kje kupiti vlakce

Najnovejše v svetu železniških maket.
vlakoljub
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 83
Pridružen: 12.02.2006, 23:28
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a vlakoljub »

Jaz sem svoje komponente železnice nabavil v trgovini v Mehanu. Ni velika, kakšnih 5m*7m. Odprta je vsak torek in petek od 13:00 do 15:30. Izjema je december, takrat je, kot veste, nakupovalna mrzlica in obdarovanje, takrat je trgovina odprta od pon-pet, menda od jutra do večera.
Grem pa tudi v trgovino Mladi tehnik pod Emporiumom v BTC-Cityju. Tam imajo tehnično dovršeno izdelane vagone proizvajalca Electrotren iz Španije. Pa tudi cena je primerna kvaliteti izdelave (cene se gibljejo od 3.000 SIT pa do 40.000 SIT in več)
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Bil sem na bolšjaku modelnih železnic v Münchnuin in sem bil prav presenečen glede cen. Lahko vam povem, da so bili rabljeni modeli skoraj ista cena kot jih lahko izlicitirate na ebay-u, nekateri pa lahko rečem celo ceneje. Cene novih modelov so bile v povprečju nižje za 1/3 od priporočenih cen, nekatere pa še več. Cene rabljenih modelov, praktično še nič voženih pa si dobil že od 1/4 do 1/3 priporočene cene. Trgovalo se je pa pretežno samo z Märklin modeli.
Roco v Nemčiji sploh ni več zanimiv, saj ga tudi pri trgovcih v mestu ni več veliko, kolikor je še zaloge. Če si ga pa hotel kupiti na bolšjaku si ga pa lahko kupil že z digitalnim dekoderjem v povprečju za 50€, ali pa še nižje. Ponudba modelov v primerjavi s bolšjakom na brodu v Ljubljani je bila 100x večja.
Zanimivo je bilo tudi to, da poleg velikanske ponudbe modelov ni bilo v ponudbi skoraj nič Piko modelov.
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Nič čudn, če so vse Piko lokomotive take kot moja (hoby - Taurus) :( . Ko vozi po ravnih tirih je vredu, ko pa pride na krivi tir pa se sliš kot bi zobniki v nekaj drgnili. Pa tud mal cuka.
Pred časom sem v Mehanu naročil (kupil za 25.800sit ) eurosprinter lokomotivo in so mi jo poslali po pošti pa lahk rečem da je velik bolš od pikota :wink: .
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Pozdravljeni!

predvsem me zanima ali je tole klub toretikov, ali se tudi kaj ukvarjate z modelno železnico. Pa tudi ali so komercialna reklamna obvestila posameznikov na tem forumu zgolj naključna?
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Kit ali maš ti slučajno turistično agencijo?
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Bremza jaz nimam nobene turistične agencije, ampak sem samo ponudil možnost tudi ostalim ljubiteljem modelnih železnic na forumu, da se lahko skupaj udeležimo kakega bolšjaka v tujini in si lahko tako tudi ostali kupijo kakšen kvaliteten model po zmerni ceni, vendar vidim, da bi nekateri, konkretno tudi ti vihali nos tudi nad takšno ponudbo. Mislim, da si ti en velk teoretik in da ti ni modelna železnica kaj dosti blizu. Po mojem mišlenju si eden izmed tistih, ki bi rad imel vse zastonj, kot je bilo že napisano.
Drugič nikar ne smeti po forumu z takimi bedarijami in se malce zresni.
BREMZA

Odgovor Napisal/-a BREMZA »

Očitno ta forum oziroma bolje rečeno posamezniki ne prenašate za vas neprijetnih vprašanj. Pa tudi drugače vidim, da ste klub zadosten sam s seboj. Da pa za povrh še začnete zmerjati in žaliti je pa malo preveč, ane vlakoljubec in kit. Mejte se še naprej tko fajn kot se mate v svoji "dolini šentflorjanski", jaz grem pa raje mal furat svoje modele.
Ko se boste pa zresnili se pa mogoče spet kaj oglasim!!! :D :D :D
Uporabniški avatar
DRAGAN
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 22.02.2006, 21:47
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a DRAGAN »

jast kupujem vlake pa te zadeve vse v btcju!
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Bremza če nekdo ponudi možnost ljubiteljem modelnih železnic na forumu, da se lahko skupaj udeležimo kakega bolšjaka v tujini in si lahko tako tudi ostali kupijo kakšen kvaliteten model po zmerni ceni mislim, da ni nič slabega in da to ne drži, da smo zadostni sami s sabo. Takšna izjava, kot si jo dal lahko poda samo tisti, ki mu to ne ustreza. Zato sem tudi jaz začel razmišljati o tebi kot vlakoljubec. Ko si spraševal o ÖBB potniških vagonih sem ti priporočil najboljšo varianto: ebay ali bolšjak v tujini, pa ni bilo odziva, ko te je pa član foruma napotil h Kovaču po Helgo za malo več kot 18.000sit si se pa takoj zahvalil, ne vem pa če si šel ponjo, ker je bilo po mojem že samo vprašanje provokativno zastavljeno , saj si gotovo že preje vedel, da so pri mladem tehniku cenejše.
Vsak hobist lahko ve, da kvalitetni modeli niso poceni in če se jih da kupiti ceneje kot v Sloveniji, zakaj jih nebi potem kupil, saj konec koncev ni več meja.
No Bremza sedaj pa povej kje kupuješ modele in kako je velik tvoj vozni park, da jih potem lahko furaš? Ne vem zakaj si obesu vesele smeške, ali se smejiš članom foruma ali sam sebi?
Uporabniški avatar
DRAGAN
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 22.02.2006, 21:47
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a DRAGAN »

NO BREMZA pol pa tvoj vozni par mal posliki pa jih dej gor da vidmo tvoj vozni park!
butl

Odgovor Napisal/-a butl »

No tut mene bi zanimal kašn vozni park furaš po svoji maketi.
Dej, bremza, če te je tolk u hlačah, posliki pa sprav stvar na forum, da bomo še drugi vidli kva imaš doma v kleti al pa na podstrehi.
Me ful firbc matra, da vidim, kva vozi pr teb doma :shock: :shock: :shock:
butl

Odgovor Napisal/-a butl »

DRAGAN napisal/-a:mene tudi ferbec matra pomoje pa laže kaj veš ?
bomo vidli, če ga je kej u hlačah bo že poslikal in nam razkazu kva ma doma, če ne je pa še eden od tistih, ki se sam hvaljo, ko pa je treba kej nardit al pa pokazat, pa zginejo

kar se pa tiče reklam bi pa moru administrator kaj napisat o tem na forum, ampak do zdej ni še nobenga nč motil, če so se na listo dajali oglasi od trgovcev
očitno so tudi šefi liste povezani z njimi al pa se motm in stvar tolerirajo :wink: :wink:
Uporabniški avatar
DRAGAN
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 22.02.2006, 21:47
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a DRAGAN »

ja pomoje tudi pomoje sploh nobenga ne moti na forumu do zdej ker ni šefa gor ko bo pa šef pršu gor bo pa siher kaj napisal!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Oh šef je vedno prisoten :twisted: :twisted:

In zadnje čase opaža, da ne morete mimo tega da nekdo nekoga nekam tlači in žali in tako naprej.

Vsak lahko izrezi svojem mnenje, vendar naj ob tem posmisli kaj bo izjavil(ne piši nekaj kar nebi rad sliša/bral, da se govori/piše tebi/o tebi).

Posledično tega sem iz te teme pobrisal nekaj sporočil in jo zaklenil, ko boste pripravljeni za nadaljevanje debate v merah normale pa jo mogoče odklenem.

Pa ne se pritoževati zdej, da sem diktator ratu, raj vidm da skenslam forum kot da se takole obnašate.

Kar se pa reklam tiče, pa tole:......................... :arrow:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Zaklenjeno