče.
LP
ZLATKO
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

IBANEZ15 napisal/-a:
kit napisal/-a:
IBANEZ15 napisal/-a:Jaz sicer ne kupujem SŽ in JŽ modelov. Opažam pa , da bi marsi kateri model prišel ceneje na "sončno stran alp",če si nebi nabijali cen med sabo. Veliko bi se dalo dogovoriti saj se vas večina pozna. :wink: To je moje dobronamirno mnenje.
Vsaka cena se oblikuje po želji imeti nek model. Če je modelov manj, kot zainteresiranih se pač cena dviga do neke točke.
So pa SŽ, HŽ in JŽ modeli zanimivi ravno zaradi tega, ker jih ni prav veliko na ponudbi, pač eksotika in je čisto nekaj drugega z Nemškimi modeli kjer so male železnice nacionalen hobby ali celo recimo čisto nasprotje ameriškimi modeli, ko jih že izdelujejo na kile.

Naj spomnim, da se je ravno Märklin najbolj upekel na ameriškemu programu.
@kit jaz nisem pisal o marketinški smeri.....pisal sem o medsebojni pomoči in dogovoru, kdaj kdo lecitira, da si ne nabivajo med sabo ceno. Čeprav, če dobro premislim je to v Sloveniji skoraj nemogoče.
Ideja ni slaba, a v praksi popolnoma neizvedljiva (pa ne samo pri nas, tudi pri Hrvatih na primer, ki se imajo za drugačen narod, ne verjamem v uspeh). Pri "second hand" predmetih je vedno tako, da nikoli ne veš, koliko jih bo prišlo v prodajo, zato tudi ni mogoče doseči dogovora. Mi je pa bila všeč akcija pri nakupu SŽ 541 in pri Taemsih, ko se je v SLO spravilo kar nekaj lokomotiv in vagonov. Vendar, vsaj po mojem mnenju, je to edini način, pri starejši robi pa bo ostalo najbrž tako, kot je - kdo da več....
kit

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a kit »

IBANEZ15 napisal/-a:@kit jaz nisem pisal o marketinški smeri.....pisal sem o medsebojni pomoči in dogovoru, kdaj kdo lecitira, da si ne nabivajo med sabo ceno. Čeprav, če dobro premislim je to v Sloveniji skoraj nemogoče.
....Jaz pa nisem pisal o sociani smeri :wink:
Nikogar ne poznam, da bi ceneje prodajal kot bi lahko, ali drgače povedano: "plačaj ali pusti".
O medsebojni pomoči in dogovoru kdaj kdo lecitira pa zagotovo ne doprinese k temu, da se nebi dvigala cena, mar ne :wink:
Res, da je v Sloveniji kaj takega, kot predlagaš, nemogoče, pa tudi nič drugač ne bo......
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

kit napisal/-a:
IBANEZ15 napisal/-a:@kit jaz nisem pisal o marketinški smeri.....pisal sem o medsebojni pomoči in dogovoru, kdaj kdo lecitira, da si ne nabivajo med sabo ceno. Čeprav, če dobro premislim je to v Sloveniji skoraj nemogoče.
....Jaz pa nisem pisal o sociani smeri :wink:
Nikogar ne poznam, da bi ceneje prodajal kot bi lahko, ali drgače povedano: "plačaj ali pusti".
O medsebojni pomoči in dogovoru kdaj kdo lecitira pa zagotovo ne doprinese k temu, da se nebi dvigala cena, mar ne :wink:
Res, da je v Sloveniji kaj takega, kot predlagaš, nemogoče, pa tudi nič drugač ne bo......
Tudi jaz nisem pisal v socijalni smeri....razmišljam samo, da si nemški trgovci na eBay-u manejo roke zaradi nas, ki se j...mo med sabo. A kot sem že napisal...čista utopija. :^o
LP
ZLATKO
kit

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a kit »

IBANEZ15, če te prav razumem hočeš povedat, da bodo trgovci na eBay-u mastno služili na naših ojrih :wink: ali pa modelih ki nosijo naše oznake, kaj pa če ti kupci niso iz naših krajev :lol: :lol:
Dostop do spleta je praktično lahko kjerkoli na zemeljski obli, zato je lahko kupec kdorkoli, a se motim :? če je pa modelček zanimiv ker nosi slovenske oznake in je zanj zanimanje, ga bo pač dobil tisti, ki bo zanj ponudil največ, mar ni tako :wink:
Edini moj nasvet je, da se model, ko je že prej znano, da je eksotika nabavi v prednaročilu (nabava SŽ 541).
Jaz pa mislim, kaj bo pa potem, ko bom imel željen model, pa mene ne zanima več. Bom samo z zanimanjem opazoval ko modeli poidejo in kako mu cena na trgu raste :lol: :lol: :lol:
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

kit napisal/-a:IBANEZ15, če te prav razumem hočeš povedat, da bodo trgovci na eBay-u mastno služili na naših ojrih :wink: ali pa modelih ki nosijo naše oznake, kaj pa če ti kupci niso iz naših krajev :lol: :lol:
Dostop do spleta je praktično lahko kjerkoli na zemeljski obli, zato je lahko kupec kdorkoli, a se motim :? če je pa modelček zanimiv ker nosi slovenske oznake in je zanj zanimanje, ga bo pač dobil tisti, ki bo zanj ponudil največ, mar ni tako :wink:
Edini moj nasvet je, da se model, ko je že prej znano, da je eksotika nabavi v prednaročilu (nabava SŽ 541).
Jaz pa mislim, kaj bo pa potem, ko bom imel željen model, pa mene ne zanima več. Bom samo z zanimanjem opazoval ko modeli poidejo in kako mu cena na trgu raste :lol: :lol: :lol:
@kit ne razumeš me........eh brez veze komentirat.
LP
ZLATKO
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Ibanez, zdej pa ti povej, kako bi se dogovorili. Pride par vagonov (npr Mimara) na Ebay,
nas pa je enih 15, pa vsak bi jih rad imel po recimo 25 eur. OK! Najprej jih bom vzel jaz,
naslednje, ki se pojavijo vzameš ti, naslednje on... Ne, ne, najprej on, potem jaz, potem ti.
Ne, ne, ne, najprej ti, potem on, potem jaz... Ja pa kwa še?? Spet je kreg v bajti...
Ker vagonov ni dovolj za vse naenkrat, jih bo dobil tisti, ki bo zanje največ plačal. Pika!

Ta čas, ko se mi pregovarjamo, pa se na Ebayu sklepajo takele kupčije. #-o
Vam je kaj znan zgornji vagon? :shock:

Tako, zdaj pa le na delo in objavljajte Ebay povezave do redkih artiklov,
da bomo imeli še o čem pisati... =D>

Zgolj v vednost in ravnanje :wink:
pa brez zamere, :roll:

SandiP

:berr
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: eBay zanimivi oglasi

Odgovor Napisal/-a totimato »

SandiP napisal/-a:
Tako, zdaj pa le na delo in objavljajte Ebay povezave do redkih artiklov,
da bomo imeli še o čem pisati... =D>

To je zanimivo, sploh meni, ker sem Njevec:
http://cgi.ebay.at/ROCO-N-IT-NO-24367-2 ... 4a9c77575a

in

http://cgi.ebay.at/ROCO-N-IT-NO-24366-1 ... 4a9c7765dc

Prvi in drugi razred, novi novcati :)

Pa lep dan še naprej!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Odgovori