Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

super, tako nam bo lažje iskati po trgovinah :)

Danes sem prebarval mehanov pulman vagon v barve SŽ. Malo sem falil barve, samo mi je dokaj vse eno, ker tudi vagon ni pravilen. Jutri dodam slike. Nekako moram še dobiti nalepke, oziroma dodati nekaj oznak. Ne bom preveč kompliciral.

Na hitro sem tudi sestavil en teppichbahn in sprobal kamero iz telefona. Rezultati so dokaj porazni, saj kamera nima dobre ločljivosti in vlak je zaradi teže telefona,pomanjkanja gumic na kolesih, znucanih kretnic... dokaj hitro iztiril.
Gre za testiranje, zato si ne jamljite preveč k srcu :)
http://www.youtube.com/watch?v=S61VYpRcFZ0
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

raziskovalec napisal/-a:Da naredimo konec dvomom: bužir je pravilno termoskrčljiva cevka.
Ne bo čisto držalo, "bužir" je lahko skrčljiv ali pa ne.
Sebastian
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Tudi jaz sem malo prčkal. Prvič v življenju sem predelal vagon in sicer sem za osnovo vzel osnovni mehanov vagon, ki mije osebno najgrši njihov vagon in ga ne moreš uporabiti na maketi niti za odstavni pas. ( pomoje :) )

Nastal je nov vagonček, ki je narejen čisto po moje, kar pomeni dani realn. Pri maketah temu rečemo 'what if'. Vse eno mi je všeč in sem zelo zadovoljen z testom predelovanja. Barvan je ročno z humbrol 64, 86 in 118. Sledi še malo umazanije, staranja, mogoče kak napis... Notri sem dal nekaj figrc, lepljenih z različnimi lepili, da bom videl katero lepilo je najprimernejše. Figurce sem kupil prek ebaya insicer 200komadov za 10e.

Še slike
Originalni vagon
Slika

Po predelavi
Slika
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Vsega lepega je enkrat konec in tako se bom še ta teden lotil pospravljanja mojega "tepichbahna" v škatle. Naslednji teden bo to prizorišče že gradbišče in v nekaj tednih (upam) nova družinska spalnica. V spomin na zadnjih nekaj mesecev pa sem posnel še en video.

Povezava na video

PS: Priporočam ogled v HD ali FullHD tehniki
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

uaaaaaa, kok dobro zgleda!! tud filmček se mi zelo dopade. Najboljši je pa seveda tramvaj ;)

Potem, ko boš imel postavljeno spalnico, boš pa lahko razmišljal o novi podobi tvojega teppichbahna!
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Evo še ta video, pa je konec z mojim TeppichBahnom...
Nekaj mesecev dela pospraviš v 30 sekundah... no bila je ura in pol,
ampak vseeno nič v primerjavi s časom postavljanja in nadgradenj.

Povezava na video

Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Super film!! Res je tako, za sestavo kvalitetnega tb je potrebno kar veliko časa. Sam sem čez vikend na brzino sestavil tb čez celo stanovanje. Sestavljeno je bilo 2 dni, potem pa sem moral vse lepo vrniti v škatle, kjer čaka na nasljedno priložnost. Ostalo mi je še ogromno tirov, vendar mi je zmanjkalo spojk... Bo treba v nabavo preko interneta, ker se tukaj nihče ni javil, da bi mi jih prodal. ;)

Ta moj tb je bil zgolj za test materiala, starih lokomotiv, tračnic, ... Nikakor se nisem mogel načuditi, da je mali stari transformator zdržal celi krog pod napetostjo. Problemi so bili pri manjši hitrosti, zato sem moral voziti vlak skoraj na ful in je zgledal bolj kot dirkalnik in ne vlak :) Vozil sem lahko tudi samo eno lokomotivo na 1x, ker je za 2 padla napetost in ni šlo nikamor. Problem je bil tudi pri hitri izgradnji same proge, ker nibila natančna in so vlaki hitro iztirili, še posebaj pri dolgih kompozicijah.

Sestavil sem tudi nekaj objektov iz papirja in jih postavil ob samo progo.
Vse skupaj sem tudi posnel, samo je kakovost slaba, ker moj telefon ne podpira boljše ločljivosti. Ko bo šlo zares se bom poslužil HD kamere.

http://youtu.be/Ct7wncfGUig
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Slika

Pred kratkim sem dobil tale komandni pult. Zanima me ali kdo pozna to čudo tehnike, ali je čisto domače izdelave?

Gospod, ki mi ga je šenkal mije zagotovil, da dela in da lahko z njim voziš 5 vlakov na 1x po isti maketi. Me res ferbec matra kako bo to zgledalo, ko ga bom priklopil hehe
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a milchy »

to "čudo tehnike", kot ga imenuješ pozna najbrž samo tisti, ki ga je sestavil
najbolje, da se o tem pomeniš s tistim, ki ti ga je šenkal ;)

M.
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Tomy »

Hm, kakor je že Milan napisal, je to čudo tehnike domače izdelave. Se že vidi iz aviona, pardon iz vlaka. :mrgreen:

Tipke od L1-L7, bog vedi kaj je to. Morda vklapljanje kakšnih luči...., nimam pojma
Tipke K1-K5 in K1a-K5a bi lahko bile namenjne za krmiljene kretnic.

Pretikalo P1-P5 bi lahko bil preklop instrumenta na posamezni linijo. Kakor je videno na sliki, je kazalec instrumenta v mirovnem položaju, na sredini skale, torej ima instrument možnost prikaza napetosti za naprej in rikverc.

Potenciometri P1-P5 pa predvidevam, da lahko določasš za vsako linijo smer in hitrost vožnje. (linija = vozni tir)

Tole moje pisanje je bolj ugibanje, lahko še nalimaš kakšno sliko ožičenja, ali so kakšne priključne sponke?
Ni hudič, da ne bi s skupnimi močmi našli uporabno vrednost tega čuda tehnike. Saj teh par šaltarjev in kiperjev pa res ni neka NASA tehnika.

Lep pozdrav
Tomaž
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala za odgovor. Najprej moram vse zelo dobro spucati, pa odpreti da sploh vidim kako to zgleda notri. Priključki za vse kable pa so neke prastare zvočniške banance, ki se jih ne da več dobit, zato bo potrebne malo predelave.

Bom škatlo odprl in poslikal več.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Živjo vsem, prosil bi vas za pomoč in sicer kje hudiča bi našel spojke za mehano tire. Pa s tem mislim tiste kovinske, ki prevajajo štrom in ne plastičnih, ki mi jih je poslal naš kolega iz foruma :)

Kupil sem a-gleiss piko in sploh ne pašejo gor. A ima kdo kake stare za prodajo ali pa idejo kje bi te plehce lahko dobil, naredil ?
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a SandiP »

1107 napisal/-a: ...kje bi te plehce lahko dobil, naredil ?
Greš na Vir v Moko in kupiš Fleischmann spojke, ki so take,
da skupaj lepo držijo tudi tire različnih proizvajalcev.
Mehano spojke so "navaden pleh", čisto nič "fedrast",
Fleichmannove pa so dovolj močne in elastične.
Še link z "beštelnumerjem":
http://www.fleischmann.de/de/product/11 ... ducts.html

lp,
SP
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Iste kvalitete, ali pa mogoče še malo boljše, predvsem pa trenutno občutno cenejše so pa tele:
http://www.ebay.co.uk/itm/PECO-SL-10-Fi ... 1c1d6d6ef1
Pa boš moral kar pohitet...Trenutno imajo še par dni akcijo, pa še poštnina ni pretirana... :wink: Samo cca.3,5€ :shock:
Za prehod iz Piko-A gleise na Mehano, pa tako ali tako rabiš prehodne spojke, ki pa jih sigurno dobiš pr MOKO. Še kat. štev. teh: 55294
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a SandiP »

mmatja, v tem ebay oglasu piše 00 gauge...
Kako pa to paše na Mehano, ki je H0?
Odgovori