mehano prestige

Najnovejše v svetu železniških maket.

bi radi da bi mehano delal kako slovensko lokomotivo?

Glasovanje se je zaključilo dne 13.03.2006, 15:05

ja
9
100%
ne
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 9
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

mehano prestige

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

to temo sem odprl zaradi tega da vidim kolko je ljudi ,ki se z mano strinjajo.Mehano je Slovesnko podjetje zato bi lahko delali kako slovensko lokomotivo.Nevem pa zakaj delajo od drugih držav lokomotive
npr:ICE-ja ali class66 in še več.Ti predmeti se vedno delajo oz so jih izdelova različna podjetja.Jih je tudi nekaj takih seveda ki jih še niso izdelovali.Zato me zanima kakšna so vaša mnenja.




LP Anej
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

Popolnoma podpiram idejo, da bi Mehano začel izdelovati slovenske lokomotive. Glede na to, da ima precej izkušenj z modeli ameriških dizel-električnih lokomotiv bi lahko izdeloval vsaj ''kenedija'' in ''regana''. Če ne bi bilo dovolj naročil bi jih lahko izdeloval tudi kot ''limited edition'', pa mislim da se za slednje ni bati.

LP Urban
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

lepo si povedal

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Lepo si to povedal Urban.Saj se nemorejo bati, saj nas je zelo dosti teh ki bi radi imel slovenske lokomotive na svojih maketah.Pa če bi že delali regana saj bi ga te nekateri hrvati siguren tudi kupili in predelali si v njihoveha hz ,ki je skori enak kot regan.Pa tudi če bi mehovko delali imajo jo podobno tudi hrvati tako da bi sigurno če bi mehovko delali hrvati tudi kupovali.







LP Anej
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Ko sem prišel na ta forum in sem začel prebirat prispevke, so mi kar rolete dol padle!!!
AnejTS z to temo , še posebaj z anketo pa mislim, da si malo mimo usekov, saj teh člankov ne bo bral noben tujec, Slovenci so pa tako vsi za to, da bi bil še kak naš model, mislim, da je anketa zavajujoča, še posebej, ker je v procentih. :?
Vidim, da se na finance in posle sploh nič ne spoznaš, še manj pa se zavedaš koliko stanejo orodja za izdelavo enega modela. Okvirno za bolj enostaven model lokomotive stanejo orodja od 50.000€ dalje. Še en podatek ti lahko posredujem; samo orodja za Märklinov Big-Boy je stal 700.000€.
Ne vem kateri pameten podjetnik bi šel naprimer v posel z vložkom 10.000€, da bi potem iztržil 1.000€??? Ja prav si prebral :P V Sloveniji lahko prodaš največ 100 modelov lokomotiv z oznako SŽ, če stane model 150€, če bo pa model stal 250€, pa mislim, da ti ostane samo še 1/4 resnih kandidatov, pa še to bo moral biti vrhunski model. Tujci jih pa tako ne bodo kupovali, ker zanje niso zanimivi saj imajo zadosti modelov svojih železnic.
Vprašal bi te tudi, koliko modelov poleg Talysa imaš v svojem voznem parku? Zanima me tudi zakaj kupuješ modele na ebayu, kot si nekje omenil in ne v Mehanu, saj na ebayu nimajo nobene Slovenske lokomotive.
Kar se pa Mehana tiče pa mislim, da se obnašajo popolnoma tržno.
Zato ti predlagam, Če imaš kaj mednožja, da se zapelješ do Izole in greš v Mehano, seveda se moraš preje najaviti in se dogovoriti za sestanek. S sabo vzameš potrebne slike, po možnosti tudi kak načrt o pravi lokomotivi in se dogovoriš, če je možno v 1,5. - 2. let realizirati model in da naročiš vsaj 5000 kosov, ter podpišeš pogodbo, tako je to v biznisu, ne pa da delaš ankete in postavljaš zakaje :wink: .
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

kit napisal/-a: mislim, da je anketa zavajujoča, še posebej, ker je v procentih. :?
In to drži ZAKAJ ? :wink:

Ankete imajo sicer res izražene rezultate tudi v procentih, prav tako pa ob vsaki opciji glasovanja izpisuje številko glasov za dotično opcijo in seveda skupno število vseh glasov. :wink:

No še primer za podrobno proučevanje: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=176
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Urban »

@ Kit

No, kako pa naj pridemo do SŽ modelov lokomotiv, če je predelovanje modelov tvegano in blesavo :?: :?: :?:

Če jih po tvojih podatkih ne bo proizvajal noben, kako bomo prišli do njih :?: :?:

Poleg tega, če je modelar sposoben predelati model naj to naredi. Če pogledamo slike lokomotiv na nekaterih straneh nekaterim modelarjem to uspeva odlično!

Aja...

Pred leti se je nekaj na glas govorilo o SŽ 664, ki jo naj bi proizvajal Lilliput, na dan so celo prišle slike.

LP Urban
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

Zakaj?
Zato ker smo premajhni in jih je ocitno premalo, ki se ukvarjajo s tem hobijem.
Ce pogledamo nase zahodne sosede, pa tudi nekatere drzave bivsega varsavskega pakta, je ta hobi pri njih bistveno bolj razvit in imajo bistveno vec tovarn in modelarjev, pa tudi s tem hobijem se ukvarjajo bistveno daljsi cas. :cry:
Slovenija in bivsa Juga ima tudi vozila, ki so v vecini unikum in jih ne najdemo nikjer drugje po Evropi, ce pa ze obstaja kaksno podobno vozilo, je na njem dolocena stvar spremenjena in jo je potrebno predelati.
Glede na to, da nasa vozila zaenkrat niso prevec interoperabilna in jih ne srecamo na tujih progah, tudi ni zanimanja za te modele v tujini.
Verjetno pa se bo to v nekaj desetletjih spremenilo in bodo tudi po Sloveniji vozili lokomotive, vlaki in vagoni, ki vozijo drugod po Evropi.
Ce pogledamo kupno moc v Sloveniji se ta pocasi visa, novih modelarjev pa zaenkrat ni.
Zal so v preteklosti racunalniki, internet in ostale novotarije (da ne bo pomote, proti temu ne nasprotujem-dobra stran so razne informacije in forumi!!), izrinile modelarstvo in tudi maketarstvo iz ospredja in je vse skupaj nazadovalo, tako da za ta hobi zaenkrat ni svetle prihodnosti. Zal.
:( :( :( :(
Tako so posamezniki se vedno prepusceni samoiniciativi in lastnim idejam.
To se odraza tudi v cenah in izbiri tovrstne opreme v Sloveniji.
Sanje o slovenskih modelih pa so zaenkrat bolj utopicne, po mojem mnenju.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

ebay in ostalo

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Čisto vse je res kar sta rekla jaffa in kit.Mislim da modelov slovenskih železnič še dolgo nebo tako,da se bomo morali še naprej ukvarjati z svojimi modeli (predelavo modelov).Kit na ebayu jaz kupuje zaradi tega ker dobim nekatere stvari pol cene kot pa je novo(sem kupil signal ki je bil za pol cene in je bil še čisto nerabljeni po videzu)Tudi okretnico sem si kupil novo na ebayu sem dodil dal skori polovico ceneje.Zato kupujem jaz na ebayu(Na ebayu se dobiju včasih tud slovenski vagoni od rocota).
Pa še to jaz bi siguren odštel 250 EU če bi bil model lepo narejen.Me pa zanima tudi kako oni sploh laho izdelujejo take izdelke,ker po mojem jim tudi negrejo tak v prodajo.Nevem kdo bi kupil npr;ameriške parniče ki so iz plastike in se lahko takoj sterejo.




LP Anej
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Urban očitno imaš toliko denarja, da ga ne znaš zapraviti, ali pa ti ga starši dajejo. Če si dober modelar si lahko izdelaš v samogradnji tudi dober model, nekaterim je to lepo uspelo. Če pa nisi dober modelar, boš pa lahko naredil iz odličnega modela (Märklin ÖBB 659 - JDŽ 147, priporočena cena 549€) pravo katastrofo, kar je tudi očitno iz nekaterih predelav. Upoštevati je potrebno vse detajle, barvanje in nenazadnje tudi vse napise. Zato nikar ne misli, da je vsaka predelava uspešna. Zato ti priporočam, da se zadovoljiš s tistim, kar imaš na raspolago. Mogoče boš imel kdaj v prihodnosti možnost kupiti kak model SŽ, vendar nikar ne jamraj, da je predrag, ker cena gotovo ne bo majhna. Lahko si pa naročiš SŽ modele na naslovu: http://tramway.heim.at/shop/ Pa povej koliko modelov si naroču.
AnejTS tebi pa predlagam, da ne sodiš ostalih po sebi, ker vidim, da veliko stvari še ne razumeš :roll: :roll: očitno imaš ob sebi starše, ki ti izpolnijo vsako željo, te ti pa žal ne morejo.
Mehano če še ne veš ima za 2. leti proizvodnjo modelnih železnic popolnoma zasedeno, saj ima naročila po več tisoč modelov od svojih zastopnikov po celem svetu, tako da nekateri modeli celo zaostajajo. Tako, da bi v Mehanu delali kako Slovensko lokomotivo je čista utopija.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

starši

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Če ti po resnici povem Kit mi starši še niso kupili niti enga modela mam pa jih kar nekaj od marklina .Zato si šparam denar in si jih nato sam kupujem z svojim denarjom .Tako da nikar nemislim da moji starši mi kaj kupujejo.






LP Anej
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Žal je resnica, da nas je ljubiteljev tega hobija v Sloveniji bolj malo. zato vama Urban in AnejTS predlagam, da gresta v trgovino Moko in pokupita vse slovenske modele vagonov, ki so na zalogi pri njih. Tako ko bodo prodali vse zaloge modelov SŽ vagonov. Upam, da bo potem g. Kovač naročil kak nov SŽ model vagona, kot je obljubljal v lanskem letu na bolšjaku v Ljubljani, pa potem iz tega žal ni bilo nič :lol: :lol: .
Kar se pa Mehana tiče pa vidim, da je to resna firma in ne neka vaška delavnica.
jaffa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 53
Pridružen: 03.01.2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a jaffa »

[quote="vlakoljubec"]Žal je resnica, da nas je ljubiteljev tega hobija v Sloveniji bolj malo. zato vama Urban in AnejTS predlagam, da gresta v trgovino Moko in pokupita vse slovenske modele vagonov, ki so na zalogi pri njih. Tako ko bodo prodali vse zaloge modelov SŽ vagonov. Upam, da bo potem g. Kovač naročil kak nov SŽ model vagona, kot je obljubljal v lanskem letu na bolšjaku v Ljubljani, pa potem iz tega žal ni bilo nič :lol: :lol:

ja, se strinjam s teboj vlakoljubec-baje je g.Kovač naročil pri Rocu veliko količino slovenskih vagonov-cistern, vendar jih sedaj ne more prodati :cry:
očitno je precenil kupno moč in velikost slovenskega trga in se mu sedaj to maščuje :wink:
take solo akcije na slovenskem trgu pač ne morejo pripeljati do željenih rezultatov saj je očitno premajhen in se ne more primerjati s tujino
zato se še enkrat strinjam s tvojim razmišljanjem-eni pač samo nakladajo in prodajajo meglo in jim pač ne smemo verjeti vse kar nam govorijo-vse je pač v stilu prodaje :shock: 8) 8) 8)
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Jaffa in kit vidim, da dobro poznata razmere na slovenskem področju hobi železnic. Kit za tebe pa vidim, da si kar nekaj seznanjen z razmerami v Mehanu in bi te prosu, če lahko napišeš kaj o novostih iz Mehana.
Hvala
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

O Mehanovih novostih bi se dalo veliko pisati, ker jih je za letos veliko in lahko rečem, da se lahko postavijo ob bok najbolj priznanim izdelovalcem modelnih železnic. Vendar te bom spomnil kot si že ti enkrat omenil v nekem prispevku, da si lahko ogledaš internetno stran: http://www.miniaturna-zeleznica.com/Mehano/Mehano.htm in boš videl vse novosti iz najnovejšega mehano kataloga 2006. :wink: :wink:
vlakoljubec

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

Kit hvala za informacijo. Nisem vedel, da je že na voljo novi Mehano katalog 2006 v elektronski obliki. Sem ga že dol potegnu in si ga na hitro pregledal in si svoje mnenje še bolj utrdil; Kar se pa Mehana tiče pa vidim, da je to resna firma in ne neka vaška delavnica.
Odgovori