mehano prestige

Najnovejše v svetu železniških maket.

bi radi da bi mehano delal kako slovensko lokomotivo?

Glasovanje se je zaključilo dne 13.03.2006, 15:05

ja
9
100%
ne
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 9
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

lepotoja

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Ja sam tale model ki si ga kupil za 1000EU pa nekaj je siguren kakšna kompozicija ali pa ni v H0 merilu.



LP Anej
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Anej vidim, da ne razumeš stvari ki sem ti jo napisal. Model je v merilu 1:87 (H0) z digitalnim dekoderjem z zvokom. Imel sem pa tudi možnost kupiti leta 2000 ampak ga nisem Milenium model od Märklina Švicarski krokodil v merilu 1:87 (H0) za takrat 64.000DEM. V seriji je bilo narejenih 800 komadov. Izdelan je bil iz platine zlata in diamantov. Zadnji model, ki je bil prodan na dražbi v tujini je dosegel znesek 72.000€. Vem, da so to za tebe visoke in nerazumljive številke, vendar tako je. :wink:
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

jatopares

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Ja no zdaj to je redek model ,ki si ga ti kupil saj zato ma tako ceno, dobiš pa že za 300EU dober model z soundom.







LP Anej
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Anej, ker imaš Märklinov sistem ti žal v delta sistemu ne koristi kaj dosti, da si kupiš Märklinovo lokomotivo z MFX dekoderjem z zvokom, ker ne moreš iskoristiti vseh možnosti, ki ti jih ponuja model. Ravno tako je tudi z Mehano modeli ki imajo najnovejše LokSound dekoderje. Tudi, če kupuješ Mehano modele v digitalu imajo vsi kodo tovarniško nastavljeno na 03 in jih ne moreš voziti ističasno, žal z delta centralo ne moreš preprogramirati dekoderja na drugi naslov. To bi lahko napravil z centralo ControlUnit 6021, ki je žal ni več v prodaji zaradi prihoda nove centrale CentralStation, ki pa stane po Märklinovemu priporočenemu ceniku 549€.
Nekaj pa moraš tudi vedeti, da je v letošnjem letu vsaka nova Märklinova lokomotiva z vgrajenim MFX dekoderjemz zvokom priporočena najcenejša cena 249€, v povprečju se pa za dober model dvigajo cene preko 300€.
Gregor
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 25.01.2006, 7:27
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a Gregor »

Pozdravljeni!

No sicer se ne spoznam na merklinove sisteme ampak vsekakor se mi zdi malce čudno, da z katerkoli postajo ne moreš spremeniti naslova, čemu ti potem sploh služi.
sam imam zephyrja od digitrax-a, ki je prišel cca 60.000sit. Imam dostop do vseh CV-jev in imam read/write. poleg vsega je pa popolnoma nadgradljiv. če je možnost kupim lokomotivo brez dekoderja, samo z vtičnico. raje kupim Lenz-ove ali digitrax-ove dekoderje in jih vgradim v lokomotivo. Sicer se strinjam, da ima določene prednosti, če je dekoder serijsko vgrajen ampak dokler bodo vgrajevali dekoderje, ki zmorejo le 16 korakov in nimajo nobene dodatne funkcijske možnosti se bom posluževal tega.

še malo o cenah: Zelo odvisno koliko bi bil jest pripravljen dati za določen model, če bi ga zelo rad imel v svoji zbirki najbrž kar precej, če pa ne hrepeniš :P po njemu pa najbrž tudi zelo malo denarja ne. Bi pa rekel, da od 250eur naprej močno pada razmerje kvaliteta cena.

lp
Gregor
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Ta tema sodi bolj v digital, ampak vseeno. V svetu modelnih železnic je Märklin prvi uporabil Motorolin digitalni sistem leta 1984. Leta 1991 pa je imel Märklinov model lokomotive V200 vgrajen prvi zvočni ekoder. :wink:
Märklinov delta sistem, je lahko upravljal največ štiri lokomotive. kasneje so povečali na pet lokomotiv z možnostjo 24 različnih kod. Pri navadnih Märklinovih dekoderjih je bila potrebna nastavitev dekoderja na samem dekoderju s pomočjo mikro stikala. Z centralo Control unit si lahko upravljal 80 različnih naslovov lokomotiv in imel si možnost petih različnih funkcij, seveda, če je imel dekoder v modelu vgrajene. S pomočjo te centrale si pa že lahko preprogramiral dekoder na centrali. Sedaj je pa zunaj že Märklinova tretja generacija digitala, kjer imaš na centrali praktično vse kar rabiš pri digitalu. Naj postrežem s podatkom, nova centrala CentralStation ima 16.384 različnih naslovov z možnostjo 16. različnih funkcij na enem modelu, lahko pa istočasno upravljaš dve hkrati.
Toliko za enkrat, saj bi se o tem dalo še veliko pisati.
Gregor kar se cen tiče imaš prav, vendar se je lahko rečem meja z 250€ dvignila kar nekje na 400€. To govorim po ocenah iz cen v tujini. Saj če hočejo prodat modele, morajo dvigniti tudi kvaliteto. :wink:
Gregor
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 25.01.2006, 7:27
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a Gregor »

No sej se ne mislim iti kje je ta meja al 250 eur ali 400 sej tko očitna ni, sem pa hotel reči, da ima mehano še kar nekaj rezerve tudi v ceni.

lp
G.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

ja

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Ja vem zato kaj si mi rekel kit da negre z delta centralo prestaviti kode sem pa jo že enkrat oz mi je jo en prestavil z digitalno centralo.


LP Anej
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Jaz se popolnoma strinjam,da bi Mehano lahko izdeloval slovenske lokomotive in vagone. Vem da to nebi bilo poceni vendar mislim da ,če bi bili izdelani v prestige bi se zelo prodajali,saj dosti slovencev,ki se ukvarja z tem hobbyjem bi radi meli slovenske vlake ki bi lepo izgledali na svojih tirnicah.
Pred približno 2-3tedni sem na mehano (razvoj) poslal mail in vprašal zakaj ne izdelujejo slovenskih vlakov in nisem dobil odgovora :cry: :roll:
Če se jim splača izdelovat tiste vagone za kontejnerje in odprte vagone za prevoz sipkega tovora ,ki še jih po vrhu pri drugih firmah izdelujejo malo lepše potem res ne razumem zakaj slovenska firma ne izdeluje slovenskih vlakov?????? Če pogledamo v tujino:
vsaka firma,ki izdeluje modele vlakov ima v ponudbi večino izdelkov lastne države.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

..da dopolnim tole debato .... 21. 10. bo Mehano prišel predstaviti svoje modele na Jesenice in takrat boste lahko odgovorne iz Mehana vprašali zakaj ne delajo slovenskih modelov (če boste seveda prišli na Jesenice) ...
in jih vprašali vse ostalo kar vas zanima v zvezi z izdelavo modelov ....

M.
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Promocija, a? Hehe :lol:
Have a nice day!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Obletnica Modulne Makete Jesenice :!: :!: :!: Hkrati pa tudi nekaj Mehano predstavitve na domačem trgu.
Tine
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

E.L. napisal/-a:Promocija, a? Hehe :lol:
JA
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

E.L. napisal/-a:Promocija, a? Hehe :lol:
E.L. a je to provokativno :?: :?: :?:
Kar poglej na http://www.vlaki.jesenice.net/ , pa boš vidu, kaj ma milchy pokazat :wink:
Sicer je pa lepo in spodobi se, da se ob takšnem jubileju (10 let obstoja makete) prprav promocija makete, če pa še kej zravn vidiš pa še tolk boljš. :wink:
E.L. a prideš na Jesenice, da boš kaj novga zvedu :?: pa še odgovore na tvoje vprašanje lahko zveš iz prve roke :wink:
Jaz bom, pa čeprav nimam bliz :wink:
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Sem videl, da se je pritoževal nad malo obiska, pa sedaj pravim, da malo samopromocije ne škodi. Tole stran sem si pa že na dolgo in široko ogledal :D . Tudi jaz bi rad prišel. Pa ne to vzet mojega besedila kot provokacijo.
Have a nice day!
Odgovori