Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mkx »

1107 napisal/-a: 18.03.2021, 10:05 Tole sem pa dobil od bratranca in je verjetno starejša kot 40 let. Ker je prevozila celotno moje otroštvo je bila malo zmatrana, zato sem popravil motorček, transmisijo, dodal malo barve, ograjice me pa še čakajo. Slišal sem, da naj bi bila ta barvna shema dokaj redka.

Taka je bila moja prva (ista barvna shema), nekako letnik 1980 (morda leto prej). Moja je nekaj let kasneje postala donor delov za vse sorte najstniških elektro in strojniških projektov :oops:
LP, Metod
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

mkx na žalost smo kot otroci uničili kar nekaj stvari, ki bi jih sedaj radi videli v originalni izvedbi. Samo tako smo se vsaj nekaj naučili.

Nadaljujem z vagoni. Prva dva sta Conrail za razsuti tovor. Sta novejše izdelave in po pravici zelo slaba, kar se tiče plastike, poslikave, teže, izdelave, vozne zmogljivosti sploh nimata, zato sem ju umazal in sta nepremičnini

Slika

Slika

Siva gondola je pa drugačna pesem. Se vidi, da je starejše izdelave in se mi dopade. Malo sem ga moral popravit, ker so bile nekatere spodnje letvice polomljene.

Slika

Sledijo tri vagoni caboose. So zelo malo rabljeni in ostanejo natanko takšni kot so sedaj. Zadnje nisem videl velikokrat in se mi zdi, da gre za neko reklamno serijo poslikave.

Slika

Slika

Slika
Meh 362
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 321
Pridružen: 22.02.2011, 18:08

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Meh 362 »

1107 napisal/-a: 18.03.2021, 10:05
Še ena izmed F serije, tokrat Southern Pacific. Tudi tej sem dodal spredaj plug in jo malo umazal. Gre za dokaj staro lokomotivo, vendar teče zelo lepo.

Slika
Velik :thumbupl za obuditev teme in predstavitev bogate zbirke.

Je plug originalen ali si ga izdelal sam? Imam identično lokomotivo, zaradi starosti in slabšega vzdrževanja ji manjkajo tako plug kot tudi troblje, pri iskanju rezervnih delov pa nimam uspeha...
Lep pozdrav
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala Meh 362 za vse pohvale! vem, da večina vas na tem forumu Mehanotehnike ne jelmje resno, vendar to so moji 'vlakci', ki jih zbiram že celo življenje in jih imam raje, kot velika večina svojo modelno železnico.

Počasi bom predstavil vse svoje Mehanotehnika izdelke. Moja želja je imeti vse brezhibne in rahlo izboljšane modelčke. Ta lokomotiva (dobil sem jo od soseda), ki si jo izpostavil je imela v originalu polomljen plug in po pravici sploh ne vem kako je zgledal originalen, zato sem poiskal nekaj slik na internetu in naredil približek po svojih zmožnostih. Naredil sem ga iz stirena in z malo stare humbol barve je nastalo to kar vidiš. Sprednjo kuplungo sem pa dodal od male parne lokmotive, ki jih imam mislim da 6, vendar so tako slabe, da jih imam za kose ostalih lokomotiv. V kratkem dobim še eno tako lokomotivo serije F v slabem stanju in jo bom popravil in poslikal, kako gre predelava, zato kar spremlaj temo in te mogoče opogumi v popravilo tvoje lokomotive.

Vsak kos, izdelek Mehanotehnike, ki sem ga objavil ima svojo zgodbo, nekateri boljšo, nekateri slabšo, čeprav so to igrače iz nekega drugea časa, jih obožujem. Vsi kosi, ki sem jih dobil v zadnjem času, so bili last nekoga, ki jih je nekoč oboževal, se z njimi igral, jih dobil za rojstni dan, birmo... Sam osebno jih ne zamenjam niti za Marklin Krokodila ;)

Več slik v kratkem... :P :D
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Pohvalno, da zbiraš Mehano, vendar bi ti svetoval, da jih ohraniš v prvotnem originalnem stanju. Mehanotehnika je del naše zgodovine, vedno težje bo dobiti njihov prvi vozni park. Svetujem, da poiščeš tudi kataloge in po njih sestaviš zbirko, ki bo predstavljala tudi našo mladost.
Imam kar nekaj novih Mehano izdelkov v zbirki, čeprav je bil moj prvi vlak Kleinbahn in Liliput.
Sebastian
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala Sebastian!! Tisti kosi, ki so super ohranjeni ostanejo original. Ker pa veliko dobim v dar, kot pokvarjeno robo, te potem predelam in popravim. Imam tudi nekaj originalnih rezervnih delov, ki jih po potrebi zamenjam.
O katalogu nisem nikoli razmišljal, ker tudi ne vem kje bi ga dobil. Nekaj imam še celo ohranjenih škatel z vsemi komponentami.
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a kvak »

tudi jaz imam v glavnem mehanotehniko in mi je glede na zgodovino top...imam še celo lokomotivo od očeta staro cca 50 let (tempo made in yugoslavija)
krtačka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 08.11.2008, 21:29

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a krtačka »

1107 napisal/-a: 18.03.2021, 10:05 Šele sedaj, ko slikam in predstavljam vse svoje vlakce, vidim koliko imam sploh tega... Sedaj sem že čez polovico.
Nadaljujem z lokomotivami

Še ena izmed F serije, tokrat Southern Pacific. Tudi tej sem dodal spredaj plug in jo malo umazal. Gre za dokaj staro lokomotivo, vendar teče zelo lepo.

Slika

Tole sem pa dobil od bratranca in je verjetno starejša kot 40 let. Ker je prevozila celotno moje otroštvo je bila malo zmatrana, zato sem popravil motorček, transmisijo, dodal malo barve, ograjice me pa še čakajo. Slišal sem, da naj bi bila ta barvna shema dokaj redka.

Slika

DB216 sem dobil ob pospravljanju hiše v Dravljah, ki je bila namenjena prodaji. Nahajala se je v kleti v omari skupaj še z SNCF70000. Gre za prvo serijo lokomotive v tej barvni shemi, saj je bila kupljena še v 70tih letih in ima preko 50 let. Na žalost je polomljena ena malenkost, ena stopnička, ki je ne morem dobiti nikjer. Sam sem jo podmazal očistil in dal na progo. Po voznih zmogljivostih je ena mojih boljših.

Slika

Sledita dve mali 'pocket rocket'. Srebrna je boljša kot zelena po ohranjenosti, vendar vseeno zelo 'znucana'. Zelena je bila v svojem času zlorabljena do svojih mej in čez hehe. Tudi to sem dobil od bratranca. Spomnim se, da je bila to daleč najhitrejša lokomotiva in da ja podirala vse hitrostne rekorde v Šiški. Nekaj najboljšega je bilo, če si jo nateral v ovinek jo je vrglo iz proge.
Počasi moram obe popraviti, dodati trobente, šipe, malo pobarvati...

Slika

Slika
Pozdravljen 1107,
pa si za rezervne delčke že kdaj pogledal na Bolho?

Lp,
zbiralec Mehanotehnike
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

kvak napisal/-a: 21.03.2021, 14:14 tudi jaz imam v glavnem mehanotehniko in mi je glede na zgodovino top...imam še celo lokomotivo od očeta staro cca 50 let (tempo made in yugoslavija)
Tudi jaz jih imam ene par dinozavrov. Se mi zdijo na njihovo starost tudi top! samo postaviš jih na progo in gas. Svoj pri set sem dobil za božička 1983, ker bu tudi počasi staro 40 let.

Krtačka gledam bolho redno, vendar večino rezervnih delov izdelam sam. Tiste, ki pa ne morem izdelati sam, sem kupil pri Bogdanu in Siniju. Ko dobim novi paket znucane robe, bom moral narediti popis kaj mi manjka in spet it v nabavo.
Najraje izdelam vse sam. Kar nekaj let sem se ukvarjal z plastičnimi maketami in sem se tako naučil izdelati marsikaj. Tudi to bom nekoč predstavil, da boste videli iz kje imam to znanje.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mkx »

Mi ni dalo miru ... in sem našel ...
1107 napisal/-a: 18.03.2021, 10:05 Tole sem pa dobil od bratranca in je verjetno starejša kot 40 let. Ker je prevozila celotno moje otroštvo je bila malo zmatrana, zato sem popravil motorček, transmisijo, dodal malo barve, ograjice me pa še čakajo. Slišal sem, da naj bi bila ta barvna shema dokaj redka.

Slika

Tole naj bi bila premikalka GMD SW9 1200 HP GMD A-121 12/1950. Malo si je pa celo podobna:

Slika


(več na strani http://www.trainweb.org/oldtimetrains/p ... hb/two.htm )
LP, Metod
krtačka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 08.11.2008, 21:29

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a krtačka »

Meh 362 napisal/-a: 20.03.2021, 21:39
1107 napisal/-a: 18.03.2021, 10:05
Še ena izmed F serije, tokrat Southern Pacific. Tudi tej sem dodal spredaj plug in jo malo umazal. Gre za dokaj staro lokomotivo, vendar teče zelo lepo.

Slika
Velik :thumbupl za obuditev teme in predstavitev bogate zbirke.

Je plug originalen ali si ga izdelal sam? Imam identično lokomotivo, zaradi starosti in slabšega vzdrževanja ji manjkajo tako plug kot tudi troblje, pri iskanju rezervnih delov pa nimam uspeha...
Pozdravljen,
imam original troblje za F9. Dobiš jih gratis :wink:
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Vrhunasko, vidim da je tema zaživela!
Hvala vsem za pohvale in pomoč.
Nadaljujem s predstavitvijo SNCF 70000 lokomotiv. Nikoli ne bom razumel zakaj so inžinirji Mehanotehnike naredili prav to lokomotivo, ki v resnici nikol ni zaživela, vendar je maketa prav lepa velika. Ker je bila to moja prva lokomotiva jih imam prav rad. Imam 4 različne lokomovite, ki sem jih vse popravil, ker nekatere niso bile v najboljšem stanju.

Začel bom z najnovejšo Mehano. Narejena je v Sloveniji in ima že vgrajen nov motor. Ta je najslabša od moje flote tako po izdelavi, izgledu in voznih zmožnostih.

Slika

Nadaljujem po starosti. To sem dobil v dar kakih 10 let nazaj in je bila v zelo slabem stanju. Polomljena je bila karoserija, troblje, eno podvozje, manjkala so kolesa...
Na obeh straneh spredaj in zadaj so manjkali kosi karoserije, ki sem jih nadomestil s stirenom, pobrusil, pobarval...

Slika

Rdeča je bila moja prva lokomotiva, saj sem jo dobil v garnituri potniškega vlaka za Božič leta 1983. Ker je dala skozi ogromno igranja sem moral zamenjati motorček in par detajlov.

Slika

Zadnja je najstrejša in gre za prvo serijo te lokomotive, saj ima z rdečo obravano značko SNCF spredaj in zadaj. Tudi kuplunga je posebej narejena in se poleg podvozja drži spodnjega dela šasije. To sem dobil iz kleti hiše, ki je šla v rušenje. Dejansko je kot nova, ker je bila vožena samo za vzorec. Baje, da je še iz zgodnjih 70tih let. Če mogoče kdo ve kaj več, kdaj so jih začeli izdelovati z veseljem prisluhnem njegovi zgodbi

Slika

Še gasilska slika

Slika
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Pozdravljen @1107!
Lepa zbirka, še posebej 70000-ke so tiste prave!
Ali imaš še kje sliko vagona, ki si ga pred leti predelal v SŽ (je bila v tej temi slika pa jo je zbrisalo)?
LP,
Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Super izgleda zbirka, pa tudi zanimivo kako samo nekaj detajlov naredi lokomotivo veliko bolj verodostojno.

Bi se pa priporocal se za kaksne fotografije embalaze - tudi to je zanimiv aspekt hobija.
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

parni_vlak in Anzee hvala za pohvale! Vse slike mi je zbrisalo, zato še 1x objavljam vse. Slikal bom celotno mojo zbirko, tako da pridejo na vrsto tudi potniški vagoni, embalaže, prehodi... Je še kar nekaj robe na lagerju, tako da spreljajta temo.
Odgovori