Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 18:16
Kraj: BREŽICE

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

miloš napisal/-a:Tadej Brate ima 5" dvoosno lokomotivo,španske izdelave.Ena taka in Tigerli sta pa še na Raki.
LP Miloš
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?t=7379
Planet 1830 napisal/-a:Klanci na progi so kar zahtevni. Najhujši je klanec na drugi polovici ovinka takoj za spodnjo postajo. Ta je prava preizkušmja za lokomotive in njihove strojevodje.

Tigrli je klanec zmogel z vagonom za strojevodjo. Tigrli:
foto. Planet 1830
Slika

"Španka" je zmogla tole:
foto. Planet 1830
Slika
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Kot vem, je Tigrli na zgornji sliki v največji meri domače izdelave in nikakor ni "komercialni model" serijske izdelave, pa čeprav jim je zelo podoben.
Uporabniški avatar
željko halambek
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 413
Pridružen: 26.06.2006, 18:16
Kraj: BREŽICE

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a željko halambek »

Planet 1830 napisal/-a:Kot vem, je Tigrli na zgornji sliki v največji meri domače izdelave in nikakor ni "komercialni model" serijske izdelave, pa čeprav jim je zelo podoben.
Koliko sem razumel gospoda Andreja Humeka je ta model švicarske izdelave. Najbi šlo za neko manjšo serijo.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

mjhuligan napisal/-a:Zdravo!
Če se zadeve lotiš sam moraš najprej prebrati mnogo literature o delovanju parnih lokomotiv.
Kaj pa spada pod to literaturo? So vse knjige v nemščini?

Lp Luka

P. S. Za vse, ki ste bili deležji mojega bluzenja na temo vrtne železnice kakšni dve leti nazaj (od strani 3 naprej v tem podforumu), prosim, da ga pozabite. Bil sem mlad (kar sem sicer še vedno) in neumen (kar sem najbrž tudi še vedno, a upam, da vsaj malo manj).
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Vrtne železnice sposobne za prevoz ljudi

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Zanima me, kateri pravni akt ureja vrtne železnice v Sloveniji. Vem, da morajo biti kotli testirani. Kje se to testira? Kateri zakon to ureja? Zanima me še, kako je z usposabljanjem, ali obstajajo kakšne licence, ki jih potrebuješ, da lahko upravljaš z vrtno lokomotivo in kakšna pooblastila moraš imeti, da lahko vrtno železnico uporabljaš v komercialne namene ipd.
Odgovori