Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Imam tudi tisto vlaknasto travo vendar sem se odločil za tole žaganje. Imam jo že vsaj 20 let in sem jo prvič uporabil. Je pa firme Jordan, ker je bila takrta to najcenejša varianta. Imam tudi nekaj peska od iste firme. Pomojem je strah pred bledenjem zaradi svetlobe odveč, ker bo ta prehod večino svojega časa preživel pospravljen v temi.
Jutri grem v muzej slikat stare rampe, da bom imel referenčno sliko za izdelavo.

Vsekakor pa hvala za opozorilo. Vsakega opozorila sem vesel in ga vzamem v znanje.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Imam eno vprašanje in bi rabil malo pomoči. Pred dnevi sem dobil zelo veliko starih odsluženih lokomotiv in vagonov. Počasi jih popravljam in sestavljam v celoto. Imam pa problem z ograjcami. Kako in s čim ste vi popravljali oziroma nadgrajevali Mehanotove ograjice?

Zanima me tudi če ima kdo kake odvečne vozičke za lokomotive in vagone?

samo za pokušino za 1x še nevozne in polomljene 70000ke.
Slika
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Sini »

Pozdrav,
1107 napisal/-a:Imam eno vprašanje in bi rabil malo pomoči. Pred dnevi sem dobil zelo veliko starih odsluženih lokomotiv in vagonov. Počasi jih popravljam in sestavljam v celoto. Imam pa problem z ograjcami. Kako in s čim ste vi popravljali oziroma nadgrajevali Mehanotove ograjice?

Zanima me tudi če ima kdo kake odvečne vozičke za lokomotive in vagone?

samo za pokušino za 1x še nevozne in polomljene 70000ke.
Slika
Kaj vse rabiš mi naštej na privat mail ker je tega kar nekaj da bi se lahko našlo.

LP Sini
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Z nekaj samogradnje, mešanja barv, lepljenja, lotanja in pomočjo sinija so 70000 ke končane.
Pritrditi jim moram samo še vlečne kljuke.

Slika

Kmalu bom dokončal tudi prehod čez progo.
Sini
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 242
Pridružen: 28.01.2010, 22:07

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Sini »

Z nekaj samogradnje, mešanja barv, lepljenja, lotanja in pomočjo sinija so 70000 ke končane.
Si pa hiter :lol: =D>

LP Sini
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Seveda, komaj čakam, da jih sfuram! Poleti načrtujem naresti najdaljšo zunanjo progo v Sloveniji. V Rožni dolini v Ljubljani imam plan sestavit pot po vrtu okoli hiše od priatelja. Za 1x mi manjka nekaj ravnih tračnic ( približno 15 metrov ), vendar vem, da mi bo uspelo.

V mislih imam tudi postaviti teppich bahn po celem stanovanju.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a totimato »

1107 napisal/-a:Seveda, komaj čakam, da jih sfuram! Poleti načrtujem naresti najdaljšo zunanjo progo v Sloveniji. V Rožni dolini v Ljubljani imam plan sestavit pot po vrtu okoli hiše od priatelja. Za 1x mi manjka nekaj ravnih tračnic ( približno 15 metrov ), vendar vem, da mi bo uspelo.

V mislih imam tudi postaviti teppich bahn po celem stanovanju.

Bravo za idejo! Upam, da ti bo uspelo! =D> :mrgreen:
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

ja tudi jaz upam :) Glede na vreme bom moral naresti snežno železnico.

Nova lokomotiva v moji zbirki. Ko sem jo dobil je bila v katastrofalnem stanju.
Dobila je nova kolesa, sklopke, vozičke, trobente, novo napeljavo(kable), izpopolnil sem ograjco ki je bila polomljena, na novo prebarval karoserijo in jo zalepil kjer je bila polomljena, novo zasteklitev in lučko v notranjosti. Malo sem jo tudi umazal, da zgleda bolj podobna originalu. Z rezultatom sem zadovoljen, ker se zelo lepo pelje. Pri naslednjih lokomotivah bom zamejnal celotno ograjco, če bo originalna polomljena in ne samo tam kjer je potrebno.

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Še dva popravljena vagona:

standarden iz začetnega seta

Slika

Kontejner star okoli 35 let

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Še nekaj ameriških vagonov iz 80tih
Slika

Slika

Slika

SNCF pulmana
Slika

Slika

Lokomotova GG1, ki je ena mojih najljubših. kupil sem jo pred kratkim iz druge roke in sem šele sedaj opazil, da ima zarjavele odjemalce el. toka. Ni mi jasno zakaj se je to zgodilo. To bom še prebarval ob svojem času.
Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Nekaj novih vagonov, ki so stoječi. To pomeni, da se ne vozijo, ker so slabše kakovosti in samo stojijo na postaji.

Moj najslabši vagon in edini, ki je narejen v Sloveniji. Kvaliteta je porazna. Moram mu naresti še tovor, da bom malo razbremenil slab odlitek in detajle.
Slika

Standardni vagon začetnih setov
Slika

Tudi pri temu bom še izdelal tovor, ker prazen zgleda zelo pust.
Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Danes sem dobil dve novi lokomotivi. Po pričevanju lastnika naj bi bili stari večkot 40 let in voženi le za poskusno vožnjo.
Nemška v160 in še ena cc70000.

Slika
(slika je provizorična, boljša sledi)

Prosil bi starejše uporabnike foruma, če mi lahko pomagajo in povejo dejansko starost obeh mašinc. Ob pregledu motorčkov,sem ugotovil, da sta res ob čisto novi. Edino ob prekladanju po omari čez leta, se je pri švabici polomil odbijač in neka malenkost, ki jo bom zamenjal.

Zanima me tudi, če rocotove gumice 13mm pašejo na mehanotehnika kolesa?
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

1107 napisal/-a:... Prosil bi starejše uporabnike foruma, če mi lahko pomagajo in povejo dejansko starost obeh mašinc...
Kot "... starejši uporabnik foruma ..." razumem da misliš starejše po "EMŠO" in ne po času na tem forumu!?!
:twisted:

V tem konceptu se počutim osebno nagovorjenega!
8)

Torej: teh lokomotiv se spomnim iz druge polovice 70-ih let! "Švabica" oz.ena od njenih različic je bila tudi v najinem (očetovem in mojem) voznem parku v tem obdobju!
Desne, "Taplave Francozinje" pa se zelo dobro spomnim iz Mariborskih trgovin, v katerih so prodajali H0 "vlakce":

"Kekec" na Partizanski, danes v teh prostorih kraljuje "Kitajček" z "Made in China" robo,
"Merkur" - nasproti gostilne Štajerc - v zgornjem nadstropju na oddelku igrač in v
"Kvik-u", tudi v zgornjem nadstorpju, prav tako na oddelku igrač!

Pa seveda iz Mehanotehnikine trgovine v Tavčarjevi ulici v Ljubljani!


Ne vem pa, kako dolgo je Mehano proizvajal te modele lokomotiv!


Vem pa, da je v kasnejših modelih bil vgrajen drugačen , novejši motor!


@1107, lahko poslikaš notranjost lokomotive?
Se bo dalo ugotoviti več!

P.S. Se opravičujem! Malo me je zaneslo v: "Še pomnite Tovariši"
:roll:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Garniture z V160 in SNCF 70000 se je dalo dobiti na prodajnih policah v Intersparu pred 5. leti.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a milchy »

kot je napisal _Borsig_ - če poslikaš notranjost (motor) se bo dalu ugotoviti kdaj približno so bile lokomotive narejene, Pero že mogoče, a v tistih kompletih sigurno ni bilo tako starih lokomotiv, saj imaš novo doma, pa jo primerjaj

M.
Odgovori