Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Prejšnji vikend sem spet dobil ogromno nove robe. Dobil sem veliko tirnega materiala, most, železniški prehod, dve lokomotivi in 6 vagonov. Vse je zelo lepo očuvano in je bilo u bistvu samo umazano in prašno. Skrbno sem vse spucal in spravil, k srcu pa mi je takoj prirastla lokomotiva EMD F9 rock island. Zato sem se lotil predelave.

Tako je zgledala originalna
Slika

Slika

Slika

Tako pa po barvanju.
Slika

Slika

Slika

Sledi še detajliranje in fino barvanje.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Pozdravljeni po dolgem času. Kar nekaj let se nisem ukvarjal z vlakci, vendar me je tokrat zdravstvena situacija na svetu prisilila v to. Ker je treba pregnati dolgčas in preživeti karanteno, sem uporabil tisto, kar sem imel doma. Pred časom sem dobil neko poceni mikro kamero, na kateri piše HD, vendar boste sami videli, da je to vse kaj drugega kot HD ;)
Kljub temu sem jo zalepil na vagon, ki ga je porivala lokomitiva. Nastal je posnetek, ki ga najdete na spodnji povezavi.

https://www.youtube.com/watch?v=bAa0fx_ly7g&t=14s

Kmalu, ko se naučim zopet uporabljati forum, dodam tudi slike mojih novitet. To pomeni, kar veliko poškodovanih Mehanotehnika vagonov in lokomotiv, ki jih počasi popravljam in dajem v kolekcijo.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Malo sem barval in urejal male Mehano vagončke iz osnovnih setov. Bili so vsi polomljeni, brez uteži, slaba kolesa....

Meni se sedaj bolje dopadejo. Barve so različne, ker sem barval z različnimi tehnikami, barvami...

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Sem preveril zgodovino te teme in vidim, da mi je zbrisalo večino slik.
Nič zato, se mi vsaj ne bodo ponavljale.

Stari caboose, moram dodelati še dimnik

Slika

Novejši caboose, ki bo ostal tak kot je

Slika

Vagon za razsuti tovor. Malo sem ga umazal. Pri vseh vagonih naredim weathering z tempera barvicami, ki jih lahko potem sperem, če mi mazanje ni všeč.

Slika

Dobil sem tudi 50ft gondolo, ki je kasnejši Mehano izdelek. Preprosto nisem se mogel upreti tej ogabni modri plastiki in sem ga prebarval.

Najprej slika original

Slika

To je pa prebarvana verzija, kateri moram naresti samo še tovor. Barval sem ga z Revell in Humbrol barvicami, staral s tempero in barvnimi svinčniki

Slika
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Pozdravljen 1107!

Videti je, da imaš kar solidno zbirko Mehanotehnike in po dolžini dobro razpeljano progo! "Teppichbahning" je po svoje zanimiv, če le imaš dovolj prostora na razpolago. Težava je morda le v tem, da porabiš precej časa preden uspeš postaviti vse skupaj. Pa večja je podvrženost poškodbam zaradi pogostega sestavljanja in razstavljanja!

Sicer pa so mi všeč tudi na novo prebarvani in postarani vagoni! Sam imam tudi še kar nekaj Mehanotehnikinega voznega parka, predvsem lokomotive, ki so precej robustne in tudi glasne, toda skoraj neuničljive!

Lepo je videti tako zbirko! Všeč mi je!
LP, Miran
Uporabniški avatar
1borna
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 251
Pridružen: 28.05.2011, 17:00

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1borna »

Bravo, i uz malo truda (i para) može se od neuglednih modela dobiti nešto što izgleda bolje i vjernije!
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Najlepša hvala za lepe besede miranzor. Ja zbiram že celo življenje in verjetno bom to delal še nekaj časa. Teppichbahn sestavim recimo na kakih slabih 10 let, bolj zato da 'sfuram' vse lokomotive.
Počasi bom poslikal vse svoje 'vlakce' in delo, ki ga za njih opravljem. Veliko večino vsega sem dobil v dar, kot pokvarjeno in znucano igračo iz nekega drugega obdobja.

1borna če misliš tvoj odgovor kot nakup drugih maket, se motiš, ker sem ljubitelj Mehanotehnike in ne mislim kupovati nič drugega. Večino drugih maket sem že prodal, oziroma zamenjal za Mehano. Ostalo mi je samo še nekaj Berliner Bahnen TT, za katero se še nisem odločil kaj točno bom naredil, vendar upam, da tudi to zamenjnam ;)

Vagon CP za razsuti tovor. Majnkale so mu uteži, ki sem jih dodal. Seveda sem popravil tudi kolesa, ki sedaj zelo lepo tećejo
Slika

To je bil v osnovi nek čuden vagon za prevoz vozil. Ker je bil oranžne barve, sem ga prebarval. Manjka mu še primerni tovor
Slika

To je pa moja redka lokomotiva, ki ni Mehano. Gre za staro preprosto Rivarossi parno lok. Nekaj mi kašlja, kljub popravilu. Gruntam, da bi kar zamnejal motor in vgradil Mabuchija... Mogoče nekoc
Slika

Tale je pa baje dokaj redka barvna shema na Mehano maketi, saj gre za Australsko rudarsko podjetje. Dobil sem jo v zelo bogem stanju, zato sem moral porezati tistih nekaj ostankov ograjic, zamenjati motor, razsvetljavo, dodati utež, pobarvati nekaj malenkosti, zamenjati trobljo... V prihodnosti naredim nove ograjice
Slika

Ta je pa ena izmed zelo starih Tempo lokomotiv, izdelana pod znamko Liliput. Majnkajo stekla in nalepke, ker je bila ko sem jo dobil v zelo slabem stanju in sem jo prebarval in popravil
Slika
Zadnjič spremenil 1107, dne 02.02.2021, 14:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a volkun »

Hi, @1107 . . .
Ja lepa zbirka. In seveda bravo za voljo in koncept, ki se ga držiš: Mehanotehnika. Bom pogledal, kaj je v mojih škatlah od Mehana oz. Tempa in če te zanima, jih dobiš zastonj, le poštnino plačaš. Če si za to seveda :?
Verjamem pa, da je dela ogromno s popravilom in nanašanjem novih barvnih shem, sicer pa je to tudi užitek razdiranja, sestavljanja in ponovnega postavljanja na tire.
Kot sem napisal: bom pregledal škatel in poslikal ter opisal stanje, ti pa se odloči.

lp, Vojko
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala za pohvale, sem vam poslal zasebno sporočilo.

Z velikim veseljem vzamem vso Mehano robo, tudi če je kaj polomljeno ali uničeno.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Nadaljujem z vagoni

Trije vagoni za razsuti tovor, prvega sem si kupil še na Tavčarjevi ulici v Ljubljani. Ker mi je bil tako všeč, sem kasneje dobil še enega, pred kratkim pa sem kupil od Jureta seveda še tretjega, ki sem ga popravil in pobarval z rdečo polomljene delčke.
Dva sta že umazana, trejega mazanje še čaka

Slika

Slika

Slika

To je pa mala gondola, kateri sem dodal tovor in ga malo umazal.

Slika

Zadnji današnji vagon je pa en mojih starejših, saj mi ga je kupil še oče v zgodnjih 80tih. Že kot majhen sem mu s alkoholnim flomastrom narisal nekaj detajlov, katere bom verjetno za spomin pustil. Popravit bom mogel edino kolesa, ki so popolnoma znucana in se komaj vrtijo.

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Danes vam bom predstavil nekaj novejših, dokaj posebnih Mehano vagonov.

Dobil sem jih slučajno, mislim da so narejeni okoli leta 1995 v Sloveniji. O večini nisem nikjer nič našel, ker so mislim, da narejeni v posebni seriji za reklme različnih firm. Bi vas pa prosil, če mogoče kdo ve kaj več, da mi pove njihovo zgodbo.
Jaz jih ne mislim uporabljati na progi, ker so ubistvu zelo slabi, kolešča se komaj vrtijo, barve so naravnost ogabne... Ker gre za posebne izdaje jih ne mislim nič popravljati in bodo ostali taki kot so.

Slika

Slika

Slika

Slika

Pri temu rdečem vem, da je bil del posebnega R'n'R seta z Elvisom

Slika

Zadnja dva sta pa bila kupljena v Ljubljani na Tavčarjevi ulici, dolgo nazaj. Modri ConRAil je dejansko en mojih prvih tovornih vagonov, zato se mu tudi dobro vidijo sledi igranja in uporabe

Slika

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Tokrat bom predstavil nekaj svojih starejših vagonov. Rahlo sem jih postaral, popravil in vsi imajo super vozne lastnosti

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

za konec pa zapuščen in postaran mehano caboose, ki ni namenjen vožnji.

Slika
Uporabniški avatar
miranzor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 556
Pridružen: 28.09.2005, 20:03
Kraj: Celje

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a miranzor »

Solidna zbirka in lepo postarani vagoni!
Bazooka pa itak zmaga!
LP, Miran
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Pozdravljen @1107!
Malo sem gledal zgodovino te teme in videl, da iščeš sliko nivojskega prehoda, pri katerem se je ob vožnji vlaka "sprehodil" čuvaj. Našel sem sliko prehoda, nekdo ga prodaja na Bolhi. Upam, da ni nič narobe, da sem si sposodil sliko:
Slika
Link do oglasa

Sicer pa vse čestitke za tvoj projekt, postarani vagoni so odlični!
LP,
Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala obema!

Iščem ta prehod, ki je imel spodaj mehanizem, vendar ne mehanizem za dvigovanje gor/dol rampe, ampak za odpiranje vrat in možička.
Če ta prehod obrneš okoli ima spodaj odlito za vodila za mehanizem.

Pri tej sliki se dobro vidi desno spodaj pod hiško luknjica kjer je verjetno ven prišel kabel za napajanje ozioroma nekaj takega.
Res ne vem, če so tak prehod sploh kdaj naredili.

Svoje prehode bom pa tudi poslikal in jih prilepil sem.

Še današnjih nekaj slik vagonov
Vagon za razsuti tovor

Slika

novejši model caboose vagona, ki sem ga malce predelal in pobarval, postaral. Manjka mu še dimnik

Slika

Sledi vagon, ki je pa moja predelava. To pomeni izmišljen vagon, predelan iz starih malih Mehanotehnika potniških vagonov, ki si jih dobil v začetniškem setu z malo lokomitvo.
Sedaj nastaja drugi in ko bom v fazi barvanja, bom dodal tudi detajle, seveda tudi na tega.
Ta predelava je bila ubistvu zgolj poizkus, kako bi lahko naredil svoj vagon

Slika

Zadnja dva sta AHM gondoli. Gre za stare vagone, ki niso bili skoraj nič voženi in so v super stanju. Tudi kolesčka so še stara z železno osovino in se odlično vrtijo.
Tovor je izdelan doma in ubistvu ne paše v tak vagon, vendar sem ga vseeno poustil na vagonu pri slikanju.

Slika

Slika
Odgovori